Dalīties „Foto: BOTTECCHIA braucēji starp labākajiem SEB Smiltenes MTB smilšainajā posmā“

Foto: BOTTECCHIA braucēji starp labākajiem SEB Smiltenes MTB smilšainajā posmā

Pirmo reizi 2017.gada sezonā kāds no PATRIA BOTTECCHIA komandas pārstāvjiem SEB MTB maratona sporta klasē izcīnīja vietu labāko desmitniekā. Jaunais talants Kārlis Baltacis riteņbraukšanas seriāla trešajā Smiltenes posmā pārspēja virkni rūdītu lielmeistaru un finišēja sestajā vietā. Komandu vērtējumā PATRIA BOTTECCHIA ir starp TOP 3 komandām gan sporta, gan masveidīgajā tautas klasē. “Sportland Magazine” steidza aprunāties ar komandas puišiem pirms viņi atkal pazūd meža takās.

“Pirmajā aplī tika pazaudēta līderu grupa, taču samērā ātri tā tika panākta. Otrā apļa sākumā scenārijs atkārtojās. Diemžēl izradzes to panākt bija niecīgas,” notikumus trasē atceras Kārlis Baltacis, kurš otro apli sāka grupā, kas tobrīd dalīja 10.-14.vietu.

“Situāciju mazliet glāba, ka nebiju vienīgais bēdubrālis, kurš nespēj tikt līdzi līderu grupai. Tomēr šiem atpalicējiem temps bija ļoti augsts. Noturēties grupā vēl vairāk sarežģīja kārtējā organizatoru kļūda, kas rezultējās “Mamma daba” brauciena dalībnieku apsteigšanā, nereti radot bīstamas situācijas.

Tomēr izdevās izvilkt dzīvību līdz līdzenajai daļai. Vēl vairāk, pateicoties Ulda Ālīša labajam tempam – strauji pietuvojāmies grupai, kas potenciāli cīnījās par ceturto vietu.

Izskatījās, ka briest taktiska cīņa un neviens negrib braukt pa priekšu. Ņemot vērā, ka komandai vieta finišā nav svarīga, bet būtiska ir atpalicība no līdera, nonācu grupas priekšā un strādāju. Tā arī pēdējos 10 kilometrus nominu pa priekšu.

Sekoja pēdējais kāpums, tajā visi sāka apsteigt, tomēr nesaprotamā veidā pirms nobrauciena nonācu piektajā pozīcijā. Nobrauciena laikā Matīss Preimanis man neatstāja variantus un finišēju sestajā vietā. Šis ir līdz šim labākais sasniegums SEB seriālā, un domāju, ka tas tāds paliks vēl ilgu laiku,” savu sniegumu Smiltenē vērtē Kārlis Baltacis, norādot, ka fiziskā sagatvotība šobrīd neļauj konkurēt, lai droši pretendētu uz augstu vietu.

Līdz goda pjedestālam pietrūka nieka divas minūtes (02:03:53), taču tika apsteigta virkne riteņbraukšanā un pat biatlonā zināmi vīri un Smiltenes posmā nopelnītie 962 punkti ļāva iespraukties sezonas kopvērtējuma labāko desmitniekā “Toyota Hybrid” sporta klasē.

“Iepriekšējo posmu vājajam sniegumam pamatā bija tehniskas problēmas. Ceru, ka tās turpmāk neatkārtosies un novēlu, lai pārējiem komandas biedriem izdodas iztikt bez ķibelēm, tad rezultāts neizplaliks,” Smiltenes posmu ar iepriekšējiem salīdzina PATRIA BOTTECCHIA braucējs, kurš uzskata, ka pats braucis atbilstoši savām spējām, izmantoja savu iespēju un izdevās finišēt sestajā vietā.

58 kilometrus garajā distancē pusminūti aiz komandas biedra 12.vietā finišēja Edgars Krūmiņš (02:04:28), palīdzot PATRIA BOTTECCHIA komandai pirmo reizi sezonā izcīnīt vietu uz goda pjedestāla. Vēl piecas minūtes vēlāk 23.vietā ierindojās Rolands Zarītis (02:09:51).

Savukārt Mārtiņš Puriņš visai blīvo rezultātu tabulā ieņēma 41.vietu, finišējot abus apļus nepilnas trīs minūtes vēlāk (02:12:12).

Edgars Krūmiņš ir apņēmības pilns kādā no nākamajiem posmiem sasniegt TOP 10, jo “fiziskā kondicija turpina uzlaboties. Smiltenē cīņa bija interesanta un spraiga. Man ļoti patīk braukt vienmērīgi, neraustot tempu. Iepriekšminētā iemesla dēļ gan pirmā, gan otrā apļa kalnainākajā daļā izkritu no vadošās grupas. Līdz pirmā apļa beigām kopā ar trim citiem braucējiem noķērām grupu.”

Otrajā aplī grupas ķeršana notika divatā kopā ar Alges Masikmetu. “Pirms pēdējā bruģētā kāpuma jau varēju redzēt grupas asti, taču klāt tikt neizdevās,” dinamiskos notikumus trasē ieskicē Edgars Krūmiņš: “No nopelnīto punktu viedokļa ļoti labs rezultāts, taču pēc vietām sāpīgs – ar 39 sekundēm 12.vietā atpalieku no ceturtās pozīcijas. Bet liels prieks par komandas biedru centību un to, ka beidzot izdevās iekļūt TOP 3 komandu vērtējumā. Jādara viss iespējamais, lai līdz pat sezonas beigām mēs vairs goda pjedestālu neatstātu.”

Tikmēr Rihardam Skrastiņam (02:19:26) un Edgaram Sijātam (02:25:37) attiecīgi 63. un 85.vietas notikumiem pārbagātajās sacensībās. “Sacensības braucu sadalot spēkus visai distancei. Turējos pirmo daļu savā grupā, bet sacensību pirmās daļas beigās jutu, ka nevaru izturēt tās kāpināto tempu un otro daļu nācās braukt vienam pašam,” Sportland Magazine stāsta Rihards Skrastiņš. “Neesmu labākajā formā un kondīcijā, lai uzrādītu vēlamo rezultātu, uz ko esmu spejīgs. Agrā sezona sākās jau 5.martā ar sacensībām Itālijā, kur biju jau labā formā. Līdz šodienai tā ir paņēmusi daudz spēku.”

Jautāts, kas palīdzēja sasniegt tik augstu pozīciju spēcīgajā riteņbraucēju konkurencē, Kārlis Baltacis pragmātiski spriež: “Šoreiz veicās un viss izdevās. Skatoties rezultātus, būtiski uzlabojumi nav redzami, taču ilgtermiņa panākumu atslēga ir stabilitāte. Noturēt augstu fizisko formu visas sezonas garumā ir sarežģīts uzdevums. Ceru, ka izdosies saglabāt līdzšinējo līmeni arī sezonas otrajā pusē.”

Kārlis Baltacis savu vietu starp labākajiem MTB braucējeim vērtē piesardzīgi, norādot, ka tāpat kā iepriekšējos gados – pirmā grupa ir ievērojami spēcīgāka, savukārt, otrā – vājāka: “Esmu kaut kur starp abām un jārēķinās ar vientuļiem braucieniem.”

Arī sezonas kopvērtējumā komanda PATRIA BOTTECCHIA pakāpusies uz trešo vietu. “Būtu patīkami, ja komandai izdotos noturēties TOP 3,” spriež Kārlis Baltacis, piebilstot, ka derētu pacīnīties arī par trijnieku VIVUS MTB seriālā: “Pašam diez vai būs iespēja pacīnīties par augstākām vietām, jo iepriekšējos posmos ir pazaudēts pārāk daudz.”

Savukārt Rihards Skrastiņš ir optimistiski noskaņots par komandas biedru izredzēm: “Nopietnā attieksme un smags darbs atspoguļojas katra komandas biedra panākumā.” Riteņbraucējam sajūtas vēsta, ka tieši sezonas otrajā daļā būs labākie rezultāti: “No bedres ir tikai viens virziens – vektors uz augšu! – Smiltenē izdevās sakārtot galvu un gūt ticību, ka pēdējie divi mēneši bija atpūtas laiks.”

Vienlaikus Rihards Skrastiņš atzīst, ka konkurenti paliek stiprāki, jo katru gadu fiziskais un tehniskais līmenis aug, taču sezonas otrās puses mērķis šobrīd ir – uzlabot rezultātu līdz pat 20 vietām.

Sieviešu konkurencē SEB MTB Smiltenes posmā PATRIA BOTTECCHIA braucējai Lāsmai Ozolai (02:25:33) neizdevās atkārtot ieriekšējā Siguldas posma triumfu un nācās finišēt astoņas sekundes uzreiz aiz godalgotā trijnieka. Sezonas kopvērtējumā pēc trim pirmajiem posmiem PATRIA BOTTECCHIA braucējai joprojām saglabājas otrā vieta.

Tikmēr masveidīgajā 38 kilometru Tautas distances “Virši-A” braucienā SPORTLAND BOTTECCHIA uz goda pjedstāla otrā augstākā pakāpiena kāpusi visos sezonas posmos, arī Smiltenē. Arī kopvērtējumā SPORTLAND BOTTECCHIA braucējiem stabila otrā pozīcija 92 komandu cīņā.

Latvijas riteņbraukšanas dzimetnē Smiltenē 38 kilometros vislabāk veicās Mārtiņam Daļeckim (01:18:48), kurš no uzvarētāja atpalika tikai pusotru minūti un vairāk nekā 1000 dalībnieku konkurencē izcīnīja vietu labāko desmitā, nostabilizējoties arī astotajā vietā sezonas kopvērtējumā.

“Kopumā savu startu varu vērtēt kā labu, bet tikai tāpēc, ka piedalījos slims. 10.vieta nav tas, kas mani apmierina un, uz ko esmu spējīgs. Forma uzlabojas un ceru, ka nākamajos posmos būs labāk,” atskatu uz Smiltenes posmu iesāk Mārtiņš Daļeckis. “Jau ap piekto kilometru izbiru no pirmās grupas un visu atlikušo posmu braucu otrajā grupā, kurā dabūju diktēt tempu, jo neviens nebija spējīgs vai gribošs sastrādāties. Protams, kā parasti, kad līdz finišam atikuši pēdējie divi kilometri, tad visi paliek aktīvi. Ja viņiem prieks par tādu maču, tad, lai tādā stilā turpina braukt.”

Mārtiņš Daļeckis nenoliedz, ka ir gandarīts, ka pie sliktas veselības izdevies iebraukt TOP 10 tautas klasē un būt labākajam no komandas. Taču “neizdevas trases sākumā noturēties pirmajā grupā, kas arī liedza tālāk cīnīties par labākām vietām. Savu sniegumu varu vērtēt pozitīvi, forma uzlabojas, tas arī galvenais.” Tikmēr no komandas biedriem Mārtiņš Daļeckis turpina gaidīt labāku fizisko formu un lielāku atbalstu trasē: “Pagaidam vienīgi tikai ar Sandiju Kļaviņu varu sastrādāties un trasē viens otram palīdzēt.”

SPORTLAND BOTTECCHIA panākumu atslēga ir četru braucēju spēja finišēt TOP 30 braucēju vidū – Dzintars Ausmanis (19.vieta), Sandijs Kļaviņš (24.vieta) un slēpotājs Indulis Bikše (26.vieta). Visi trīs bruacēji no komandas līdera atpalika mazāk par vienu minūti.

“Distances sākumā nebiju iegājis ritmā un parāk ilgi aizkavējos sliktā pozīcijā. Šajā posmā tā bija kļūda, jo braucēji bija sadalījušies mazākās grupās jau pirmajos 10 kilometros, kas pēdējā laikā nav raksturīgi. Līdz ar to nācās braukt otrajā grupā, kas samazināja cerības cīnīties par TOP 10,” Sportland Magazine pavēstīja Latvijas labākais distanču slēpotājs Indulis Bikše. “Tomēr izdevās ātri izbraukt smilšainos posmus un vēlāk noķert grupu, kurā pirms tam neizdevās noturēties.”

“Pirms šī posma nedaudz pārspīlēju ar spēka treniņiem, no kuriem bija jūtams nogurums jau pirms starta,” atklāj Indulis Bikše. “Ceru, ka tas nāks par labu nākamajiem posmiem, jo tad sākšu intensīvus treniņu ciklus, gatavojoties ziemas sezonai. Kopvērtējumā noslīdēju uz 12.vietu, bet šāds neliels kritums dod papildus motivāciju un sportisko niknumu cīnīties vairāk.”

Par sezonas otro pusi Mārtiņš Daļeckis ir gana opimistisks, jo “spēka pietiks, bāze ir pietiekoša. Par kopvertētējumu grūti spriest, sezona gara un rezultāti ļoti blīvi. Domaju, ka sezonas beigās palikšu divu vietu robežās. Gribētu pacīnīties par TOP 6.”

Arī Indulis Bikše spriež, ka komandai ir izredzes noturēties otrajā pozīcijā: “Mums komandā ir pieredzējuši un vispusīgi braucēji, kuri ir gatavi braukt ātri jebkādā trasē. Pats ceru kopvērtējumā pakāpties, jo man piemērotākie posmi ir vēl priekšā. Taču rezultāti paliek blīvāki, un vairāk sportisti iesaistās cīņā par uzvaru.”

Slēpotājs atzīst, ka – “jo tuvāk ziemas sezonai, jo labāka paliek sportiskā forma. Vienmēr labākos rezultātus sasniedzu sezonas otrajā pusē. Riteņbraukšanā vēlos uzlabot sportisko formu, lai varētu braukt pa TOP 10.

Arī sporta klases braucējs Kārlis Baltacis cer uz līdzīgu scenāriju: “Galvenais ir nepievilt komandas biedrus un izspiest no sevis maksimumu. Tuvojas sezonas svarīgākais un Latvijā prestižākais starts – Latvijas čempionāts olimpiskajā krosā, šobrīd viss ir pakārtots tam. Mērķi gan šajā startā nav augsti – netikt apdzītam pa apli, bet, lai to paveiktu ir jābūt savā labākajā formā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

LAF prezidents Jānis Naglis: Nākamajam prezidentam jānotur augstā latiņa

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk