Dalīties „“Ātrāk. Augstāk. Taisnīgāk.” – Gada balva sportā 2016“

“Ātrāk. Augstāk. Taisnīgāk.” – Gada balva sportā 2016

Nedaudz pārfrāzējot Olimpiskās kustības pamatlicēju Pjēru de Kubertēnu, Gada balva sportā 2016.gadā ieguvusi moto “Citius. Altius. Aequitius” jeb “Ātrāk. Augstāk. Taisnīgāk.”, ar kuru režisors Viesturs Meikšāns aicina padomāt par morālām un ētiskām vērtībām sportā un citās jomās.
Pasākumā “Rio ir sirdī”, kuru no plkst.21.15 varēs vērot arī LTV1, tiks atklāti Balvas ieguvēji nominācijās Labākais Latvijas sportists, Labākā Latvijas sportiste, Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists/e, Labākais Latvijas treneris, Labākā Latvijas sporta spēļu komanda, Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos, Gada uzlēcošā zvaigzne, Gada sporta notikums Latvijā, Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva, kā arī Vaidera piemiņas balva sporta žurnālistikā.

Labākais Latvijas sportists
Latvijas Gada balva sportā notiek kopš 2005.gada un atskatoties uz iepriekšējām 11 reizēm, teju pusi Labākā Latvijas sportista godā ticis Martins Dukurs. Par pirmo Gada sportistu 2005.gadā kļuva svarcēlājs Viktors Ščerbatihs, kurš šajā godā tika pēc gada pārtraukuma.

2006.gadā Labākais bija kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis. 2008. un 2012.gadā Māris Štrombergs triumfēja ne tikai olimpiskajā arēnā, bet arī balsojumā par Labāko Lattvijas sportistu. 2009.gadā labākais bija bobsleja pilots Jānis Miņins, savukārt Martins Dukurs bija labākais piecreiz kopš 2010.gada.

Arī 2016.gadā skeletonists Martins Dukurs ir septiņu nominantu vidū, par kuriem balso ekspertu žūrija. Dukurs, kurš drīzumā, visticamāk, tiks atzīts par olimpisko čempionu, āizvadītajā gadā ceturto reizi izcīnīja uzvaru pasaules čempionātā, septīto reizi triumfēja Eiropas čempionātā un septīto sezonu pēc kārtas ir Pasaules kausa līderis sezonas kopvērtējumā. Viņa konkurenti šai prestižajai nominācijai ir bokseris Mairis Briedis, paša brālis Tomass Dukurs, bobslejists Oskars Melbārdis, basketbolists Krsitaps Porziņģis un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs.

Mairis Briedis joprojām bez zaudējumiem cīnās profesionālajā boksā un šogad kļuva par obligāto pretendentu pasaules čempiona jostai WBC versijā smagajā svarā līdz 90,7 kilogramiem.
Tomasa Dukura kontā ir dalīta pirmā vieta Eiropas čempionātā ar brāli Martinu, kā arī sestā vieta Pasaules čempionātā. Pasaules kausa karuselī izcīnīta trešā vieta kopvērtējumā un četrreiz kāpts uz goda pjedestāla kādā no posmiem.

Oskars Melbārdis šobrīd ir Latvijas bobsleja izlases labākais pilots, kurš 2016. gadā kopā ar ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pasaules čempionātā izcīnīja zelta medaļas. Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīta ceturtā vieta divniekos un 15.vieta četrniekos.

Kristaps Porziņģis savā pirmajā sezonā bija viens no NBA kluba līderiem Ņujorkā, kā arī kļuva par aizvadītās sezonas otru labāko NBA debitantu un vairākkārt saņēma balvu, kā labākais mēneša debitants. Liepājnieks turpina spodrināt Latvijas vārdu arī savā otrajā NBA sezonā un viņa pārstāvētais Ņujorkas klubs pretendē pēc vairāku gadu pārtraukuma spēlēt izslēgšanas spēlu turnīrā.

Aleksejs Rumjancevs 200 metru smaiļošanā izcīnīja 5.vietu Rio Olimpiskajās spēlēs un kāpa uz goda pjedestāla pēc bronzas medaļas arī Eiropas čempionātā.

Labākā Latvijas sportiste
Starp šīs nominācijas ieguvējām nav vērojama izteikta dominance vairāku gadu garumā, taču atsķirībā no kungiem, visas dāmas spējušas titulu pagarināt vismaz divu sportisko sezonu griezumā. Pati pirmā Labākā Latvijas sportiste bija Ņujorkas maratona divkārtējā uzvarētāja Jeļena Prokopčuka (2005-2007). Viņai sekoja basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota (2008-2009), vieglatlēte Ineta Radēviča (2010-2012), brīvās cīņas pārstāve Anastasija Grigorjeva (2013-2014) un vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa (2015).

Turpinot tradīcijas, par Gada sportisti vismaz vēl vienu reizi būtu jākļūst daudzcīņniecei Laurai Ikauniecei-Admidiņai, kura izcīnīja ceturto vietu Olimpiskajās spēlēs, neskatoties uz dažādām likstām Rio. Vieglatlētes kontā arī labots Latvijas rekords sezonas sākumā.

Taču divreiz par Gada labāko sportisti nominētai Anastasijai Grigorjevai ir lieliska iespēja kļūt par otro sportisti, kas ekspertu balsojumā uzvar šajā nominācijā trešo reizi. Brīvo cīņu sportiste Rio izcīnīja astoto vietu Olimpiskajās spēlēs, kā arī ceturto reizi tika Eiropas čempiones godā.

Vienīgā dāma, kas nominācijā “Populārākais sportists” tika labāko pieciniekā, ir svarcēlāja Rebeka Koha.

Viņa joprojām pretendē uz Labākās Latvijas sportistes titulu 2016.gadā pēc ceturtās vietas Olimpiskajās spēlēs Rio svara kategorijā līdz 53 kilogramiem, kā arī bronzas medaļs Eiropas čempionātā.
Šķēpmetēja Madara Palameika Olimpiskajās spēlēs izcīnīja 10.vietu, taču viņas lielākais sasniegums aizvadītajā gadā bija triumfs IAAF Dimanta līgas sezonas kopvērtējumā.
Anastasija Sevastova atgriezās tenisā un strauji atguva pozīcijas pasaules ranga vadošajā simtniekā, kas bija tikai sākums, jo pēc lieliski nospēlētā US Open, kur spēlēja ceturtdaļfinālā, liepājniece WTA rangā debitēja TOP 30.

 

Labākais Latvijas treneris

Šajā nominācijā šogad izcelti Eduards Andruškevičs, Dainis Dukurs un Sandis Prūsis. Svarcēlāju Rebekas Kohas un Artūra Plēsnieka treneris Eduards Andruškevičs šogad bija līdzās Plēsnieka triumfam Eiropas čempionātā un 8.vietai Olimpiskajās spēlēs. Vēl lielāku rezonansi sacēla viņa audzēkne Koha ar 4.vietu Rio Olimpiskajās spēlēs un bronzu Eiropas čempionātā.

Tikmēr skeletona treneris Dainis Dukurs palīdz saviem dēliem atrasties sava sporta veida virsotnē. Cits renes šļūkšanas pārstāvis Sandis Prūsis trenē Oskara Melbārža četrinieku, kā arī Uģa Žaļima un Oskara Ķibermaņa ekipāžas. Pieredzes bagātais bobsleja patriots neliedz padomu jaunai paaudzei.

Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists
Nominācijā par par labāko sportistu motoru sportā žūrija no trim finālistiem izvēlēsies Jāni Baumani, Paulu Jonasu vai Ralfu Sirmaci.
Rallijkross gūst arvien lielāku popularitāti visā pasaulē un latvietis Jānis Baumanis pamanījās savu pirmo pilno sezonu noslēgt labāko pasaules elites braucēju desmitniekā, kā arī izcīnīt augsto 4.vietu Katalonijas posmā.
Motokrosists Pauls Jonass pasaules čempionāta MX2 kopvērtējuma ieskaitē ieņēma 5. vietu, neskatoties uz savainojumu un nepiedalīšanos sezonas sešos noslēdzošajos posmos.
Ralfam Sirmacim debijas sezonā izdevās piecos startos trīsreiz triumfēt Eiropas čempionāta posmos, tādējādi kopvērtējumā ieņemot 3.vietu.

Turpini lasīt Sportland Magazine un uzzināsi arī par citām nominācijām Gada balva sportā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

"1877" - gads, kad dzima Helly Hansen leģenda

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk