Dalīties „Andrejs Zavadskis. Komunicēt caur fotogrāfiju ir jāprot, citādi tā nav fotogrāfija!“

Andrejs Zavadskis. Komunicēt caur fotogrāfiju ir jāprot, citādi tā nav fotogrāfija!

Strādāju reklāmas tirgū, fotografēju dažādas reklāmas, sākot ar telekomunikācijām un beidzot ar drēbju katalogu fotografēšanu. Viss, kas saistīts ar uzņemumu fotogrāfijām reklāmas nolūkos.

Foto: Andrejs Zavadskis
Foto: Andrejs Zavadskis

Man patīk strādāt ar cilvēkiem, tas man padodas vislabāk, tāpēc priecājos, ka manā darbā bieži sanāk satikt dažādas personības un interesantus cilvēkus, kas ir tieši tas, kas manā darbā ir visforšākais. Darba laikā man ir iespēja ieraudzīt jaunas vietas un iepazīt interesantus cilvēkus, jo fotogrāfam īsā laikā ir nepieciešams atrast kontaktu ar bildējamo cilvēku, pietam – jāmāk sadraudzēties ar jebkuru. Ļoti patīk, ja pasūtītājs ļauj radoši izpausties pašam, jo daudzi uzņēmumi Latvijā baidas to darīt un iet “drošo” ceļu, kas manā skatījumā ir garlaicīgs. Lieliski, ka dažiem ir drosme paļauties uz profesionāli un ļauj piepildīt radošas idejas. Tad rezultāts ir lielisks!

Foto: Andrejs Zavadskis
Foto: Andrejs Zavadskis

Šobrīd  darbojos savā foto studijā, kas ir aprīkota ar vissmodernāko foto tehniku. Pieņemu, ka mana profesionālā redzējuma dēļ, sāk parādīties arī pasūtījumi ārpus Latvijas. Pateicoties fotografēšanai, esmu jau apceļojis neskaitāmas valstis.Tālākais brauciens uz austrumiem bija Šrilanka, kur man bija jāfotografē vietējai meitenei kāzas, un uz rietumiem tālākais brauciens bija Havaju salas. Tur precējās divi latvieši, kuri uzticēja man fotografēt šo svarīgo dzīves notikumu. Pirms trim mēnešiem devos uz Ņujorku, kur man bija jābildē IronMan sportiste, kura pārstāv Angliju, bet dzīvo Amerikā. Tā mēs skraidījām ar riteni pa Manhatanu.

Foto: Andrejs Zavadskis
Foto: Andrejs Zavadskis

Sports ir ļoti cieši saistīts ar fotografēšanu, jo bieži jābildē sportisti intervijām, jauno drēbju kolekciju reklāmām, jaunāko produktu reklāmas, kā arī sportistiem privātas fotosesijas. Pats arī nedaudz nodarbojos ar sportu – skrienu un peldu. Tas man palīdz būt formā un viegli izturēt tālos pārgājienus ar foto somu. Starpcitu, vidēji foto soma sver 15kg un man ir bijušas reizes, kad ar šādu foto somu jānoiet 25km dienas laikā.

Foto: Andrejs Zavadskis
Foto: Andrejs Zavadskis

Kā tas viss sākās? Fotografēšana sākumā bija tikai viegls hobijs. Vienā brīdī izdomāju piedalīties foto konkursos un tā tas aizgāja. Biju izbrīnīts, kad nāca uzvara pēc uzvaras. Sapratu, ka lietas redzu un pasniedzu savādāk kā to dara citi. Sapratu, ka jāattīsta fotografēšanas tehnika, iemaņas un pieredze šajā jomā. Visu savu laiku veltīju tikai fotografēšanai un pašapmācības ceļā esmu nokļuvis tur, kur esmu tagad.

Foto: Andrejs Zavadskis
Foto: Andrejs Zavadskis

Pats svarīgākais fotogrāfijā ir ziņa, kādu bilde pasniedz skatītājam. Man svarīgi, lai bez liekiem virsrakstiem, tekstiem, paskaidrojumiem es uzreiz ieraugu to, ko autors ir domājis un lai tas mani aizķer. Ja visi šie elementi ir redzami un jūtami, tad tiešam fotogrāfija ir lieliska un izdevusies. Pretējā gadījumā – tā nav fotogrāfija!

Andrejs Zavadskis ir viens no Sportland ziemas foto konkursa žūrijas locekļiem.

Iekustini ziemu! Piedalies konkursā un laimē Sportland dāvanu karti 300 vērtībā!

Komentāri

  1. ļoti foršas bildes. pārsteidza arī viņa mājaslapa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Kopā lielāks azarts - iesaisties skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija komandu cīņā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk