Dalīties „FOTO: Baiba Bendika – Pasaules čempionātā rezultāti ir neparedzamāki nekā ierasts“

FOTO: Baiba Bendika – Pasaules čempionātā rezultāti ir neparedzamāki nekā ierasts

Pasaules labākie biatlonisti un biatlonistes medaļas sadalījuši jauktajā stafetē, sprintā un iedzīšanā. Nākamie medaļu komplekti tiks sadalīti individuālajās distancēs, komandu stafetēs un masu startos. Kamēr mūsējie cīnījušies mainīgām sekmēm, sešu valstu sportisti jau paspējuši tikt pie medaļām. Pa četrām medaļām tikušas Vācijas un Francijas biatlonistiem, taču augstākā kaluma medaļu ziņā vācieši šobrīd ir līderi, jo izcīnījuši trīs zelta medaļas, kas ir vairāk nekā pārējo valstu pārstāvjiem kopā – pa vienam zeltam ir franču un čehu biatlonistiem. Savukārt norvēģi, baltkrievi un krievi spējuši izcīnīt zemākas raudzes kaluma medaļas.

Sezonas līdere, vāciete Laura Dālmeijere pasuales čempionātā tikusi jau pie divām zelta un vienas sudraba medaļas
Sezonas līdere, vāciete Laura Dālmeijere pasaules čempionātā tikusi jau pie divām zelta un vienas sudraba medaļas (foto: AFP)

Latvijas sportistiem vislabākie panākumi tikuši iedzīšanas sacensībās, kur Baiba Bendika pirmo reizi savā karjerā aizvēra visus 20 mērķus. Starp 60 startējušajām dāmām to spēja tikai piecas biatlonistes un no 50.vietas startējusī cēsiniece 10 kilometru garajā slēpojumā pakāpās par vairāk nekā 20 vietām un finišēja 27.pozīcijā.

Divas kļūdas šaušanā stāvus neļāva sprintā pakāpties āugstāk par 50.vietu, taču viss vēl nav beidzies un Baiba Bendika Sportland Magazine pavēstīja, ka ar katru dienu slēpošanas ziņā jūtas aizvien labāk un jūt, ka fiziskās formas maksimums šosezon vēl nav sasniegts.

“Noorganizēts viss ir ļoti labi, trases ir sagatavotas sacensībām, bet šaut un braukt te nav viegli, līdz ar to rezultāti ir vēl neparedzamāki nekā ierasts,” norāda Baiba Bendika. Tiesa, skatītāju ir mazāk nekā atsevišķos Pasaules kausa posmos, tāpēc kopumā Latvijas biatlonistei Austrijā nav īstenu Pasaules čempionāta sajūtu.

Dienu pēc iedzīšanas sacensībām Latvijas sportiste veltīja atpūtai pēc aizvadītajiem startiem un izbaudīja savu lielisko noskaņojumu.

Foto: AFP

Latvijas komanda dzīvo kopā, atmosfēra ir jauka un mājīga, Sportland Magazine pastāstīja izlases sportists Daumants Lūsa, kurš gatavojas startam biatlona individuālajā 20 kilometru disciplīnā un stafetei.

Raksturojot laikapstākļus, Daumants stāsta, ka naktīs ir nelieli mīnusi, kamēr dienā gaisa temperatūra iesilst līdz +5..+6 grādiem. Taču trases darbinieki sagatavo lielisku trasi un atliek cerēt, ka slēpošanas apstākļi nākamajos startos būs vienlīdz labi kā pirmajiem, tā arī pēdējie, kas dosies trasē. Pasaules čempionāta otrajā nedēļā sola vēl siltākus laikapstākļus, zina stāstīt Latvijas izlases biatlonists Daumants Lūsa, cerot, ka trase neizšķīdīs un paliks tikpat cieta un laba, kāda tā ir šobrīd.

Andreju Rastorgujevu līdz šim pievīlusi nestabilā šaušana. 10 kilometru sprinta distancē Latvijas komandas līderim nācās veikt četrus soda apļus un finišēt 57.vietā no precīzā vācieša Benedikta Dolla atpaliekot par 2 minūtēm un 7,8 sekundēm. Uzvarētājs nebija ātrākais šaušanā (64.), taču precizitāte un trešais ātrākais slēpojums atalgoja ar zelta medaļu pasaules čempionātā. Lai arī Andrejam lielākās likstas parasti šaušanā stāvus, šoreiz trīs no četriem mērķiem neaizvērās šaušanā guļus. 102 dalībnieku konkurencē sprintā startēja arī veterāns Ilmārs Bricis un Aleksandrs Patrijuks, kuri nekvalificējās iedzīšanas sacenībām, jo palika ārpus labāko 60 sportistu vidus. Bricis ar trim soda apļiem ierindojās 84.vietā, kamēt Patrijuks ar divām kļūdām palika 88.pozīcijā.

Biatlonistu treniņš Hohfilcenē, Austrijā
Biatlonistu treniņš Hohfilcenē, Austrijā  (foto: AFP)

Iedzīšanas 12,5 kilometru sacensībās viena kļūda pēdējā šautuvē neliedza uzvarēt francūzim Martēnam Furkadam, kurš ar šo zelta medaļu iegravēja savu vārdu biatlona vēsturē, kā pirmais biatlonists, kurš izcīnījis septiņas augstākā kalmuma medaļas pēc kārtas pasaules čempionātā vai olimpiskajās spēlēs. Tas Francijas sportistam izdevies 28 gadu vecumā, kas nozīmē, ka šo statsitikas rādītāju vēl iespējams papildināt nākamajās sezonās. 12.februārī pēc zelta medaļas izcīnīšanas Furkads bija pateicīgs saviem vecākiem par pirmo slēpju pāri deviņu gadu vecumā. Jāpiebilst, ka dienu iepriekš pasaules kausa sezonas līderis izcīnīja bronzas medaļu sprinta distancē.

Martēns Furkads tuvojas finišam pēc zelta medaļas iedzīšanā
Martēns Furkads tuvojas finišam pēc zelta medaļas iedzīšanā (foto: AFP)

Vienīgajam latvietim iedzīšanas disciplīnā Andrejam Rastorgujevam otrajā šaušanā guļus neaizvērās viens mērķis un nākamajās šautuvēs stāvus precīzi bija trīs no pieciem šāvieniem, tomēr izdevās pakāpties no 57.vietas uz 37.vietu.

“Organizēšana ir augstā līmenī,” Sportland Magazine pavēstīja Andrejs Rastorgujevs: “Sajūtas ir labas – daudz līdzjutēju un pozitīva atmosfēra.” Arī sadzīves apstākļus Latvijas komandas līderis raksturo tik labus, kā nekad agrāk. Arī konkurentus Andrejs vērtē kā draudzīgus, jo biatlons vieno sportistus un līdzjutējus.

Jauktajā stafetē, kur divas dāmas slēpoja 6 kilometrus un divi vīri veica 7,5 kilometrus, Latvijas komanda nesasniedza finišu, jo 25 komandu ieskaitē tika apsteigta par apli un Ilmārs Bricis savu posmu pat nesāka. Pirmā sacīksti uzsāka Bendika un, divās šautuvēs iztērējot vienu rezerves patronu, stafeti Žannai Juškānei nodeva 17.vietā. Otra dāma pirmajā šautuvē veica trīs soda apļus, nokrītot uz pēdējo, 25.vietu, no kuras komandu Rastorgujevs vairs nespēja paglābt, jo trasē devās jau 43 sekundes aiz tuvākā konkurenta. Trīs soda apļus Juškāne veica arī sprinta sacensībās, kurās ierindojās 95.vietā, pasaules čempionātā apsteidzot trīs konkurentes.

 Andrejs Rastorgujevs pērnajā PČ (Foto: LETA)
Andrejs Rastorgujevs pērnajā PČ (Foto: LETA)

Nākamie starti pasaules čempionātā gaidāmi jau trešdien, 15.februārī, kad individuālajā 10 kilometru distancē dosies dāmas. Ceturtdien, 16.februārī, 20 kilometru individuālajā distancē dosies kungi. Piektdien, 17.februārī starts sieviešu stafetei, savukārt vīriešu kvarteti pasaules čempionāta medaļas dalīs sestdien, 18.februāri. Biatlona svinības Austrijā noslēgsies svētdien, 19.februārī ar masu startu gan sievietēm, gan vīriešiem, kad distancē dosies 30 labākie 12,5 un 15 kilometru distancēs.

Kazahstānas biatloniste Anna Kistanova
Kazahstānas biatloniste Anna Kistanova (foto: AFP)

2017.gada pasaules čempionāts paliks atmiņā ar kaislībam ne tikai pašu sacensību laikā, bet ar notikumiem arī ārpus slēpošanas trasēm un dinamiskajiem notikumiem šautuvēs. Skaļāk par policijas kratīšanu Kazahstānas izlases mītnes viesnīcā, kur tika atrastas aizliegtās vielas, izskanēja Martēna Furkada konflikts ar Krievijas biatlonistiem jaukto stafešu apbalvošanas ceremonijā. Viss beidzās ar savstarpēju atvainošanos, taču aizsākās ar komentāriem sociālajos tīklos, tāpēc Starptautiskā bialtona savienība (IBU) pat aicināja fanus un pašus sportistus izrādīt lielāku cieņu vienam pret otru un atturēties no aizvainojošiem komentāriem.

French Martin Fourcade (R) attends a press conference on the eve of the Biathlon World Championship, on February 7, 2017 at Hochfilzen, Austria. / AFP PHOTO / APA / BARBARA GINDL / Austria OUT
Martēns Furkads preses konferencē (foto: AFP)

Tikmēr Latvijas līdzjutējiem šī Austrijas trase vienmēr paliks atmiņā no iepriekšējā pasaules čmepionāta, kas Hohfilcenē notika tālajā 2005.gadā un 10 kilometru sprintā bija veiksmīga Latvijai, kad visu laiku labākais Latvijas biatlonists izcīnīja bronzas medaļu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

FOTO: Ko sports nozīmē Tev?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk