Dalīties „Ceļotāja Dina Preisa: Okeāns būs mana katedrāle!“

Ceļotāja Dina Preisa: Okeāns būs mana katedrāle!

Sportland Magazine: Pastāsti nedaudz par sevi un saviem vaļaspriekiem!

Ceļotāja Dina Preisa: Esmu būtne, kura nevar nosēdēt uz vietas. Patīk iet, darīt, kustēties un savā aizrautībā pavilkt līdzi citus. Manas mīļākās fiziskās aktivitātes ir piedzīvojumi dabā – pārgājieni, laivošana, velobraukšana, kad uznāk – arī skriešana. Neprofesionāli, bet no sirds spēlēju volejbolu un galda tenisu. Pēc profesijas un pārliecības esmu rakstošais cilvēks – vislabāk padodas ģenerēt idejas un veidot tekstus reklāmām. Brīvajā laikā, kura tagad man ir gana daudz, apgūstu pirtnieka arodu, ceļoju, fotografēju, lasu grāmatas, skatos kino un piedalos konkursos. Ņemu no dzīves visu, ko tā man ir sarūpējusi.

Ceļš Spānijā

Sportland Magazine: Kāpēc tieši Santjago ceļš?

Dina: Par Santjago ceļu prātoju jau kādu laiku. Esmu redzējusi filmu “The Way”, jutusi līdzi neskaitāmiem latviešu ceļotāju piedzīvojumiem blogos, vaļā muti klausījusies draugu stāstos un nonākusi pie secinājuma, ka iesākumam tas būtu piemērotākais un iedvesmojošākais ceļš, uz kura nostāties ar abām kājām.

Sportland Magazine: Kas Tev padomā?

Dina: Mērošu populārāko – franču – maršrutu, kas sākas no pilsētiņas Saint Jean Pied de Port Pireneju pakājē un ved pāri visai Ziemeļspānijai. Tradicionālo ceļu izvēlējos tāpēc, ka iešu vienatnē – tādējādi apkārt būs daudz citu svētceļnieku, daudz naktsmītņu jeb alberģu un tūristiem piemērota infrastruktūra. Kad būšu nogājusi šo, iespējams, varēšu atvēzēties leģendārajam Pacific Crest Trail Amerikā…

Sportland Magazine: Grandiozs mērķis! Cik kilometrus plāno nostaigāt šajā pārgājienā?

Dina: 36 dienās plānoju pievarēt vismaz 800 kilometrus, sadalot šo distanci mazākos gabalos atbilstoši spējām un garastāvoklim. Ja pietiks laika, ceļojumu vēlētos noslēgt “pasaules malā” Finisterē, kas ir dažu dienu gājiena attālumā no Santjago de Kompostelas katedrāles.

Okeāns būs mana katedrāle!

Sportland Magazine: Kas būs Tavs vadmotīvs 800 kilometru garumā?

Dina: Trakoti aizrauj doma, ka turpmāko mēnesi iešana, socializēšanās, gulēšana un ēšana būs manas vienīgās nodarbes.

Sportland Magazine: Rēķinies arī ar kādām grūtībām un pārbaudījumiem, kas jāpārvar 36 dienu laikā?

Dina: Izklausās vienkārši, bet visdrīzāk skaistos plānus kādā brīdī pakoriģēs spēku izsīkums, pērkons, traumas, tulznas… Ar to rēķinos.

Sportland Magazine: Cik ilgi domāji par Santjago ceļu līdz tam nobriedi?

Dina: Domu “nogatavināju” pēdējos pāris gadus. Janvārī mana dzīve apmeta kūleni, daudzas lietas bija jāsāk no nulles. Laikam jau tieši brīžos, kad pazūd pamats zem kājām, cilvēki dodas sevis meklējumos – banāli, bet fakts. Šobrīd rezultāts ir izvērties tāds, ka varu būt jebkas un darīt jebko.

Es izvēlos turpmākās piecas nedēļas apzināti izmest sevi no komforta zonas – nakšņot guļammaisā vienā telpā ar 30 citiem ceļiniekiem, nelietot kosmētiku, iztikt ar dažām drēbēm un vienkāršu pārtiku, lai pārbaudītu spēju robežas, trenētu pacietību, iemācītos viegli iepazīties ar cilvēkiem un tikpat viegli arī izšķirties, jo to nāksies darīt katru dienu.

Sportland Magazine: Sacensībās esam raduši finišā saņem putru un piemiņas medaļu. Kas būs Tava nopelnītā balva?

Gribu piedzīvot ceļa dāvāto mieru un meditāciju, lai iedziļinātos un noskaidrotu, vai somas saturs ir vieglāk panesams nekā domas manā galvā.

Ceru nekontrolēt procesu, bet ļauties plūdumam un sakritībām.

Sportland Magazine: Teici, ka iesi viena..

Dina: Sākotnēji biju plānojusi iet kopā ar kādu, bet laika gaitā sapratu, ka man tomēr nebūs vajadzīgs drošības spilventiņš. Jāpārvar bailes no nezināmā, dodoties tajā tieši iekšā. Gribu pabūt vienatnē ar sevi – tā arī citiem būs vieglāk pienākt klāt un iepazīties ar mani.

Viens no šī ceļa personīgajiem mērķiem ir izbaudīt attiecības ar nejauši sastaptiem cilvēkiem.

Sportland Magazine:Pastāsti par savu ekipējumu, kas Tev vēl būs līdzi bez Sportland veikalu tīkla sarūpētajiem The North Face pārgājiena apaviem?

Dina: Līdzi ņemšu 40 litru mugursomu, kur ietilps guļammaiss, dvielis, nepieciešamākās drēbes un iešļūcenes kāju atpūtināšanai vakaros, mini planšete bloga rakstīšanai, divas pudeles ūdens papildināšanai, saulesbrilles, higiēnas piederumi, plāksteri tulznām un vēl daži sīkumi.

Sportland Magazine: Gana askētiski

Dina: Tā būs jauka pārmaiņa – brīvība iztikt ar to, ko vari panest uz muguras, nevis cietums nodrošinātajā dzīvē, kas rit mājoklī ar ērtībām, pašai nemanāmi pārvēršoties par lietu vergu.

Sportland Magazine: Vai iepriekš esi aizrāvusies ar pārgājieniem?

Dina: Jā, pirms diviem gadiem ar draugiem sākām rīkot pārgājienus savam priekam; tagad katru nedēļas nogali eju “pastaigāties” kopā ar nepazīstamiem cilvēkiem. Ieraugu Facebook pasākumu un pievienojos.

Patīk tā sajūta, ka mežā mēs ieejam kā svešinieki, bet ārā iznākam jau kā paziņas un domubiedri.

Šādā veidā esmu ieguvusi dažus jaunus sirdscilvēkus, ar kuriem pa dzīvi kādu gabaliņu gribas paieties kopā.

Sportland Magazine: Kāds ir Tavs lielākais dienā noietais attālums?

Dina: Īss pārgājiens man skaitās līdz 15 kilometriem, garākais bijis ap 45 kilometriem, tāpēc domāju, ka Santjago ceļa plānotie 20-30 kilometri dienā būs veicami. Kājas jau ir pienācīgi iestaigātas, minot Latvijas putekļus. Vienīgā atšķirība un lielākais izaicinājums – tur būs jāiet katru mīļu dienu, ar daudz smagāku somu plecos un lielākā karstumā.

Sportland Magazine: Kādēļ Santjago ceļam  izvēlējies karsto vasaru?

Dina: Jo ir sajūta, ka pienācis īstais brīdis; tāda kā neizskaidrojama vilkme uz turieni. Pašlaik Latvijā mani netur ne darbs, ne attiecības, tāpēc esmu brīva kā putns un varu doties atklāt pasauli. Šī noteikti būs labākā dāvana manā dzimšanas dienā.

Zīmīgos 33 gadus sagaidīšu tur, kur vēlas būt mana sirds.

Kad tad vēl, ja ne jaunībā? Turklāt nupat ir “svaigi” noslēdzies mans divu mēnešu treniņu cikls sporta klubā un fiziski esmu vislabākajā iespējamā formā. Ziemeļspānijas vasaras ir diezgan līdzīgas mūsējām, cik zinu, šo laiku iesaka kā labāko Santjago ceļa uzsākšanai.

Dinas ekipējumā arī veikalu tīkla Sportland dāvātie “The North Face” pārgājiena apavi

Sportland Magazine: Kādas valstis esi apceļojusi?

Dina: Līdz šim esmu bijusi Austrālijā, Kanāriju salās, Serbijā, Melnkalnē un daudzās Vakareiropas valstīs, tai skaitā Spānijā. Arī šī ceļojuma galamērķī – Santjago de Kompostela – ir būts, vienīgi tūrista, nevis svētceļnieka lomā.

Sportland Magazine: Ko saka draugi, ģimene tuvinieki?

Dina: Draugi grib līdzi, bet netiek, jo visiem jāstrādā.

Ģimene un tuvinieki ļoti atbalsta, jo viņiem ir svarīgi, ka es piepildu savus sapņus. Kalpoju savējiem par iedvesmas avotu.

Sportland Magazine: Lai izdodas iedvesmot!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Maratons Ventspilī atgriežas pēc 18 gadu pārtraukuma

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk