Dalīties „Divas Bottecchia riteņbraukšanas komandas uzsāk cīņu SEB MTB maratona sezonā“

Divas Bottecchia riteņbraukšanas komandas uzsāk cīņu SEB MTB maratona sezonā

Neskatoties uz  briesmīgiem laika  apstākļiem,  kopējais  dalībnieku skaits svētdien, 24.aprīlī  uz starta  bija 2241 (videoieskats). Sporta distancē uzvaras izcīnīja  Dmitrijs Sorokins un Lelde Ardava, savukārt Tautas braucienā ātrākie bija  Reinis Markss un Viktorija Sipoviča.

95 komandas sacentās 44 kilometru tautas distancē, kurā devās teju pusotrs tūkstotis riteņbraucēju. Viņu vidū bija arī neskaitāmi Bottecchia kalnu divriteņu. 12 braucēju sacensībām tika pieteiktas komandu ieskaitē un abas komandas iekļuva labāko desmitniekā. Sportland-Bottecchia ieņēma augsto septīto vietu, savukārt Patria-Botteccia, kuras sastāvā ir tikai NBS, Zemessardzes un Jaunsardzes pārstāvji, ierindojās devītajā vietā.

Komandu ieskaitē tiek vērtēti četri punktiem bagātākie riteņbraucēji. No sešiem komandas biedriem abās Bottecchia vienībās trīs braucēji 1000 punktu sistēmā izcīnīja vairāk nekā 900 punktus. Arī visi pārējie braucēji bija tuvu 900 punktu atzīmei, kas liecina par abu komandu vienmērīgo sniegumu un rezultātu stabilitāti pirmajā SEB MTB maratons posmā.

Sportland Magazine pēc Cēsis-Valmiera uzrunāja pašus braucējus un aprunājās par iespaidiem velosezonas pašā sākumā.

Sandij, komandai nopelnīji visvairāk punktus. Vai tāds bija Tav mērķis?

Sandijs Kļaviņš: Gluži tāds mērķis nebija, bet vienmēr gribas nostartēt pēc iespējas labāk, gan individuāli, gan palīdzēt komandai sasniegt izvirzītos mērķus.

Tom, esi braucis ar dažādiem velosipēdiem.  Ko vari teikt par Bottecchia MTB?

Toms Knostenbergs: Bottecchia MTB velosipēdu varu droši ieskaitīt pie labākajiem velosipēdiem, ar kādiem esmu braucis – ļoti viegls karbona rāmis, XT grupa,  kā arī ļoti labi izskatās – ir viss, kas vajadzīgs, lai varētu sasniegt ļoti augstus rezultātus.

Lāsma, esi komandas vienīgā meitene. Vai jūti īpašu attieksmi no puišiem?

Lāsma Ozola: Īpašu attieksmi nejūtu. Esam diezgan vienoti un priecājamies par komandas veiksmēm un sniegumu. Bet zinu, ka vajadzības gadījumā puiši noteikti palīdzētu.

Roland, esi komandas jaunākais braucējs. Tiec līdzi pieredzes bagātajiem komandas biedriem?

Rolands Zarītis: Kā jaunākajam braucējam šajā komandā, man ir iespēja parādīt  savus spēkus un attieksmi, kā arī palīdzēt komandai ieņemt pēc iespējas augstāku vietu. Protams, dažreiz  ir jautājumi, uz kuriem jārod atbilde caur cita pieredzi, jo sportistam, kurš grib labus panākumus, ir jāzina visas nianses. Bet zinot, ka šī nav man pirmā sezona un pagājušogad es biju sasniedzis savas karjeras augstākos pakāpienus, dažreiz ari mans padoms var nākt par labu.

Jāni, kādi ir komandas mērķi šajā sezonā? Ko individuālā sporta veidā dod startēšana komandu ieskaitē?

Jānis Avotiņš: Sportland-Bottecchia komandai šī ir pirmā sezona, lai arī komandā ir gana pieredzējuši braucēji, komandas raksturs un rezultāti vēl tikai priekšā. Starp komandām ir liela un cienījama konkurence, tādēļ būtu pāragri skaļi izteikt mērķi, bet tas noteikti ir iekļūt starp sešām spēcīgākajām komandām. Šajā sportā, kur rezultāti iet komandas ieskaitē, vairs nav tikai individuālās ambīcijas, katrs iegulda savu darbu un laiku, lai komandas ieskaitē būt augstāk. Šis vēl ir tikai sezonas sākums – komandai vēl ir daudz pulvera ko izšaut.

Jautājums komandas otram Jānim: Pirms trim gadiem biji viens no spēcīgākajiem Latvijas MTB braucējiem. Nu esi atpakaļ ierindā, ar kādām sajūtām esi atgriezies un aizvadījis pirmās sacensības?

Jānis Rezins: Atgriešanās sportā ir visnotaļ patīkamas un pozitīvas sajūtas, kas izmaina ikdienas dzīvi un liek vairāk smaidīt. Riteņbraukšanā ir labs papildinājums katrai dienai,  kad vien var izrauties pamīt pedāļus, tāpēc arī cenšos pēc iespējas vairāk izrauties uz treniņiem, lai būtu spēcīgāks un varētu konkurēt ar līderiem. Sākums nav tik viegls, kā biju domājis, bet esmu apņēmības pilns sastādīt konkurenci līderiem.

Dzintar, Tavi pirmie iespaidi par sezonas sākumu? Kādas izredzes pacīnīties par sezonas punktiem komandu kopvērtējumā?

Dzintars Ausmanis: Sezona iesākusies ir salīdzinoši labi. Varbūt pirmais posms SEB MTB Cēsis – Valmiera ne tik veiksmīgi, bet maratonos Tomē un Ventspilī gan viss labi. Pirmā posma Cēsis – Valmiera rezultāts nav tas uz ko mēs cerējām, un uz ko esam spējīgi, tā kā viss vēl priekšā.

Tiekamies nākamajos SEB MTB maratons 15.sezonas posmos 8.maijā Smiltenē un 5.jūnijā Siguldā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Dace Alpa. Spēks ir ģimenē!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk