Dalīties „3 triki, kā padarīt sportu par ikdienu“

3 triki, kā padarīt sportu par ikdienu

Esam #BeActive Eiropas sporta nedēļas pašā viducī un līdz kulminācijai sestdien palicis jau pavisam maz – nieka trīs dienas un gada sportiskākā diena būs klāt. Šodien atklājam trīs viltības, kā fiziski aktīvu dzīvi padarīt par ikdienu!

Tas ir lieliski, ja kārtīgai nodarbībai sporta zālē atvēli tieši tik daudz laika, cik vēlētos. Un pat, ja tava teniņu programma ir rūpīgi plānota un esi gatavs tai ķerties klāt ar pilnu jaudu, tomēr var gadīties, ka pienāk  ilgi negaidītā diena, kad visi labie mērķi izplēn. Lai sevi iekustinātu režīmam, kurš kļūst par ikdienišķu vajadzību, ir pavisam vienkārši veidi, kā to izdarīt.

SPORTO PIRMS DARBA

No rīta pirms dušas izdari kādus relaksējošus stiepšanās vingrinājumus. Ir pilnīgi skaidrs, ka tūlīt pēc tiem jutīsies labāk. Ja uz darbu dodies ar sabiedrisko transportu, izvēlies stāvēt tā vietā, lai apsēstos. Šādā veidā tiek stiprināta līdzsvara izjūta un nostiprināti kāju muskuļi. Un starp citu – no rīta sabiedriskais transports ir tik pārpildīts, ka tev būs jāstāv tik un tā. Tāpat arī vari izkāpt dažas pieturas pirms sava galamērķa un atlikušo ceļa posmu veikt kājām. Lifti ir lielisks izgudrojums, taču pārvari sevi un dodies augšup, izmantojot kāpnes – šādi tiek spēcināta ne vien kardiovaskulārā sistēma, bet arī uzlabota tava izturība.

SPORTO DARBĀ

Tu vari uzsākt treniņu, tiklīdz ierodies darbā, un tas nepavisam nav joks. Apsēžoties uz krēsla, sasprindzini gūžas muskuļus (gluteal muscles)  apmēram 30 sekundes. Atkārto šo vingrinājumu, cik bieži vien iespējams – tas veido stingru sēžamvietu! Ja vēlies iekļaut vēl kādas fiziskas aktivitātes darba laikā, dodies pie kolēģiem, tā vietā lai uzrakstītu e-pastu vai piezvanītu. Lieka izkustēšanās vienmēr nāks par labu! Bet, ja savā darba vietā esi pārāk aizņemts, tad pusdienu pārtraukumu dodies ārā pastaigā un ielaid svaigu gaisu ķermenī un prātā. Koncentrēšanās spējas atlikušajai dienas daļai būs lieliski atjaunotas!

SPORTO PĒC DARBA

Arī tavās mājās ir dažas ļoti labas fitnesa centra alternatīvas. Piemēram, mājokļa uzkopšana ir treniņš visam ķermenim. Tu vari trenēt roku augšdelmus spodrinot logus vai gludinot drēbes, savukārt mazgājot un slaukot grīdas, tu trenē kāju muskuļus. Tik pat labs treniņš ir arī tad, kad veic pārkārtošanu, mēbeļu pārbīdīšanu vai sienu krāsošanu. Pat runājot pa telefonu, tu vari dedzināt kalorijas. Tā vietā, lai sēdētu, vari staigāt pa dzīvokli, veikt kāju šūpošanu vai izpildīt stiepšanās vingrinājumus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

KITIJA PAULA MELNBĀRDE: SPORTISKI CILVĒKI IR LAIMĪGĀKI

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk