Dalīties „Daudzpusīgais šefpavārs Māris Jansons“

Daudzpusīgais šefpavārs Māris Jansons

Šefpavārs Māris Jansons, kurš jau šovasar Cēsīs atvērs jaunu restorānu, sevi sauc par  multifunkcionālu. Viņš ir aktīva dzīvesveida piekritējs un noteikti neatbilst priekšstatam, ka pavāri savu brīvo laiku pavada tikai virtuvē. Māris Jansons nodarbojas ar snovbordu, spēlē volejbolu, dodas pārgājienos, brauc ar motociklu, spēlē ģitāru un kāpj kalnos. Un pat tas vēl nav viss. Viņš mīl dabu un visu, kas tajā.

Man ir sajūta, ka esi viens no tiem pavāriem, kas bieži dodas uz mežu un kopumā enerģiju atgūst svaigā gaisā…

Jā, tā pavisam noteikti ir. Vispār esmu novērojis, ka pavāri, cik nu kuram daudz laika tam atliek, bieži aktīvi sporto. Arī es mēģinu savu brīvo laiku pavadīt aktīvi – man patīk visas aktivitātes svaigā gaisā. Nodarbojos gan ar snovbordu, gan riteņbraukšanu, tāpat dodos pārgājienos. Man vispār ļoti patīk staigāt. Vēl nesen kopā ar draugiem, gandrīz 30 cilvēku lielā kompānijā, devāmies ikgādējā ziemas nakts pārgājienā – Nezkurgājiens 2018, noejot 35 kilometrus 12 stundās pa mežu. Tas vienmēr ir ļoti piepildīts laiks, kad ne tikai ejam, bet arī brokastojam mežā un vārām lielo zupas katlu uz uguns. Un tas ir labs brīdis, kad var ar draugiem parunāties pa īstam, nevis tā garām skrienot. Man ļoti patīk būt mežā – dodos uz mežu visos gadalaikos ne tikai, lai atklātu jaunas garšas un atvestu uz restorānu kādas dabas veltes, bet arī, lai “izvēdinātos”. Pavāram ir nepieciešams atklāt, izzināt, doties ceļojumos, jo citādāk agrāk vai vēlāk tas sāks atražot pats sevi.

Kā šīm visām aktivitātēm izdodas atrast laiku saspringtajā ikdienā?

Vismaz reizi nedēļā noteikti cenšos nodarboties ar kādu aktīvo sporta veidu. Mīlu rītu iesākt vingrojot, tādējādi jau no rīta apbalvojot ķermeni. Piemēram, šodien dodos snovot, bet nākamnedēļ varbūt tā būs kāda cita aktivitāte. Katru dienu savā plānotājā ierakstu trīs lietas, ko vēlos paveikt savā labā, un trīs lietas, ko biznesam. Tas patiešām palīdz atrast laiku svarīgām lietām. Pēc iespējas vairāk cenšos pavadīt laiku ar bērniem, un mums arī to patīk darīt aktīvi. Jau gandrīz divus gadus mūsu mājās, piemēram, nav televizora, kas ir liels laika zaglis, un tad, kad tu esi atradis no televizora un ieslēdz to pie draugiem, tu saproti, cik nevajadzīgs tas patiesībā ir.  Laiku pavadām daudz lietderīgāk.

 

Kas ir tavs TOP sporta veids?

Es patiesībā sevi uzdrošinātos saukt par multifunkcionālu, jo man visi sporta veidi sanāk un patīk diezgan labi.  Iespējams, izņemot basketbolu, jo neesmu tik garš un šahu jo nespēju koncentrēties uz to (smejas). Mani ļoti aizrauj volejbols, esmu gājis arī uz treniņiem pie Toma Šmēdiņa, vispār volejbols ir sporta veids, ko var spēlēt visu gadu, un tas ir arī pietiekami aizraujošs. Bet kā jau teicu – esmu daudzpusīgs. Tikpat labi varu arī uzkāpt uz slidām un spēlēt hokeju vai kāpt kalnos un doties tuvākos vai tālākos ceļojumos ar motociklu. Būs arī jāspēlē futbols biežāk, jo dēls jau divus gadus apmeklē futbola skolu Metta.

Tā kā ikdienā daudz staigā, cik lielu lomu tu personīgi piešķir kvalitatīviem apaviem?

Labi apavi patiešām ir svarīgi. Esmu sapratis, ka zābaki ir tā lieta, uz kuru noteikti nevajadzētu taupīt. Katrai aktivitātei – gan ikdienas pastaigai, gan ziemas nakts pārgājienam, ir nepieciešami labi apavi un, īpaši dodoties garākos pārgājienos, tiem ir liela nozīme. Man pašam ir bijis tā, ka ieeju trīs dienas iekšā kalnos un esmu noberzis kāju, bet jātiek pēc tam vēl atpakaļ.

Ievērojot tik aktīvu dzīvesveidu, kāda ir tava ikdienas ēdienkarte?

Es ikdienā salīdzinoši daudz eksperimentēju ar ēdienu. Šobrīd mans uzturs satur mazāk ogļhidrātu, cukurus, glutēnu, cieti un laktozi, bet vairāk proteīnus un minerālvielas. Vismaz 40 procentus mana ikdienas uztura veido proteīns, tad zaļumi, dārzeņi, olbaltumvielas, labās taukskābes. Protams, neizpaliek kvalitatīva gaļa un zivis. Pieturos pie principa – labāk labu retāk, nekā sliktu ikdienā.

 

Kas ir tās lietas, ko šogad noteikti vēl vēlētos paveikt?

Gribētu pavasarī ar motociklu aizbraukt līdz Ukrainai, Černobiļai. Vēl pavasarī plānojam doties ar riteņiem pa Čehijas alus darītavām jeb Šveikam pa pēdām – tā mēs to saucam. Vasarā esmu jau ieplānojis pārgājienu pa mežu ar bērniem. Cenšamies viņus audzināt aktīvi, tādēļ viņi jau no mazotnes ir pieraduši gan pie dažādiem pārgājieniem un ceļojumiem, gan nakšņošanas teltīs.

Teksts: Liene Pālēna

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Pirmo reizi "Apkārt Alaukstam" slēpotājus vedīs pretējā virzienā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk