Dalīties „Dukurs pārraksta skeletona vēsturi un paziņo par karjeras beigšanu“

Dukurs pārraksta skeletona vēsturi un paziņo par karjeras beigšanu

Vācijas pilsētā Kēngzē aizvadīta notikumiem bagāta nedēļas nogale, kurā medaļas dalīja gan bobslejisti, gan skeletonisti. Latvijas lielākā cerība Martins Dukurs pasaules čempionātā triumfēja trešo reizi pēc kārtas, četros braucienos tuvāko sekotāju pārspējot par 0,37 sekundēm.

Trasē, kur pirms sešiem gadiem Martins triumfēja pirmo reizi, Latvijas sportists piektdien, 24.februārī pēc diviem pirmajiem braucieniem bija iekrājis 0,76 sekunžu pārsvaru pār tuvāko konkurentu Ņikitu Tregubovu no Krievijas. Pēc dienas pārtraukuma pasaules kausa līderis veica savus sliktākos braucienus pēdējo gadu laikā un par 0,19 un 0,39 sekundēm atpalika no Tregubova un vācieša Aksela Jungka.

Taču divreiz nobraucot ārpus labāko trijnieka, Martins spēja noturēt uzvaru četru braucienu summā un atstāt aiz sevis gan Jungku, gan Tregubovu.

Martina Dukura vecākais brālis Tomass pasaules čempionātā ierindojās 12.vietā. Abus pirmos braucienus Tomass veica ar astoto labāko rezultātu, katrā par nepilnu sekundi atpaliekot no sava brāļa Martina. Taču trešā brauciena 21.rezultāts siguldieti atbīdīja uz devīto pozīciju. Ceturtajā braucienā startēja 20 labākie un Tomasa 15.rezultāts viņu atbīdīja uz otro desmitu pasaules čempionāta rezultātu tabulās.

Lelde Priedulēna (Foto: Leta/EPA/JAN HETFLEISCH)

Sieviešu konkurencē ar stabilitāti izcēlās Lelde Priedulēna, pasaules čmepionātā ierindojoties uzreiz aiz labākajām sešām skeletona braucējām. Siguldiete pirmajos divos braucienos uzrādīja septīto labāko laiku, savukārt otrās dienas pirmo rezultātu sacensību dalībniecēm anulēja slikto laikapstākļu dēļ, kas nedeva vienlīdzīgas iespējas visām dalībniecēm.

Ceturtajā braucienā latviete uzrādīja astoto rezultātu, kas pērnā gada junioru čempionei deva augsto septīto vietu čempionāta kopvērtējumā.

Vienlaikus ar skeletonistiem pasaules čmepinātu aizvadīja arī četrnieku bobslejisti. Dienā, kad ASV pasniedz “Oskarus” par sasniegumiem kinojomā, abas Latvijas ekipāžas vadīja Valmierā dzimušie Oskari – Melbārdis un Ķibermanis, no kuriem pirmais ar saviem stūmējiem palika uzreiz aiz godalgotā trijnieka, savukārt otrs noslēdza labāko desmitu.

Melbārža četrnieks PČ (foto: EPA/ANDREAS SCHAAD)

Melbārdis pirmajā sacensību dienā uzrādīja trešo un otro labāko laiku abos braucienos, taču cīņa par medaļām beidzās trešajā braucienā, kur tikai septītais rezultāts un 0,31 sekundes atpalikšana no vāciešiem, kuri aizpildīja visu goda pjedestālu. Pēdējais brauciens vairs neko neizšķīra, taču tieši tajā Oskars Melbārdis un viņa stūmēji Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga pierādīja, ka var cīnīties ar bobsleja lielvalsti un veica labāko braucienu no 20 ekipāžām, kas kvalificējās ceturtajam braucienam.

Pēc sacensībām Melbārdis asarām acīs Latvijas Televīzijai pavēstīja, ka viņa ekipāžas puiši bija pelnījuši medaļas, kuras tika pazaudētas dienas pirmajā braucienā.

Tikmēr Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Raivi Zīrupu labāko desmitniekā ierindojās pēc 12. un septītās vietas pirmajā dienā, kas deva 11.vietu, taču ar divām devītajām pozīcijā otrās dienas braucienos izdevās pakāpties uz 10.pozīciju čempionāta kopvērtējumā.

Ķibermaņa četrnieks (foto: Leta/REUTERS/Arnd Wiegmann)

Tomēr latvieši nepalika bez uzvarām bobsleja trasē, jo leģendu braucienā triumfēja Zintis Ekmanis ar 1935.gada bobsleja kamanām un citas ši sporta veida slavenības pārspēja ar diviem vienmērīgākajiem braucieniem, jo tika vērtēta labākā rezultātu starpība abos braucienos.

Pēc pasaules čempionāta, sportisti devās mājup, kur nav būts teju divus mēnešus. Pabijuši Latvijā pāris stundas, skeletonistu un bobslejistu tālākais ceļš vedīs uz Dienvidkoreju, kur no 17.-19.martā risināsies sezonas noslēdzošais posms, bet nākamgad Phjončhanas ledus renē tiks dalītas arī olimpiskās medaļas. Gan Oskari, gan Dukuri, gan Lelde Priedulēna smagi strādās, lai cīnītos par visaugstākā kaluma medaļām. Martins Dukurs nākamgad savu karjeru labprāt beigtu ar piepildītu sapni par olimpisko titulu, savukārt Oskars Melbārdis zina, ka var iepriecināt savus stūmējus un līdzjutējus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Spēka līdzsvars

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk