Dalīties „Aizvadīts emocijām bagāts un patriotisks Staro Rīga Skrējiens“

Aizvadīts emocijām bagāts un patriotisks Staro Rīga Skrējiens

Piektdien, 16. novembrī Lucavsalā, valsts svētku kulmināciju jau ceturto reizi iekustināja galvaspilsētā spožākais aktīva dzīvesveida piedzīvojums. Uz fotoorientēšanās sacensībām, Ģimeņu un piecu kilometru Kultūras skrējienu mirdzoši tērpušies un gatavi labai atpūtai bija pulcējušies ap 2 tūkstošiem rīdzinieku un pilsētas viesu, kā no Latvijas, tā arī no tālākām kaimiņzemēm.

Par spīti dzestrajam vakaram, pasākuma centrā valdīja patiešām silta atmosfēra – karsti dzērieni, sportiskas aktivitātes un latviskas kopābūšanas spēks – to izbaudīja ikviens, mājās dodoties ar gandarījumu un piepildījumu.

Staro Rīga skrējiena pirmais starts tika dots fotoorientēšanās dalībniekiem, kuri sacensību kontrolpunktu ietvaros pabija Rīgas skaistākajās vietās un pēc divu stundu piedzīvojuma atgriezās noguruši un laimīgi. Īsi pēc tam, kad Rīgas ielās bija devušās šīs komandas, Lucavsalā skanēja nākošais starta šāviens – pusotru kilometru garajam Ģimeņu skrējienam, bet vakara kulminācijā notika noslēdzošais, piecu kilomteru garais Kultūras skrējiens. Skrējieni norisinājās bez laika kontroles, tāpēc vairāk kā 7 kultūras punktos trasē dalībnieki varēja nesteidzīgi baudīt mūziķu un mākslinieku priekšnesumus. Ar patriotisku un latvisku gaisotni trasi bagātināja ne vien mūzikas skaņas, bet arī gaismas efekti svētku noskaņās.

Savukārt Staro Rīga skrējiena centrā ikvienu uzmundrināja un par enerģisku atmosfēru gādāja pasākuma vadītājs TV personība Armands Simsons. Šeit dalībnieki kā pirms, tā arī pēc skrējiena varēja sasildīties pie ugunskuriem, baudīt  karstu tēju vai iesaistīties virtuālajās velo sacensībās, bet bērni – radošajās darbnīcās.

Pēc pieveiktās distances katrs finišējušais dalībnieks saņēma piemiņas medaļu un  garšīgus pārsteigumus enerģijas atjaunošanai. Bet pasākuma izskaņā ar skrējiena atbalstītāju dāvanām tika apbalvoti starojošākie un pamanāmākie dalībnieki vairākās nominācijās – Simtgades skrējējs, Patriotiskākais dalībnieks, Latviskākā ģimene, Starojošākais, Sarkanbaltsarkanais skrējējs un citās kategorijās, kā arī 3 veiksmīgākās fotoorientēšanās sacensību komandas.

Pasākums jau ceturto gadu tika organizēts sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un sporta departamentu ar mērķi arvien lielāku sabiedrības daļu pievērst aktīvam dzīvesveidam, tādējādi veidojot labāku un veselīgāku Latviju un latviešus.

« gada 8 »

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Pilnīgi cits Reinis

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk