Dalīties „10 padomi, ko paturēt prātā, dodoties uz NTC Day“

10 padomi, ko paturēt prātā, dodoties uz NTC Day

Ja esi nolēmis piedalīties NTC Day, kas norisināsies 11. februārī Arēnā Rīga, tad paturi prātā šos desmit padomus pilnvērtīgam treniņam visas dienas garumā!

  • Dzeramais ūdens – noteikums nr. 1: lieto attiecīgu daudzumu šķidruma! Drošības labad apgādā ķermeni ar lielāku ūdens daudzumu, lai organisms netērē spēkus, cenšoties novērst dehidrācijas rezultātā radītās slāpes. Pirms un pēc treniņa centies ūdeni dzert maziem malkiem, bet bieži, lai nenoslogotu gremošanas sistēmu.
  • Paklājiņš – ņemot vērā plašo treniņu programmu klāstu, vairāki vingrinājumi tiks izpildīti arī uz zemes. Tādēļ noderēs arī sporta paklājiņš, kas sniegs papildus amortizāciju.
  • Ērts apģērbs – izvēlies tās sporta drēbes, kurās jūties ērti, veicot lielu kustību amplitūdu. Treniņā domas novirzīs nepatīkama vīļu beršana vai pārlieku apspīlēts apģērbs, kas nemitīgi būs jāpiekārto. Mēs taču dodamies nodarbināt savu ķermeni, nevis lūkoties, kas kuram mugurā?
  • Mazgāšanās piederumi – Arēnā Rīga būs iespēja pēc treniņa izmantot arī dušas, tādēļ līdzi ņem dvieli un mazgāšanās līdzekli. Vai esi ievērojis, cik āda kļūst patīkama pēc labi nopelnītas dušas?
  • Uzturs – Tu pazīsti savu ķermeni kā neviens, un pats vislabāk zini, ko no tevis gaida gremošanas sistēma pirms un pēc treniņa. Tomēr vislabāk dienas pirmajā pusē uzņemt saliktos ogļhidrātus (auzu pārslas, rieksti, dārzeņi) , kas dos enerģiju un neizraisīs pastiprinātu ēstgribu ilgākā laika posmā, pateicoties tam, ka insulīns izdalās pakāpeniski. Somā līdzi paķer kādu augli, enerģijas batoniņu vai sporta želeju, ko ilgās un intensīvās slodzēs izmanto garo distanču riteņbraucēji un skrējēji.
  • Nepārcenties – stingri izvērtē savu fizisko sagatavotību un necenties apmeklēt katru treniņu, dodies uz tiem, kas tiešām tevi aizrauj vai kurus vienmēr esi vēlējies izmēģināt. Eksperimentē! Apzinies savas vājās un stiprās puses, neaizmirsti par vecajām traumām, ja tādas ir bijušas, un pievērs tām pastiprinātu uzmanību, kā arī sargies iegūt jaunas. Ieklausies savā ķermenī!
  • Ierodies atjaunojies – dienu pirms NTC Day iesakām izbrīvēt un smelties spēku. Saldi izgulies, jo miegs ir labākais ierocis ķermeņa atjaunošanās procesā. Turklāt kā gan spēsi izbaudīt kustības arēnā, ja muskuļos joprojām būs smeldze no iepriekšējā treniņa? Ja tomēr vēlies sevi uzturēt tonusā, tad viegla aerobā/kardio slodze piektdien būs tieši laikā!
  • Iedvesmojies – ja jūti, ka trūkst iekšējās motivācijas pirms došanās uz NTC Day, palūko pēc iedvesmas – noskaties kādu sporta filmu vai rūpīgi veidotās sporta zīmolu reklāmas, kas bieži vien rada rosinošas tirpas uz ādas. Un, protams, attiecīgā mūzika ir lielisks motivācijas radītājs ikvienam no mums. Ātri, enerģiski ritmi vai nikns hiphops –izskati savu dziesmu sarakstu un atrodi īsto!
  • Aicini tuvākos – dalīts prieks ir dubults prieks! Droši ņem līdzi kādu draugu vai draudzeni, lai kopīgi sasniegtu virsotnes. Kas to lai zina, ja kādam no līdzpaņemtajiem sports ir visai svešs, varbūt šis būs jauna ceļa sākums. Tomēr nejūties neērti esot viens, jo mēs visi kopā būsim līdzīgi domājoši, kā viena liela ģimene!
  • Izbaudi un koncentrējies– sports ir kaislība, kas liek atslēgties no ikdienas un rada mūs labākus. NTC Day sniegs neatsveramu pieredzi, kopības sajūtu un, protams, endorfīnus, kas tevi pavadīs atlikušo vakaru.

Tiekamies sestdien, 11. februārī Arēnā Rīga! #sactreneties

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

NTC Day – LARZ!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk