Dalīties „Euroaptieka Sieviešu skrējiens – nevis viena pret otru, bet viena PAR otru“

Euroaptieka Sieviešu skrējiens – nevis viena pret otru, bet viena PAR otru

Euroaptieka Sieviešu skrējiena 2018 organizatori ir pārliecināti – spēcīgas sievietes dod visām sievietēm spēku. Tieši tādēļ šogad Euroaptieka Sieviešu skrējiens vēl vairāk būs par to, cik savā būtībā unikālas, spēcīgas un neapturamas ir sievietes Latvijā. 

Mēs esam neapturamas!

Euroaptieka Sieviešu skrējiens pavisam noteikti ir gada iedvesmojošākais skrējiens, jo pulcē vienuviet simtiem fantastisku sieviešu no visas Latvijas. Euroaptieka Sieviešu skrējiens šogad notiks 2. jūnijā Lucavsalā un tā šī gada tēma ir – mēs esam neapturamas. Pie tam neapturamas esam ne tikai katra atsevišķi savā unikalitātē, bet arī visas kopā. Lai to vēl vairāk akcentētu, šogad pirmo reizi Sieviešu skrējienā būs pieejama arī 2 kilometru distance skriešanai pārī. Tā ir unikāla iespēja skriet un gūt lieliskas emocijas kopā ar labāko draudzeni, māsu, meitu, mammu, kolēģi vai jebkuru citu skrējiena biedri. Bez 2 kilometru distances ir iespēja reģistrēties arī 5 un 10 kilometru distancēm. Tāpat būs pieejamas arī distances bērniem.

Tu esi skaista, un tu visu vari!

Tāpat kā citus gadus, arī šogad Euroaptieka Sieviešu skrējiens pulcēs veselu plejādi iedvesmojošas Latvijas sievietes. Viņu vidū būs gan profesionālas sportistes, gan aktrises, žurnālistes, fotogrāfes, dzīvesstila blogeres un vēl un vēl. Visas šīs sievietes piekritušas ne tikai izaicināt un iedvemot katra pati sevi, bet arī viena otru. Viena no viņām ir arī māksliniece Ieva Ekmane-Bite, kas ir ne vien šī gada Sieviešu skrējiena vēstnese, bet arī autore oficiālo skrējiena kreklu dizainam. Ievai šī būs pirmā pieredze dalībā Sieviešu skrējienā, un viņa to sauc par atgādinājumu pašai sev, cik nozīmīgi ir rūpēties par savu fizisko veselību. Veidojot oficiālo skrējiena kreklu dizainu, māksliniece domāja gan par fizisko, gan garīgo spēku. “Gribēju, lai krekli ir koši, krāsaini un tai pat laikā – sievišķīgi. Tādēļ izvēlējos vienu no savām gleznām un ar grafisko elementu palīdzību padarīju dizainu dinamisku, lai tas atbilstu sporta pasākumam. Kompozīcijas centrā ir vārds “neapturama”, kas ir pasākuma galvenais sauklis, savukārt ar nelieliem burtiņiem gleznas augšpusē uzrakstīju – tu esi skaista, un tu visu vari. Vīrs man to saka katru dienu, un mani tas ļoti iedvesmo, tādēļ vēlējos, lai neviena sieviete to neaizmirstu. Man vārds “neapturams” saistās arī ar vārdu pacietīgs. Šo īpašību vienmēr esmu ļoti augstu vērtējusi. Pat Bībelē ir teikts, ka pacietīgais ir labāks nekā stiprais. Tas nozīmē – kurš būs pacietīgs, tas būs neapturams un visu uzvarēs. Mūsdienās mēs visu gribam uzreiz. Arī es mācos sagaidīt katrai lietai īsto laiku un būt pateicīga par visu, kas man jau ir dots,” par to, kā radās Sieviešu skrējiena kreklu dizains stāsta Ieva Ekmane-Bite.

Sasniegt virsotnes tiešā un pārnestā nozīmē

Pirmo reizi dalību Sieviešu skrējienā šogad piedzīvos arī alpīniste Kristīne Liepiņa, kas piekritusi kļūt par vienu no skrējiena vēstnesēm. “Kļūstot par skrējiena vēstnesi, vēlējos uzsvērt, ka ikviena sieviete spēj sasniegt mērķi, kas viņai šķiet svarīgs. Pirms sāku kāpt kalnos, biju nesportiska, ne pārāk aktīva. Īsā laikā manā dzīvē ir notikušas lielas pārmaiņas. Priecāšos, ja mans piemērs kļūs par iedvesmu atziņai, ka viss ir iespējams, ir tikai jāsāk darīt,” par savu motivāciju piedalīties skrējienā stāsta Kristīne. Jautājot, ko viņai nozīmē šī gada skrējiena sauklis “neapturama”, viņa stāsta par saviem ikdienas piedzīvojumiem kalnos. “Neapturama ir ledus lavīna. Neapturams ir akmeņu nobrukums kalnos. Taču neapturams ir arī prieks un gandarījums pēc kārtējās sasniegtās virsotnes. Un šajā pretmetu amplitūdā starp nepārvaramām bailēm un neizteicamas laimes sajūtu, ir visa dzīve.

 

Mana ikdiena lielākoties paiet kalnos, kur dzīve ir neprognozējama, nākas paļauties uz sevi, sasaites biedru un uz augstākiem spēkiem. Lai nokļūtu virsotnē, lai uzdrošinātos kāpt sarežģītus maršrutus pa klinšu un ledus sienām, ir jāiegulda milzīgs darbs un jāsakoncentrē gribasspēks, jābūt gan disciplinētai, gan stiprai un drosmīgai. Gatavojoties kārtējam izaicinājumam, es zinu, ka bailes un nevarēšana jāatstāj lejā. Tikai būdama neatlaidīga un neapturama, es varu sasniegt virsotni,” tā Kristīne, kas tic, ka arī šī gada Sieviešu skrējiens gan viņu pašu, gan citas sievietes pamudinās uz jauniem sapņiem, mērķiem un atklājumiem.

Liela, aktīva sieviešu banda, kas atbalsta viena otru

Ja Ievai un Kristīnei šī būs pirmā pieredze Sieviešu skrējienā, tad fotogrāfe, blogere un žurnāliste Aiga Zviedre skries jau otro gadu pēc kārtas. “Pirmo reizi piedalījos pirms gada, kad startēju komandā kopā ar daudzām citām superīgām mammām, kuras skrēja kopā ar saviem bērniem ratos. Arī es noskrēju 5 kilometru distanci kopā ar dēlu ratos. Visu cieņu visām supersievietēm no manas komandas, jo zinu, cik tas ir izaicinoši atrast laiku gan bērnam, gan sev, gan sportam, tāpēc redzēt tik daudzas mammas trasē ar ratiem, neatlaidīgas un patiešām neapturamas bija ļoti iedvesmojoši,” atceras Aiga. Viņa norāda, ka katrai sievietei, piedaloties skrējienā, ir sava motivācija, kādēļ tieši viņai tas ir svarīgi. “Kādai sievietei tā ir sportiska vēlme pierādīt pašai sev, ka viņa var sasniegt konkrētu rezultātu – pieveikt distanci vai noskriet to konkrētā laikā. Kādai tā ir vienkārši interese redzēt un piedzīvot, kā notiek šāds pasākums. Kādai tā ir izklaide, ar draudzeni noskrienot īso distanci vasaras sākumam par godu. Man pašai tā ir mīlestība pret skriešanu. Atklāju šo baudu un fantastisko sajūtu pēc laba skrējiena un kļuvu atkarīga. Man tas ir vairāk emocionāls, nekā fizisks pasākums. Izskriet, palaist domas un raizes, tikai elpot un likt soli pie soļa vienā ritmā. Būt dabā, būt brīvai, būt klātesošai savā ķermenī šeit un tagad. Tikpat liela kaislība kā pret skriešanu man ir par sieviešu spēku. Par feminismu, par meiteņu bandām, par iedvesmojošām sievietēm, kuras atbalsta viena otru. Un man šķiet, ka šis skrējiens ir tieši par to. Par lielu aktīvu sieviešu bandu, kas sanāk kopā un, viena otru atbalstot, sasniedz mērķus un lieliski pavada laiku. Mēs sanākam kopā un uz starta nostājamies nevis viena pret otru, bet viena par otru,” atzīst Aiga.

Reģistrēties Euroaptieka Sieviešu skrējienam 2018, kā arī uzzināt visu aktuālo informāciju par distancēm un skrējiena oficioālo kreklu iegādi var mājaslapā www.sieviesuskrejiens.lv

 

Teksts: Liene Pālēna

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Pēc gudriem mērķiem uz sporta laboratoriju

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk