Dalīties „ALENA ELDMANE. Kā dzīvē, tā sportā – viss notiek soli pa solim“

ALENA ELDMANE. Kā dzīvē, tā sportā – viss notiek soli pa solim

Kāda bija tava dzīve bez basketbola?

Kad es beidzu spēlēt basketbolu, es aizgāju no sporta, vispār! 5 gadus es dzīvoju dzīvi – vienkāršu cilvēka dzīvi. Strādāju, ceļoju, mīlēju ēst un izklaidēties. Šāds dzīvesveids ieviesa samērā neveselīgus paradumus, kas atsaucās uz manu veselību. Tagad saprotu, ka šos gadus esmu dzīvojusi sveša cilvēka ādā. Šajā periodā es guvu pavisam citādu dzīves pieredzi un iespaidus, nesaistītus ar sportu.

Foto: Jānis Konons
Foto: Jānis Konons

Kāpēc tu atgriezies sportā?

Man bija vairāki lūzuma punkti dzīvē un es nevarēju atrast savu vietu. Ceļojot šķita, ka jo tālāk es aizbraukšu, jo vairāk tas man palīdzēs sevi atrast, bet tagad varu teikt, ka tā tas īsti nestrādā! Mana veselība un iekšējais emocionālais stāvoklis lika man meklēt pārmaiņas. Savu iekšējo pasauli un domas man palīdzēja sakārtot ezotērika. Sāku lasīt grāmatas un apmeklēt mandalu zīmēšanas nodarbības. Pievēršot vairāk uzmanības savai pašsajūtai un ieklausoties sevī, es sāku meklēt pārmaiņas un sāku vingrot mājās. Pamazām vingrojot, es sapratu, ka tas, kas man kādreiz tik ļoti sagādāja prieku ir tas, kas man joprojām sagādā prieku un tas ir sports! Pusaudžu gados es biju asmātiķe un ārsti man aizliedza nodarboties ar sportu, tagad varu teikt, ka sports mani izglāba.

No basketbola un dzīves baudīšanas līdz Nike Training Club trenerei. Kas bija tava motivācija un iedvesma, kas tev deva enerģiju un spēku sasniegt savus mērķus?

Primāri, mans mērķis bija uzlabot veselību un pašsajūtu, vizuālās ķermeņa izmaiņas bija kā blakus effekts. No paša sākuma man nemaz nebija konkrētas domas vai vīzijas par to, kur es vēlos nonākt sporta pasaulē, bet tad es sapratu, ka ja es vēlos kādam palīdzēt, sniedzot padomu vai motivāciju, tad man pašai jābūt kā piemēram. Tā nu, pirms pusotra gada, es ķēros sev klāt. Esmu maksimāliste, tāpēc visu ko daru – daru uz 150%. Kad es biju sasniegusi savus personiskos mērķus attiecībā uz veselību un fizisko formu, tad es sapratu, ka man vajadzīgi jauni izaicinājumi. Būt par treneri ir privilēģija! Tu kā treneris esi nebeidzamā attīstībā un izaugsmē, gan fiziski, gan pedagoģiski un paralēli to visu dod arī citiem, iedvesmojot un motivējot vēl kādu kļūt labākam un justies harmonijā ar savu ķermeni.

Foto no personīgā arhīva
Foto no personīgā arhīva

Kāds bija sākums?

Visam ko esmu sasniegusi pēdējā pusotra gada laikā, sākums bija balta lapa. Var teikt, ka man bija saglabājusies neliela sportiskā ķermeņa bāze no basketbola laikiem, bet sāku es no nulles. Ieviesu krasas pārmaiņas savā uzturā, atteicos no kaitīgiem ieradumiem un daudz kustējos. Mana motivācija bija mana labsajūta un gandarījums par katru mazo sasniegto mērķi. Sportoju savai veselībai, bet pienāk brīdis, kad tu sāc sajust savu ķermeni citādāk. Tev uzlabojās garstāvoklis, pašsajūta un pašnovērtējums un tu pamani, ka arī vizuāli kļūsti sev pievilcīgāks. Visu savu laiku un enerģiju veltīju savu mērķu sasniegšanai, līdz es jutu, ka man nepieciešami jauni izaicinājumi. Tā es kļuvu par treneri un iepazinos ar cross-fit. Tas bija jaudīgs periods manā dzīvē, tikai pēc kura es sapratu, ka ar saviem darbiem es spēju motivēt citus, jo līdz tam es to tā nebiju pamanījusi un nejutu. Sāku ar draugiem un paziņām un tagad esmu nonākusi pie individuālu funkcionālo trenniņu vadīšanas un Nike Training Club. Ticu, ka šis ir tikai sākums, tādēļ ikdienā turpinu attīstīties un izaicinu sevi jauniem mērķiem un sasniegumiem.

Foto no personīgā arhīva
Foto no personīgā arhīva

Pastāsti par savu filozofiju tagad.

Es iepazinos ar Nike Training Club un sapratu, ka mana filozofija ir ļoti līdzīga šim fitnesa veidam. Tie ir funkcionālie treniņi, kur svarīgs ir izpildījumus un regularitāte, kas nozīmē, ka jākustas ir katru dienu. Vingrinājumi pārsvarā ietver dabīgas ķermeņa kustības, strādājot ar savu svaru un izmantojot arī inventāru. Līdzīgi kā man, arī Nike rūp cilvēka veselība un ķermenis. Koncentrējoties uz konkrētām muskuļu grupām un primāri kā mērķi izvirzot savu vizuālo izskatu, daudzi cilvēki aizmirst, ka sports ir veselībai! Cilvēks atnāk vakarā pēc darba uz trenniņu noguris un bez noskaņojuma, bet pēc vairāk kā stundas dodas prom priecīgs. Cilvēku labsajūta man ir svarīga! Jādzīvo harmonijā ar savu ķermeni un nedrīkst aizmirst, ka sākums vienmēr ir grūts, bet kad ķermenis pierod pie pārmaiņām – sports kļūst par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu un cilvēks to sāk izbaudīt. Kā visur citur dzīvē, arī sportā viss notiek soli pa solim.

 Atrodi savu pavasara iedvesmu kopā ar Sportland! Pērkot Nike jaunākās fitnesa/skriešanas kolekcijas preces par 99 EUR – saņem bezmaksas dalību Nike Training Day un Sieviešu skrējienā vai Jelgavas Nakts pusmaratonā! 

Enerģiski zilie un zaļie toņi pavasara noskaņās.

 Intensīviem kardio treniņiem piestāvēs sarkanie un melnie toņi.

Jaudīgiem spēka treniņiem –  tumši zilie un melnie toņi.

Vasaras noskaņās izvēlies gaisīgi balto.

Pozitīvi gaišie toņi enerģiskiem treniņiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Sports veido tevi labāku

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk