Dalīties „DODIES PASTAIGĀ AR SUNI“

Monta Sofija Briņķe ir suņu sporta entuziaste un kinoloģe, kas regulāri sporto un pavada aktīvi laiku ar saviem suņiem. Šobrīd, kad aktīvas pastaigas dabā, ir veids, kā daudzi atpūšas, jautājām Montai labākos pastaigu maršrutus, kur doties kopā ar suņiem.

TOP 5 pastaigu maršruti kopā ar suni:

1.     Monta iesaka doties uz Ogres Zilo kalnu dabas parku un Dubkalnu karjeru. Jāņem vērā, ka dabas parkā suns būs jāved pie pavadas, bet suņu pludmalē suni drīkstēs laist no tās vaļā.
2.     Viena no Montas mīļākajām vietām ir Mangaļsalas puldmale, kas ir suņiem draudzīga.
3.     Tālākam izbraucienam Monta iesaka doties uz Baltijas jūras Rietumu krastu, kur, sākot no Sārnates līdz pat Pāvilostai, ir brīnišķīgi skaists jūras krasts. Jāņem vērā, ka oficiālajās pludmalēs suns jāved pie pavadas.
4.     Līču-Laņģu klinšu taka ir pauguraina taka ar skaistiem klints atsegumiem, kas būs ideāli piemērota pastaigām ar suņiem.
5.     Īsākai pastaigai Monta iesaka doties uz Kangaru kalniem, kas, lai gan salīdzinoši īss, tomēr ir ļoti skaists maršruts.

 

 

Montas ieteikumi, dodoties garākās pastaigās ar suni:

1.     Dodoties garākās pastaigās ar suni, noteikti jāņem līdzi svaigs dzeramais ūdens un ūdens trauciņš. Vislabāk piemērots būs salokāmais ūdens trauks – tas ir ļoti ērti lietojams un viegls. Tāpat var paņemt līdzi viegli sagremojamus našķus sunim, piemēram, kaltētas vistu strēmelītes. Atceries paņemt dzeramo ūdeni arī sev un kādu barojošu našķi, piemēram, proteīna batoniņu vai riekstus.

2.     Sunim noteikti nepieciešami pastaigu iemaukti un arī pavada ar elastīgo elementu, kas absorbē suņa rāvienu. Tas ir droši un ērti kā sunim, tā saimniekam. Arī cilvēkiem ir iegādājami iemaukti jeb jostas, pie kuras piestiprina suņa pavadu. Tā veikt garus gabalus kopā ar suni ir krietni ērtāk.

3.     Cilvēkam ieteiktu vilkt vieglas un siltas pārgājienu bikses, piemēram, Salomon vai The North Face, ko var iegādāties Sportland veikalos. Jāpadomā arī par pārgājienu zābakiem, kuriem ir zole ar protektoriem un augsto potīti. Mugurā jāvelk jaka, kas ir no viegla materiāla, bet tajā pašā laikā sildoša. Jaka ar Goretex tehnoloģiju nodrošinās, ka tā neizmirks, ja ārā snigs vai līs.

Teksts: Liene Pālēna

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Jauns “Zvaigznājs” Latvijā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk