Dalīties „Cilvēks enerģijas lādiņš. Radošā uzņēmēja Linda Ķuze.“

Cilvēks enerģijas lādiņš. Radošā uzņēmēja Linda Ķuze.

Raksturo sevi, kas tu esi un ar ko tu nodarbojies?

Grūti sevi aprakstīt vienā vārdā, jo esmu īstenojusi un darbojos vairākos projektos vienlaicīgi. Tas raksturo mani – labas pārslēgšanās spējas. Pats svarīgākais darbs – ir būt mammai, savai 2.5 gadus jaunajai meitiņai un pēc tam – mani radošie projekti: Cloudberry design (Mākoņogas plānotājs), bērnu piedzīvojumu nometnes “Kukaburra” un korporatīvo pasākumu organizēšana “Nameja gredzens”.

Foto: Personīgais arhīvs

Kā tu kļuvi par radošo uzņēmēju?

Radošās nozares mani ir interesējušas vienmēr, man šķiet, ka, lai izprastu ko tieši vēlamies darīt dzīvē, mums ir jāieskatās bērnībā, ko mums patika darīt tad? Mēs jau bērnībā ar māsu rīkojām interesantas dzimšanas dienu svinības, vienmēr veidojām deju priekšnesumus (pēc tam es izveidoju deju studiju Valmierā, kur aktīvi vadīju dejas septiņus gadus, kas ietvēra sevī arī pasākumu organizēšanu). Es rakstīju pasakas, zīmēju komiksus un pat esmu izveidojusi savu galda spēli – tagad tas viss tiek darīts Kukaburras piedzīvojumu nometnēs. Jau tīņu gados veidoju īpašas klades un pierakstus, kas varētu būt Mākoņogas priekšvēstneši, rakstīju skolas avīzei rakstus – tagad rakstu savam blogam. Tas viss ir tāds process, kad atļauj sev beidzot darīt to ko sirds liek, tad viss sāk izdoties un tas viss kā liela lavīna veļas lejā un Tu arvien vairāk sev notici un uzdrīksties riskēt.

Foto: Personīgais arhīvs

Kas tevi iedvesmo? 

Mani iedvesmo radoši cilvēki, kuri klausa savai sirdij un dara labus darbus.

Kā radās ideja izveidot savu orģinālo plānotāju?

Kad beidzu augstskolu, tad kā diplomdarbu es veidoju plānotāju, skiču albumu dizaineriem. Toreiz jau jutu, ka veidojot aptaujas anketu bija liela atsaucība un vēlme pēc kaut kā orģināla. Ik pa laikam man kāds pajautāja, kad plānotāju varēs iegādāties? Zināju, ka nākotnē es radīšu savu plānotāju, bet tajā laikā es vadīju deju centru un man neatlika laika tam. Kad piedzima Lizete un es pieņēmu lēmumu treneres amatā vairs natgriezties, tad es nolēmu, ka mans nākošais projekts būs piepildīt šo sapni. Tikmēr jau bija izveidoti vēl vairāki interesanti plānotāji, bet es nolēmu riskēt un radīt konceptu, kurš Latvijā vēl nebija pieejams – divpusējs plānotājs radošajām personībām, kuras vēlas kļūt mērķtiecīgākas un piepildīt savus sapņus, sievišķīgais “Mākoņogas plānotājs” ir īsta “darba grāmata” ar sevi un savien mērķiem. Šogad jau sāk parādīties pakaļdarinājumi, no vienas puses man ir skumji, ka cilvēkiem nav kauna kopēt un pasniegt to kā kaut ko jaunu, bet no otras puses – tas ir kompliments, ka esi radījis ko īpašu.

Foto: Personīgais arhīvs

 Tevi visi pazīst kā cilvēks kustībā! Pastāsti, kur tu atrodi enerģiju visam ?

Šī enerģija vienkārši manī. Es nevaru “nosēdēt mierā” ilgstoši, priekšroku dodu aktīvai atpūtai. Mums ikvienam ir dotas 24h diennaktī un klatrs mēs tās varam izmantot pēc savām sajūtām. Manas sajūtas man vienmēr čukst: “Izaicini sevi!”. Man šķiet, ka enerģijas noslēpuma pamatā ir tas, ka es daru darbu kas man sagādā prieku un piepildījumu, tādēļ man ir daudz enerģijas to visu īstenot. Es mācos pateikt “nē” un cenšos vairs neuzņemties darbus tikai tāpēc, ka kāds piedāvājis, es klausu savām sajūtām, lai būtu harmonijā ar sevi.

Kā Tu atpūties un aizbēdz no ikdienas steigas?

Kad esmu sasniedzama, tad nemitīgi ap mani notiek rosība. Spēku dod jūra, tā ir tik spēcīga, ka aizbraucot pie tās “izvēdinat galvu” ir sajūta, ka vējš attīrijis galvu. Kā arī labs treniņš mani nevis iztukšo, bet uzlādē. Vislielāko enerģijas uzlādi es saņemu ceļojumos, es ļoti vēlētos savas dzīves laikā apceļot visu pasauli. Neviena lieta man nespēj dot to, ko dod piedzīvojums – ceļojums.

Foto: Personīgais arhīvs

Neskaitot to, ka dienas un naktis pavadi pie sava Mākoņogas plānotāja un meitiņas audzināšanas, kur tu atrodi laiku un no kā tu iedvesmojies sava stila izveidē?

Man vienmēr ir paticis brīvais stils, jo kādreiz mana ikdiena bija deju treniņi un sportisks apģērbs – tas bija mans dzīvesstils. Ikdienā man paiet dinamiski, tādēļ lielu lomu spēlē apģērba ērtums, protams, man patīk arī pucēties, velkāt kleitas un man šķiet, ka šī brīža mode – kleitas un sporta apavi ir labākais, kas izdomāts aktīvām sievietēm!

 Tava mīļākā vieta Siguldā 

Brunch – tas gan nav Siguldā, bet netālu – Mālpils muižas brančs, īpaši ziemas sezonā.

Dzēriens – ļoti garšo garda kafija – kafe Doma, Misters biskvīts vai Coffe lab.

Parks – Kaķīškalna meži

Vakariņas – Aparjods

Skats (vieta) – Ķeizarskats

Foto: Personīgais arhīvs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Latvijas basketbolisti astotdaļfinālā tiksies ar Melnkalni

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk