Dalīties „Agnese Kleina. Sporta apavu kultūra demokratizē gan apģērbu, gan tā valkātāju“

Agnese Kleina. Sporta apavu kultūra demokratizē gan apģērbu, gan tā valkātāju

Pastāsti, kas ir Agnese Kleina?

Es esmu vizuālā žurnāliste un grāmatžurnāla Benji Knewman izdevēja un galvenā redaktore. Tas ir bilingvāls (angļu un latviešu valodās) izdevums, kas nopērkams 22 valstīs visā pasaulē, kas vēsta par dzīvi šeit un tur. Mūsu sauklis ir “dzīve, ko tu vari lasīt” un tieši par to arī izdevums: par cilvēkiem, kuri savu dzīvi veido paši. Tā kā mūsu rakstu un interviju varoņi dzīvo ne tikai Rīgā/Latvijā, bet arī, piemēram, Nicā un Berlīnē, tad man nereti sanāk pabūt ārpus Latvijas, tostarp arī prezentējot Benji Knewman lasītājiem ārzemēs. Līdz šim jau ir bijušas prezentācijas Amsterdamā, Berlīnē un Londonā. Eiropā man patīk ceļot tieši šādi – ar profesionālu mērķi, kam attiecīgi pakārtots kāds brīdis atpūtas.

Foto: personīgais arhīvs

Tev, kā ar modes industriju saistītam cilvēkam, noteikti svarīgs ir stils. Ko Tev tas nozīmē un kā ikdienā izvēlies savam stilam atbilstošu apģērbu un apavus?

Apģērbs un apavi ir ļoti pakārtoti ikdienas ātrumam un plāniem. Man daudz kur ir jābūt, jāpaspēj, tādēļ zempapēžu jeb “skrienamie” apavi ir tie, kurus izvēlos. Trīs reizes nedēļā apmeklēju sporta klubu pie trenera, pēc tam ir dienas darbi, jāizvadā Benji Knewman pa veikaliem vai jābrauc uz pastu, sūtīt to lasītājiem ārzemēs, tikšanās, satikšanās… Pavasarī un vasarā pārvietojos ar velosipēdu, tad apģērbs un apavi pieskaņoti šim transporta līdzeklim.

Sneakers‘ kultūra

Pavasarī staigājot pa Londonu un Berlīni un vērojot, cik daudzi izvēlas pārvietoties sportiska tipa apavos (tai skaitā es pati), tieši aizdomājos, kurā brīdī tas sākās. Domāju, tas cieši saistīts ar veselīga dzīvesveida arvien lielāku “ienākšanu modē”. Sporta klubs, veselīgs ēdiens, laba pašsajūta – pēkšņi tas medijos nokļuva priekšplānā. Attiecīgi arī mode pārņēma jaunās vēsmas un stils atļāva un joprojām atļauj kombinēt sportiskus elementus, tostarp sporta apavus, ar ikdienas un pat svētku garderobi. Personīgi man šis virziens ļoti patīk un ceru, ka tas nebeigsies. Viena iemesla dēļ: sporta apavu kultūra demokratizē gan apģērbu, gan tā valkātāju. Vienlaikus tā paver ceļu visādiem eksperimentiem – gan paši apavi iegūst dažādas izpausmes (fasons, rotājumi etc.), gan arī to valkātāji, īpaši meitenes, rod variantus, kā tos sakombinēt vēl negaidītāk. Īpaši labi par to var pārliecināties pasaules modes nedēļu laikā – skašu apmeklētājas bieži izvēlas arī sporta apavus. Šovasar esmu uzlūgta uz kāzām, kas plānota kā dārza ballīte. Plānoju, ka svētku tērpu kombinēšu tieši ar sportiska stila apaviem.

Foto: Vika Anisko
Foto: Vika Anisko

Apskati jaunās pavasara apavu kolekcijas!

 

NIKE dieviete

Man uz darbagalda stāv NIKE- dievietes Nīkes – skulptūra, kura man vienmēr ir acu priekšā, kad strādāju. To saņēmu no NIKE Latvija kā apsveikumu ar Benji Knewman Vol.3 iznākšanu. Kaut arī neesmu profesionāla sportiste, skulptūra man atgādina, ka jāturpina strādāt, jo mazās uzvaras ir tikai starpposmi uz lielāku mērķi. Savulaik pamatskolā trenējos mākslas vingrošanā. Trenere mums vienmēr atgādināja – ja slinkosiet, tad apzagsiet tikai pašas sevi un nevienu citu. Ar disciplīnu man nekad nav bijušas problēmas, tomēr šo treneres ieteikumu vienalga paturu prātā. Zinu, ka tikai no manis pašas atkarīgs, vai dienas beigās esmu apmierināta ar pa dienu izdarīto, un sportiskais gars manī ir vienmēr klātesošs. To apliecina arī mans apavu plaukts, kurā vienmēr klātesoši ir sporta apavi – vienalga, vai ziema vai vasara.

Foto: Vika Anisko
Foto: Vika Anisko

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Receptes maijam: Baltijas reņģe mārrutkos, jēra ribiņas un pirmie rabarberi

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk