Dalīties „15 foršas aktivitātes šim rudenim“

15 foršas aktivitātes šim rudenim

Rudens ir sasniedzis savu pilnbriedu! Varam baudīt skaistās ainavas, ko daba sniedz, un tvert iespējas, ko piedāvā gada krāsainākais gadalaiks! Apkopojām 15 foršas aktivitātes, kuras šoruden jāpaveic!

1. Apmeklēt Turaidu

Rudens klasika! Apmeklē Turaidas muzejrezervātu un pili, no kuras torņa paveras skaists skats uz tuvējiem pakalniem. Burvīgo ainavu varēsi iemūžināt lieliskās Instagram bildēs.

Foto: F64

2. Doties pastaigā pa Bastejkalnu

Ja aizņemtības dēļ nav iespēja izbraukt ārpus Rīgas, aizdodies tepat – uz Rīgas centrālo kalnu – Bastejkalnu! Īpaši piemērota vieta romantiskām pastaigām.

Foto: Edgars Orlovskis

3. Palīdzēt omei izgrebt ķirbi pirms Halovīna

Kad tu pēdējo reizi biji ciemos pie savas omes? Halovīns tuvojas, tādēļ ir pēdējais brīdis aizbraukt apciemot vecvecākus, lai palīdzētu viņiem radīt rotājumus no šī gada ķirbju ražas.

 

4. Izstaigāt Ogres Zilos kalnus

Par īpaši iecienītu objektu pēdējos gados kļuvis Zilo kalnu skatu tornis, kas slejas 30 metru augstumā. No tā paveras iespaidīgs skats uz Rīgu, skaistajiem Daugavas lokiem, kā arī skaito meža masīvu, kas ieskauj torni!

Foto: Toms Skujiņš | instagram.com/tomsskujins

 

5. Sagaidīt saullēktu Ķemeru tīrelī

Acis žilbinošas ainavas šeit paveras ne tikai rudenī, bet arī citos gadalaikos! Turklāt saullēkta laikā skats ir īpaši maģisks.

Foto: Filips Baumanis

6. Uzcept ābolmaizi kopā ar mammu

Līdz ar jauno ražu āboli katru rudeni kļūst par TOP augli teju katrā mājā. Tie tiek uzņemti gan svaigā, gan žāvētā, gan ceptā veidā. Un cik gan izcili garda varētu būt ābolmaize, kas cepta kopā ar mammu. Mmm!

 

7. Izpeldēties kļavu lapās Cēsu pils parkā

Nenokavē rudens lapkriti un izbaudi to pa īstam romantiskajā Cēsu pils parkā! Bildes izdosies teicamas!

Foto: Sigita Klētniece | instagram.com/sigitakletniece

8. Uzkāpt Gaiziņkalnā

No Latvijas augstākā kalna paveras pasakaini skati šajā krāsainajā gadalaikā. Un no Gaiziņa virsotnes vari redzēt patiešām tāāālu!

 

9. Doties velobraucienā no Ķīšezera līdz Jūrmalai

Pirms velosipēds nolikts garāžā, istabas stūrī vai nodots ziemas miegam servisā ir vērts doties rudenīgā braucienā cauri Rīgai līdz pat Jūrmalai! Vēl foršāk, ja dodaties draugu kompānijā.

Foto: Sandis Helvigs

 

10. Izstaigāt Rāznas nacionālo parku

Latgalē vienīgais nacionālais parks ļauj iepazīt zilo ezeru zemes daudzveidību! Lai izbaudīto krāšņo ainavu, noteikti jāapmeklē Mākoņkalns un skatu tornis Lielajā Liepukalnā.

Foto: Juris Soms

 

11. Nofotografēties pie Eiropas platākā ūdenskrituma

Ūdens šalkoņa mutuļošajā Ventas rumbā ļaus izbaudīt mieru un uz mirkli atslēgties no ikdienas skrējiena.

Foto: instagram.com/latviantravel

 

12. Doties pārgājienā pa Gaujas Nacionālā parka takām

Lai visu nacionālā parka burvību izbaudītu, ar vienu dienu pat nebūs gana! Latvijā lielākais un arī vecākais nacionālais parks ir vairāk nekā 90 tūkstošus hektāru liels.

Foto: Siguldas TIC

 

13. Izbraukt laivu braucienā pa Kurzemes upēm

Pateicoties pārmitrajām augsnēm un ilgstošajām lietavām oktobra pirmajā pusē, Latvijas upēs saglabājas augsts ūdens līmenis, kas ļauj baudīt laivošanas priekus. Rīva, Riežupe, Abava un citas līkumainās upes – izvēle ir plaša!

Foto: www.juraslaivas.lv

 

14. Sarīkot ģimenes pikniku Vienkoču parkā

Burvīgajā parkā atrodas ne tikai Kokamatniecības muzejs, bet arī Latvijā pirmā smilšu maisu māja. Tāpat arī koka skulptūras un vienkoču laivas. Būs ko redzēt lieliem un maziem!

Foto: facebook.com/vienkocuparks/

 

15. Doties pastaigā pa koku galotnēm Anīkšču pilsētiņā Lietuvā

Galamērķis tiem, kas Latviju izbraukājuši krustu šķērsu un vēlas iepazīt Lietuvas dabas ainavu no koku galotnēm! Pastaigājies, izbaudot rudenīgos skatus, 34 metru augstumā.

Foto: Anīkšču Tūrisma informācijas centrs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Kā būt pamanāmam rudens tumšajā laikā?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk