Dalīties „Citāda kustība ziemā“

Citāda kustība ziemā

Slidošanas pārgājieni

Kurš gan nevēlētos ar Saskias Alusalu (Saskia Alusalu) daiļslidotājas plastiskumu balansēt slidošanas trasē un vienlaikus baudīt gleznaino dabu? Šādu kombināciju apvienot piedāvā slidošanas pārgājiens. Lai to organizētu, nepieciešama gan modrība, gan veiksme, jo jāpiemeklē īstie laikapstākļi. Ledum jābūt gludam bez sniega, tādēļ, ja rodas iespēja, jāreaģē ātri.

Igaunijā pastāv organizācija, kas palīdz sekot ledus apstākļiem un organizēt slidošanas pārgājienus, – tā ir piedzīvojumu firma 360 Kraadi. Pastāvīgi tiek monitorētas iespējamās pārgājienu vietas, un tiem, kas abonē jaunumu saņemšanu, tiek paziņots par labvēlīgiem apstākļiem. „Tādā veidā 6–7 gadu laikā uz ledus esam uzveduši aptuveni 500 cilvēku,” stāsta 360 Kraadi pārgājienu gids Berts Rehni (Bert Rähni).

Slidošanas pārgājienā var slidināties gan starp cietzemi, gan pa purva gludo spoguli. Nepieciešamā aprīkojuma klāsts nav pārāk plašs. Uz 360 Kraadi organizētajiem pārgājieniem līdzi jāņem tikai piemēroti zābaki, rezerves apģērbs un mugursoma. „Pārgājiena ilgums iesācējiem ir aptuveni trīs stundas, pieredzējušākie tajā var pavadīt arī veselu dienu,” stāsta Rehni.

Skrejragavu pārgājieni

Tie, kas uz slidām gravitācijas spēku tomēr nespēj pārvarēt, var doties pārgājienā ar skrejragavām. Kā stāsta gids Levo Tohva, kas organizē skrejragavu pārgājienus, interesenti tiek gaidīti Dienvidigaunijā, lai gan organizatori ir gatavi steigties arī uz kādu citu vietu.

„Labas pārgājienu vietas ir Taevaskoda, Mammaste, Aegvīdu (Aegviidu) un daudzas citas,” stāsta Levo Tohva. Starp citu, ja ir vēlēšanās, var apmeklēt arī Tallinas mēram Edgaram Savisāram (Edgar Savisaar) piederošo neapdzīvoto Salosāre (Salosaar).

Tohva uzsver: „Lielāko pārgājiena inventāra daļu sagādāsim mēs. Pašam pārgājiena dalībniekam atbilstīgi jāsaģērbjas – svarīgs ir apģērbs slāņos un zābaki ar pietiekami biezu zoli.” Parasti pārgājiens ilgst 2–3 stundas un ir 6–9 km garš.

Ziemas diskgolfs

Lai gan pirmajā mirklī tas var šķist nedaudz dīvaini, ziemā var spēlēt arī diskgolfu. Andreass Herma (Andreas Härma), kas ar to nodarbojas jau pusotra gada, skaidro – spēlējot sniegainā vidē, jāievēro tikai daži pamatprincipi. Viņš stāsta: „Jāizvēlas laikapstākļiem piemērots apģērbs. Tāpat uz diska jāuzlīmē īpaša lente, lai sniegā iekritušo disku būtu vieglāk atrast.”
Herma saka: spēles noteikumi pārsvarā saglabājas tie paši. „Lielākā atšķirība salīdzinājumā ar vasaru ir diska lidojums – ziemā tas nelido tik tālu.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Craft: funkcionāls apģērbs, kas iztur laika pārbaudi

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk