Dalīties „FIA Eiropas rallija čempionāta sezona noslēdzas “Rally Liepāja”“

FIA Eiropas rallija čempionāta sezona noslēdzas “Rally Liepāja”

Piektdien, 6.oktobrī ar kvalifikācijas posmu sākās FIA Eiropas rallija čempionāta noslēdzošais posms Rally Liepāja, kura ātrumposmi paredzēti ne tikai rallija pilsētā Liepājā, bet arī tās apkārtnē esošajos Durbes, Aizputes un Priekules novados. Darba nedēļas noslēgumā pie koncertzāles Lielais Dzintars aizvadīta arī atklāšanas ceremonija, bet brīvdienās – sestdien un svētdien, 7. un 8. oktobrī risinās kopumā 13 ātrumposmi. No tiem divi paredzēti arī Liepājas pilsētas ielās, un tos iespējams vērot bez maksas, tāpat kā arī Ātruma Festivāla Kurzeme sacensības ātrumlaivām un rallijkrosa žiguļiem.

Rally Liepāja finišā uzzināsim ne vien Eiropas, bet arī Latvijas rallija čempiontitulu jaunos īpašniekus.

Šī gada Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja kopumā startēs četras latviešu autosportistu ekipāžas, kuras vadīs Jānis Berķis, Jānis Vorobjovs, Reinis Nitišs un Mārtiņš Sesks. Diemžēl sacensībās neredzēsim Ralfu Sirmaci, kurš pēdējā brīdi atsauca dalību no rallija, par labu nākotnē realizējamiem startiem. Tāpat sacensību jaudīgākajā ieskaites klasē ERC par uzvaru cīnīsies arī Nikolajs Grjazins un Kalle Rovanpera, kuri rallijā startēs ar Latvijas automobiļu federācijas izdotu licenci. Vienlaicīgi notiekošajā Latvijas rallija čempionāta posmā vēl vairākas ekipāžas, starp kurām arī trīskārtējā pasaules čempiona rallijā un rallijkrosā Petera Solberga dēls Olivers Solbergs.

Ātrumposmu kartes un skatpunktu apraksti ar GPS koordinātām ērti līdzņemamā A5 formāta bukletā pieejamas Neste degvielas uzpildes stacijās, kas atrodas Rīgā, Talsos, Saldū, Kuldīgā, kā arī Liepājā – pa ceļam uz Rally Liepāja ātrumposmiem. Drukātu bukletus var saņemt arī Skrundā, veikalā Elvi.

Vienas ieejas biļetes cena uz visiem ātrumposmiem maksā 25,00 eiro, un tās iespējams iegādāties Biļešu Serviss tirdzniecības vietās. Bērniem līdz 10 gadu vecumam un invalīdiem ieeja rallija norises vietās būs bez maksas. Pie ieejas ātrumposmā kontrolieriem būs jāuzrāda vecumu un/vai invaliditāti apliecinošs dokuments. “Neste World RX of Latvia” apmeklētāji var iegādāties Rally Liepāja ieejas biļeti par pazeminātu cenu 15,00 eiro, ja pirkuma laikā Biļešu Serviss sistēmā ievadīts uz rallijkrosa biļetes esošais kods. Rally Liepāja norises laikā pie ieejas ātrumposmos būs iespējams iegādāties tikai viena veida vienreizēju ieejas biļeti atsevišķam ātrumposmam – šāda ieejas biļete maksās 12,00 eiro.

Rally Liepāja apmeklētājiem svarīgi atcerēties, ka Biļešu Serviss iegādātās ieejas biļetes pirms došanās uz ātrumposmiem būs jāapmaina pret aprocēm, bez kurām iekļūšana ātrumposmos un skatpunktos būs liegta. Ieejas biļetes iespējams apmainīt kādā no īpaši izveidotajiem biļešu apmaiņas punktiem. Sestdien no plkst. 7:00 līdz 16:00 tie darbosies Priedainē, Skrundā, Kalvenē. Savukārt svētdien apmaiņas punktiem Kalvenē un Aizputē noteikts darba laiks no 7:00 līdz 15:00. Gan sestdien, gan svētdien no plkst. 8:00 līdz 20:00 vēl viens ieejas biļešu apmaiņas punkts darbosies arī Liepājas Olimpiskajā Centrā. Precīzas apmaiņas punktu atrašanās vietas atradīsiet interneta mājaslapā www.lvrally.com. Apmainot iegādāto ieejas biļeti, tiks saņemts arī skatītāja drošības informācijas buklets.

Ilgstošo lietavu rezultātā pasliktinājušos ceļu apstākļu dēļ atceltas vēsturisko automašīnu regularitātes sacensības Historic Rally Liepāja. Krāšņo auto došanās trasē bija paredzēta sestdienas ātrumposmos 1h40min pirms rallija auto starta.

Bez maksas skatāmas vairākas Ātruma Festivāls Kurzeme un Rally Liepāja norises. No plkst. 10:00 Tirdzniecības kanālā startēs Latvijas čempionāta posms ūdensmotosportā ātrumlaivām UPB Energy Kauss, plkst. 12:00 pilsētas ātrumposmā sāksies LADA RX Kurzeme sacensības ar rallijkrosa žiguļiem, bet dienas izskaņā, plkst. 18:25 pilsētas ātrumposmā SS6 / SS7 Liepāja City Stage startēs pirmā rallija automašīna.

Sacensību rezultātiem skatītāji varēs ērti sekot līdzi Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta mājaslapā www.autorally.lv, kas pielāgota arī mobilajām ierīcēm (m.autorally.lv). Tāpat rezultāti un braucēju komentāri būs pieejami FIA Eiropas rallija čempionāta mājaslapā www.fiaerc.com. Jaunumiem un norisēm skatītāji var sekot izmantojot arī mobilo iekārtu lietojumprogrammas – FIA ERC, kas pieejama kā Google Play, tā arī App Store.

Rally Liepāja rīkotāji aicina skatītājus būt piesardzīgiem un ievērot drošības darbinieku norādījumus. Aicinām pieredzējušos rallija līdzjutējus palīdzēt nodrošināt kārtību ātrumposmos – esiet atbildīgi par līdzcilvēkiem un skatītājiem, kuri ralliju, iespējams, apmeklē pirmo reizi! Informācija par vietām, kur trases malās nedrīkst atrasties, apskatāma arī skatītāja komplektā iekļautajā drošības bukletā.

Sacensību laikā visas Latvijas teritorijā par trasē notiekošo operatīvi informēs oficiālais rallija radio Kurzemes Radio. Rallija radio varēsiet uzzināt gan rezultātus, gan sportistu intervijas no ātrumposmiem, gan arī ekspertu komentārus radio studijā. Tāpat rallija radio dzirdēsiet visu oficiālo informāciju no rallija centra, kā arī uzzināsiet par izmaiņām rallija norisē.

Visus rallija notikumus filmēs sporta kanāla Eurosport operatori un katras rallija dienas vakarā – no piektdienas līdz svētdienai – translēs vairāk kā 60 pasaules valstīs. Tikmēr latviešu valodā raidījumus retranslēs kanāls TV6.

Uz autoceļa A9 notiekošo remontdarbu dēļ ceļš uz Liepāju šobrīd aizņem vairāk laika kā ierasts, aicinām uz ātrumposmiem doties laicīgi. Tāpat četrus vakarus pēc kārtas, 6., 7., 8. un arī 9. oktobrī rallija ballītes notiks Red Sun Buffet. Kā arī dalībnieku GPS izsekošana būs pieejama www.gps.autorally.lv. Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoriem Neste un Optibet Sporta Bārs. Sadarbības partnerim LDz Cargo. Oficiālā auto piegādātājam Autobrava un atbalstītājiem Baltijas Helikopters, Castrol, Canon IB Serviss Rīga, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas SEZ, NPK Expert, Ramirent un SweCon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs Sportland Magazine, rallija radio Kurzemes Radio, kā arī Go4Speed un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Dardedze, Esi Draugs, FN Serviss, Jānis Pūce, Liepājas Datoru Centrs, Maksikoms, N&J, Red Bull, SignTech, SidusNet, Sixt, Sportland, Törley, Venden. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai. Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme, ar atbalstu, ko sniedz Durbes novada dome, Aizputes novada dome un Priekules novada pašvaldība.

 

PIEKTDIENA, 6. OKTOBRIS

15:30 Kvalifikācijas posms LATVIA CELEBRATES 100 YEARS (Dunalka)

16:40 Testa posms (Dunalka)

19:00 Ātruma Festivāla Kurzeme un Rally Liepāja atklāšana pie koncertzāles Lielais Dzintars

20:30 Rally Liepāja ceremoniālais starts pie koncertzāles Lielais Dzintars

 

SESTDIENA, 7. OKTOBRIS

9:00 Pirmās rallija automašīnas starts Liepājā (no servisa parka, Pulvera ielā)

10:00 SS 1 OPTIBET 1 (Kalvene)

10:00-18:00 UPB ENERGY Kauss – Latvijas čemp. 7.posms ūdensmotosportā ātrumlaivām (Liepāja)

10:40 SS 2 LDZ CARGO 1 (Laidi)

11:25 SS 3 RAMIRENT (Snēpele)

12:00-16:30 LADA RX Kurzeme (Liepāja)

15:00 SS 4 OPTIBET 2 (Kalvene)

15:40 SS 5 LDZ CARGO 2 (Laidi)

18:25 SS 6 LIEPĀJA CITY STAGE 1 (Liepāja)

18:38 SS 7 LIEPĀJA CITY STAGE 2 (Liepāja)

20:00 UPB ENERGY Kausa, LADA RX Kurzeme un Latvijas rallija čempionāta 6. posma svinīgā uzvarētāju apbalvošanas ceremonija (pie koncertzāles Lielais Dzintars)

 

SVĒTDIENA, 8. OKTOBRIS

7:55 Pirmās rallija automašīnas starts Liepājā (pie koncertzāles Lielais Dzintars)

9:00 SS 8 CASTROL EDGE SUPERCAR 1 (Priekule)

10:00 SS 9 CANON BIZNESA CENTRS-IB SERVISS 1 (Podnieki)

10:30 SS 10 NESTE 1 (Vecpils)

13:10 SS 11 CASTROL EDGE SUPERCAR 2 (Priekule)

14:10 SS 12 CANON BIZNESA CENTRS-IB SERVISS 2 (Podnieki)

14:45 SS 13 NESTE 2 (Vecpils)

16:10 Rally Liepāja finiša estakāde (pie servisa parka, Pulvera ielā)

17:00 FIA Eiropas rallija čempionāta 8. posma, FIA ERC Junioru čempionāta 6. posma, Latvijas rallija čempionāta 7. posma uzvarētāju apbalvošanas ceremonija uz Rally Liepāja finiša estakādes (pie servisa parka, Pulvera ielā)

* visi laiki ir provizoriski un var tikt mainīti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

„Big Bank Skrien Latvija” noslēdzošais posms Siguldā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk