Dalīties „Aklais brauciens Francijā“

Aklais brauciens Francijā

 

Drēgnos un lietainos laikapstākļos šodien Lojakā finišēja 2017. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta devītais posms Bretagne World RX of France, kas Audi S1 EKS RX quattro Supercar braucējam Reinim Nitišam noslēdzās pusfinālā. Jēkabpilietis pēc priekšpusdienā notikušajām kvalifikācijām ierindojās 12. vietā, bet pusfināla brauciens, pēc vējstikla tīrītāja defekta, noslēgts 6.vietā.

Kvalifikācijās Reinis Nitišs uzrādīja attiecīgi 13. un 9. laiku, garantējot iespēju startēt pusfinālā no trešās starta rindas. EKS komandas braucējam padevās labs starts, tomēr pēc kontaktīņas ar Andreasu Bakerudu pārstāja darboties vējstikla tīrītāja mehānisms, kas dubļainajā trasē laupīja jelkādu redzamību sporta auto pilotam un liedza izcīnīt vietu finālā. Par sacensību uzvarētāju kļuva Johans Kristofersons, kuram šī ir ceturtā uzvara pēc kārtas.

“Ne bez piedzīvojumiem aizritēja abi kvalifikācijas braucieni – abos labi starti, taču braucieni aizvadīti spraigās cīņās, zaudējot vērtīgas sekundes. Rezultāts neatbilst mūsu patiesajam ātrumam, bet zinu, ka trasē visu izdarīju pareizi un esmu apmierināts, ka spējām izcīnīt vietu pusfinālā,” pēc kvalifikācijām stāsta Reinis Nitišs. “Lielisks pusfināla sākums un cīņa par vietu finālā ar Bakerudu. Diemžēl, pēc viena no sitieniem uzlocīju auto motora pārsegu, kas visticamākais bija cēlonis tam, ka pārstāja darboties logu tīrītāji. Lietus apstākļos, kad redzamība jau tā ir apgrūtināta, vairs neko nevarēju redzēt. Vairākas reizes atsitos pret trase nožogojumiem, vai pamatīgi nogriezu līkumus. Tehniskajos sporta veidos tā mēdz gadīties un galva nav jānokar.

Ātrums mums ir un ceru, ka spēsim parādīt patieso potenciālo jau pēc divām nedēļām Biķerniekos!”

Reiņa Nitiša dalība FIA pasaules rallijkrosa čempionātā iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Lattelecom, Citadele, Latvijas Gāze, Ošukalns un Jēkabpils Dome, kā arī Eibe-L, Hertz, If, Light Guide Optics International, OK Būvmateriāli, Radex, RA EVENTS un Sonora.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta nākamais, 10.posms Neste World RX of Latvia no 15. līdz 17.septembrim norisināsies CSDD Biķernieku trasē.

Vairāk par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Instagram /reinisnitiss, Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Vairāk par EKS meklējiet interneta mājaslapā www.eksrx.com. Vairāk par Pasaules RX interneta mājaslapā www.fiaworldrallycross.com.

Reinis Nitišs FIA pasaules rallijkrosa čempionātā startē jau ceturto sezonu un līdz šim ievērojamākais jaunā jēkabpilieša sasniegums ir uzvara 2014. gada sezonas Norvēģijas posmā un 3. vieta pasaules čempionāta tās pašas sezonas kopvērtējumā. Reinis Nitišs 2017. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionātā startē čempionvienības EKS sastāvā ar vienu no trim Audi S1 EKS RX quattro Supercar klases automašīnām. Reiņa Nitiša komandas biedri ir 2016. gada čempions un komandas īpašnieks Matiass Ekstrems un soms Tomass Heikinens. EKS komanda šogad saņem Audi AG rūpnīcas atbalstu un Reini Nitišu atbalsta arī Audi Latvija.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Sanda Krasta. Kā mājās es jūtos… mājās.

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk