Dalīties „10 veidi, kā uzmundrināt sevi gada tumšajos mēnešos“

10 veidi, kā uzmundrināt sevi gada tumšajos mēnešos

Rudens un ziemas mēnešos nereti piezogas nogurums, pasliktinās garastāvoklis un rodas melanholiskas domas. Uzzini vairākus padomus, kā saglabāt mundrumu šajā laikā!

1. Regulāri pavadīt laiku ārpus telpām

Pastaigas un nodarbes svaigā gaisā arī vēsākos laikapstākļos spēj sniegt nepieciešamo mundrumu jauniem darbiem. Ja ir iespēja, izvēlies veikt īsākas distances no punkta A līdz punktam B nevis ar auto vai sabiedrisko transportu, bet gan ejot kājām.

 

2. Nodarboties ar sportu

Veselā miesā mājo vesels gars! Dod priekšroku treniņam sporta zālē lietainā laikā un neļauj sevi pieveikt atrunām, ka “tādā laikā saimnieks pat suni nedzen laukā”. Rodi dzīvesprieku kustībā! Ja skriešana aizrauj tevi, turpini ar to nodarboties arī vēsajā laikā – aukstums nebūs šķēršļis, ja vien būs vajadzīgais ekipējums! Esam apkopojuši vairākus ieteikumus skriešanas ekipējuma izvēlei – lasi rakstu ŠEIT.

 

3. Doties ceļojumā

Jaunu vietu apmeklēšana un jaunu lietu iepazīšana ne tikai ļauj paplašināt redzesloku, bet arī sniedz jaunas emocijas. Turklāt – vēl labāk, ja dodies ceļojumā uz dienvidu valstīm un vari uzņemt tik ļoti trūkstošos saules starus lielā daudzumā!

 

4. Papildināt garderobi ar spilgtām un ērtām siltajām drēbēm

Ja dienas ir drūmi pelēcīgas un aukstas, tad tev tādam nav jābūt! Ģērbies spilgti un silti un izvēlies dažādus krāsu toņus savā apģērbā! Ja, paskatoties skapī, ieraugi teju tikai tumšas krāsas apģērbu, noteikti ir vērts atsvaidzināt garderobi ar jauniem, košiem toņiem. Tāpat neaizmirsti par ērtiem un siltiem apaviem, kas radīs komfortu dienas gaitās!

8848 Altitude Passion Parka jaka; Foto: Billijs Locs; Modele: Laura Timoško
Timberland Killington apavi

 

5. Biežāk tikties ar draugiem klātienē

Esot ar draugiem, mēs smejamies, darām trakas lietas, varam būt brīvi un labā omā. Izmanto ikvienu iespēju ar viņiem tikties klātienē! Sportojiet kopā, ejiet pārgājienos, rīkojiet ballītes vai vienkārši dodieties iedzert kopā kafiju!

 

6. Pārkārtot dzīvojamās telpas

No oktobra līdz pat martam ļoti daudz laika ikdienā pavadām savā mājoklī, īpaši dzīvojamā istabā. Tādēļ ir vērts meklēt dažādus risinājumus, kā padarīt dzīvojamo telpu funkcionālu un neaizkraut to ar liekām mantām. Turklāt –  ikvienas mazas pārmaiņas savā istabā var pavērt jaunu skatu uz mājokli.

 

7. Ēst tumšo šokolādi

Izrādās, ka ne tikai saldās garšas dēļ ir vērts uzturā iekļaut šokolādi. Kakao dabīgās ķimikālijas uzlabo asinsriti smadzenēs, izraisot noskaņojuma uzlabošanos un koncentrācijas spējas, kā arī palīdzot tev justies enerģiskākam.

 

 

8. Uzsākt jaunu hobiju

Tev radīsies iespēja sastapt jaunus cilvēkus, iespējams, pat izveidot jaunas draudzības saites, piemēram, iesaistoties kādā sporta komandā, korī, deju kolektīvā vai improvizācijas teātra grupā. Pozitīvās emocijas varēsi sasmelties kaudzēm!

 

9. Uzņemt dažādus vitamīnus

Vitamīni ne tikai palīdzēs stiprināt imunitāti, bet arī sniegs atbalstu tavai imūnsistēmai saslimšanas gadījumā. Un, kā pieredze rāda, slimot tumšajos un aukstajos mēnešos mēdzam krietni biežāk nekā gada siltajā laikā. Svarīgi ir uzņemt gan C vitamīnu – var taisīt gardus citrusaugļu smūtijus, lietot uzturā dārzeņus -, gan arī D vitamīnu, kas palīdz uzlabot pašsajūtu, novērst ikdienā bezspēku un apātiju. To vari uzņemt pilienu, kapsulu vai eļļas veidā.

 

10. Smaidīt biežāk

Pavisam nopietni! Ir pierādīts – ja organismā ir serotonīna (viela, kas ir atbildīga par laimes izjūtas un labsajūtas ierosināšanu) deficīts, pasliktinās garastāvoklis. Kanzasas Universitātes zinātnieku veiktajā pētījumā pierādīts, ka smaidīšana uzlabo mūsu fizisko stāvokli, pat tad, ja smaidīšanas brīdī nemaz neesam laimīgi, bet tikai izliekamies, ka smaidām.

Foto: Billijs Locs; Modele: Laura Timoško

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Paldies, kapteini!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk