Dalīties „Madonas tautas slēpojums 10. februārī“

Madonas tautas slēpojums 10. februārī

Pēc mēneša, 10. februārī “Smeceres sils” trasē norisināsies viens no šīs ziemas lielākajiem tautas sporta pasākumiem šosezon – Madonas slēpojums. Pasākumā visas dienas garumā plānotas gan bērnu distances, gan distances, kas pa spēkam būs slēpotājiem, kas uz slēpēm nav pirmo sezonu. Paralēli tam, norisināsies arī dažādas aktivitātes, tostarp lāzerbiatlons un 300 metru šķēršļu slēpojums ar laika kontroli.


Madonas slēpojuma ietvaros tiks aizvadītas piecas dažādas ieskaites: bērnu, jauniešu, 7km “RITC” tautas distance, 15km “Sportland” distance un 30km “Mežu sili” distance, nodrošinot iespēju visai ģimenei pavadīt laiku kopā, baudot ziemu un slēpošanas priekus. Kā uzsver organizatori – tas, kas līdz šim bijis raksturīgs lielākajiem skriešanas pasākumiem, būs pieejams arī slēpošanas pasākumā – visi Madonas slēpojuma dalībnieki saņems medaļas par piedalīšanos.

Gundars Upenieks, biedrības “Sportlat” valdes priekšsēdētājs, pasākuma organizators: “Madona ir kļuvusi par iecienītu galamērķi aktīvās atpūtas cienītājiem ziemā, jo februārī te var baudīt sniegu, svaigu gaisu un pasakaini skaistas ziemas ainavas. Ne mazāk svarīgi – ļoti labi sagatavotas trases, nu tā, lai slēpotājiem prieks! “Smeceres sils” trase regulāri uzņem profesionālā sporta pasākumus, vienlaikus mēs vēlamies, lai ikviens interesents varētu iepazīt un izbaudīt šo infrastruktūru, jo trases, ieskaitot īpaši skaistos apļus pa mežu, iespējams lieliski izmantot tautas sporta pasākumiem.”

Rīts slēpojuma dienā sāksies ar trīs dažāda garuma: 300, 500 un 700 metru bērnu distancēm, kas nodrošinās iespēju jaunākajiem sacensību dalībniekiem no 6 (vai jaunākiem) līdz 10 gadiem, neatkarīgi no sagatavotības, piedalīties sacensībās un iespējams gūt pirmo sacensību pieredzi līdz šim. Pēc bērnu distancēm paredzēts starts 2,5km jauniešu distancē (līdz 12 gadiem). 12.30 uz starta līnijas pulcēsies 7km RITC distances dalībnieki – tāatvērta ikvienam interesantam, bez vecuma ierobežojuma, un ir piemērotākā, ja esi fiziski aktīvs, bet slēpot esi sācis salīdzinoši nesen – to pieveikt izdosies teju ikvienam. Tā ir vieglākā “Smeceres sils” bāzē iespējamā trase.

Kā ierasts viena no populārākajām tautas distancēm ir 15km “Sportland” distance, kuru ieteiks izvēlēties, ja savu fizisko sagatavotības līmeni vērtē kā pietiekami augstu, veic dažādas aktivitātes viscaur gadu, turklāt distanču slēpošana ir pazīstama un praktizēta. Šīs distances ietvaros tiks nodrošināts arī ēdināšanas un dzirdināšanas punkts pēc 7,5km.

Visizaicinošākā distance Madonas slēpojuma ietvaros ir “Mežu sili” 30 km distance, kas paredzēta sportistiem, kas aktīvi trenējas ikdienā, vai ir darījuši to vēl salīdzinoši nesen. Lai pieveiktu šo prasīgo distanci nepieciešama ļoti laba fiziskā forma, un ja tāda ir, tad tā ir lieliska iespēja pavadīt vairāk nekā pusotru stundu svaigā gaisā, izaicinošā trasē un draudzīgā konkurencē. Paredzēts, ka trasē būs dzirdināšanas un ēdināšanas punkts pēc 7.5, 15 un 22,5 kilometriem – “Smeceres krogā”. Jāatzīmē, ka Madonas slēpojumā iepriekš piedalījušies arī olimpieši: Andrejs Rastorgujevs, Ilmārs Bricis, Oskars Muižnieks, Arvis Liepiņš, kā arī šī Pekinas Olimpisko spēļu dalībnieki – Baiba Bendika, Raimo Vīgants, Kitija Auziņa, Roberts Slotiņš un Samanta Krampe.

Paralēli, visas dienas garumā būs pieejama lāzerbiatlona aktivitāte bērniem, kas ļaus iepazīties ar biatlonu kā sporta veidu. Tāpat ikviens interesents būs aicināts piedalīties 300 metru šķēršļu slēpojumā ar laika kontroli.

Madonas slēpojumā visas ieskaites norisināsies ar kopējo startu, brīvajā slēpošanas stilā.
Dalībniekiem, kas slēpo klasiskajā solī, būs ievilkta klasikas špūre (ja to ļaus sniega daudzums). Sacensību nolikums pieejams šeit. Savukārt, pieteikšanās: Sportlat.lv mājaslapā, līdz gada beigām pieejama par īpaši izdevīgu cenu.

Madonas slēpojumu organizē biedrība “Sportlat”, sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību. Atbalsta: “Mežu sili”, RITC, “Sportland” “Garmin”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Grāmatas "Sapņu komanda" prezentācija

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk