Dalīties „Bored of Borders“

Bored of Borders

Bored of Borders ir stāsts par ceļu un piedzīvojumiem. Esam entuziastu apvienība, kura pēdējo 5 gadu laikā veikusi virkni aizraujošu piedzīvojumu. 

Bored of Borders tika izveidots, kad Kārlis Bardelis, piedzīvojumu projektu ideju autors strādāja ofisā par otrreizējo izejvielu projektu vadītāju. Patika darbs, bet vienmēr pēc atvaļinājumiem bija tā visiem zināmā sajūta – Nav taču godīgi, ka 11 mēnešus strādājam un 1 mēnesi atļaujam savām sirdīm gavilēt. Pirmais publiskais projekts bija 2013. gadā īstenotais apvidus skrituļslidu braucienu pāri Eiropai. Katru dienu skrituļojot apmēram 100 km. Te uzreiz jāpiemin, ka Kārlis nav atlēts, bet gan vienkārši entuziasts, kuram ļoti patīk atrasties kustībā. Tā ir tāda maģiska sajūta, jo negribas apstāties un process pats uzlādē.

Video kopsavilkums par šo piedzīvojumu “Coast to coast”: 

Nākamais projekts bija labdarības velobrauciens no Rīgas uz Ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos. Bored of Borders komanda paņēma Bērnu slimnīcā zīmējumus un laba vēlējumus sportistiem un nogādājāa to Sočos, kā velokurjeri tieši Latvijas izlasei.

“Mums bija prieks, ka ar šo akciju izdevās savākt 8000 eiro slimnīcas rekonstrukcijai. Toreiz tas bija pirmais mēģinājums piesaistīt ziedojumus ar publiska piedzīvojuma palīdzību. Bērnu zīmējumi palīdzēja sasniegt arī augstus sportiskos sasniegumus, jo tik daudz medaļu Latvijas komanda Ziemas Olimpiskajās spēlēs vēl nebija ieguvusi”.

Video kopsavilkums par šo piedzīvojumu “Pedal for no medal”:

“The Slowest Way to Rio”

Līdz šim lēnākais un ilglaicīgākais piedzīvojums tika realizēts 2016. gada vasarā, jeb precīzāk sakot tas sākās pavasarī 4. Maijā un noslēdzās jau rudenī, 23. Septembrī, kad Kārlis Bardelis kopā ar bijušo kolēģi Gintu Barkovski devās pāri Atlantijas okeānam airu laivā. Bez burām, bez motora un bez pavadošā kutera.

142 dienās izdevās noairēt vairāk kā 8300 km un kļūt par pirmo komandu pasaulē, kura šķērsojusi Atlantijas okeāna dienvidu daļu. Iemācījāmies ko jaunu par okeānu un par sevi.

Video kopsavilkums:

2018. 

Šobrīd Bored of Borders ir devušies jaunā piedzīvojumā pāri Dienvidamerikai uz tandēma divriteņa un pēc tam airu laivā pāri Klusajam okeānam. Šis būs nākamais posms planētas apceļošanā bez motora, bez burām, bez pavadošā auto vai kutera, paļaujoties tikai uz mūsu pašu ģenerētu spēku.

Projekta norise

2018. gada 24. janvāris – 2019. gada rudens.

Distances garums

Tandēma divritenis 6000 km pa Dienvidameriku – Brazīlija, Bolīvija, Čīle, Peru. Airu laivā 15 500 km pāri Klusajam okeānam no Callao (Lima), Peru uz Kērnsu, Australjā pa ceļam piestājot Galpagu, Franču Polinēzijas, Kuka, Samoa, Fidži, Vanuatu salās.

Komanda

Šo ceļu veiks Linda Zuze un Kārlis Bardelis. Kārļa komforta zona, bez šaubām ir atrašanās piedzīvojuma epicentrā, savukārt Linda savu komforta zonu rod starp mākslu un modi. 3,5 gadu ilgās kopdzīves laikā viņu līdz šim krāšņākais piedzīvojums ir mīlestība!

Izglītība caur ekspedīcijas prizmu

Izglītība caur ekspedīcijas prizmu: Līdz šim „Bored of Borders” komanda ar piedzīvojumu stāstiem ir viesojusies daudzās Latvijas skolās un bērnu namos (2017. gadā iedvesmas stāstus dzirdējuši ap 5000 skolēnu), par ko ir saņemta atzinība gan no skolēniem un skolotājiem, gan skolu vadības. Jaunā piedzīvojuma projekta laikā sadarbosimies ar vairākām skolām – organizējām tikšanās pirms ekspedīcijas un ar tehnoloģiju palīdzību savienosim darbu skolā ar reālo vidi, tādējādi paplašinot mācību procesu ārpus ikdienas četrām sienām.  Piemēram, projektu nedēļas laikā skolēni varēs izstrādāt darbus par piedzīvojuma gaitā šķērsotajām valstīm, kontinentiem un ūdenstilpnēm, kā arī pa ceļam sastaptajiem dzīvniekiem.

Skolu lekciju kopsavilkuma video:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Liepājas pusmaratons dārdēs rokmūzikas ritmos

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk