Dalīties „Bērni ringā“

Bērni ringā

Līdz ar Latvijas boksa ikonas Maira Brieža arvien pieaugošo popularitāti par šo cīņas sportu interese ir augusi. Arvien populārāks bokss kļūst arī bērnu un jauniešu vidū. Bet kāds ir tā pienesums? To skaidro LNK Boxing treneris Raitis Sinkēvičs, kurš ikdienā trenē arī bērnus.

Konsultē treneris: Raitis Sinkēvičs.

Vecums: 28

Sporta klubs: LNK Boxing

Pieredze: boksā kopš 14 gadu vecuma

POPULARITĀTE

Par saviem novērojumiem varu spriest no tā, ko redzu ikdienas treniņos LNK zālēs. Varu apstiprināt, ka interese par boksa apmeklējumiem bērniem ar katru gadu kļūst lielāka.

FILOZOFIJA

Uzskatu, ka boksa filozofijas pamats ir bērnā attīstīt pārliecību par sevi un saviem spēkiem, spēju pieņemt lēmumus, pārvarēt grūtības un bailes. Dzīvē šādai bagāžai būs liela nozīme. Boksa pievienotā vērtība ir fiziskā attīstība un veselības nostiprināšana.

BĒRNS NAV PIEAUGUŠAIS

Bērnu boksa treniņus no pieaugušo treniņiem atšķir treniņu saturs un fiziskās aktivitātes. Bērni trenējas ar rotaļu elementiem, ar piesardzīgu sāncensību (nav zaudētāju), ar mērķi aizraujoši un fiziski aktīvi pavadīt treniņa laiku.

IETEICAMAIS VECUMS BOKSAM

Katrs bērns ir individuāls savā psiholoģiskajā un fiziskajā sagatavotībā. Nereti bērni uzsāk apmeklēt nodarbības jau pirmsskolas vecumā, kur treniņu saturs ir fiziskas aktivitātes ar gandrīz 100% rotaļu elementu.

PUIŠIEM UN MEITENĒM

Tik tālu, cik boksa nodarbības ir saistītas ar fiziskās formas uzlabošanu un labsajūtas veicināšanu, droši varu teikt, ka bokss ir arī meiteņu sporta veids. Es neredzu ierobežojumus ne dzimumā, ne vecumā. Taču es neatbalstu meiteņu un sieviešu boksu kā reālu cīņu ringā.

MANS BĒRNS RINGĀ

Būtiska ir bērna vai jaunieša psiholoģiskā sagatavotība cīņai ringā. Bez tā ir vēl daudz dažādu nianšu, lai pieņemtu lēmumu par dalību sacensībās.

CIK DAUDZ?

Fiziskajām aktivitātēm noteikti ir jābūt vismaz trīs, četras reizes nedēļā.

CITI SPORTA VEIDI + BOKSS

Dažādu sporta veidu savienošana bērnam nāk tikai par labu. Nereti redzams, ka treniņi peldēšanā, futbolā, basketbolā, galda tenisā palīdz attīstīties un gūt panākumus arī boksā. Pieaugušo sportā notiek pretējais. Pieaugušajiem ir citi mērķi un citi līdzekļi, lai mērķi sasniegtu. Gan fiziskā, gan psiholoģiskā slodze ir pilnīgi citā kvalitātē.

Bokss kā bagāža un ieguldījums 

Bokss attīsta bērnā fizisko spēku, atlētiskumu, izturību un spēju koncentrēties. ­Varētu teikt, ka bokseris ir sprinteris, kas veic maratona distanci ar svarcelšanas un sporta deju elementiem. Šāda bagāža ­noderēs teju jebkurā citā sporta veidā.

Teksts: Ralfs Dravnieks. Foto: no personiskā arhīva un Shutterstock.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Darbiņi pirms

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk