Dalīties „Fotogrāfs Andrejs Zavadskis: Ir jāprot saprast cilvēki!“

Fotogrāfs Andrejs Zavadskis: Ir jāprot saprast cilvēki!

Andrejs Zavadskis ir fotogrāfs ar vērienu. Viņš ir augstu novērtēts ne vien Latvijā, bet arī ārpus Latvijas robežām. Viņa klientu vidū ir cilvēki, kas prot svinēt dzīvi. Ik mēnesi viņš dodas ārpus Latvijas, lai fotografētu ne vien kāzas, lielas un vērienīgas dzimšanas dienas, bet arī medusmēneša ceļojumus un pat sporta pasākumus.

Foto: Andrejs Zavadskis

Cik daudz un dažādas kultūras savas profesionālās darbības laikā esi iepazinis?

Esmu redzējis daudz, bet pavisam noteikti vēl neesmu bijis visur. Viens no spilgtākajiem notikumiem, ko esmu fotografējis, bija kāzas Šrilankā, kas ilga vairākas dienas. To laikā patiesi varēju izbaudīt šīs zemes kultūru – kāzās bija vairāki simti viesu, kas šai kultūrai ir ļoti raksturīgi. Tāpat viens no interesantākajiem projektiem bija došanās līdzi kādam pārim viņu kāzu ceļojumā apkārt pasaulei, kur vairāk kā nedēļas garumā pabijām lielākajās pasaules metropolēs.

Kā tu domā, kas ir tavu panākumu atslēga?

Domāju, ka maniem klientiem patīk mana darba ētika un attieksme, ko es parādu. Tas ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem. Ir daudzi klienti, kas mani izvēlas atkārtoti. Piemēram, fotografēju kādas kāzas Turcijā, bet pēc tam tie paši klienti mani aicināja fotografēt ASV. Ja viņiem iepatīkas fotogrāfs un viņa darbi, viņiem ir daudz izdevīgāk aicināt to pašu fotogrāfu atkal, nevis nolīgt jaunu. Fotografēšana ir tikai maza daļa no tā, kas raksturo fotogrāfa ikdienu. Tā ir aisberga redzamā daļa. Neredzamā daļa ir attieksme un lieliskas saskarsmes spējas, kas īpaši nepieciešamas ar sarežģītiem klientiem, kādi nereti ir man.

Tu fotografē visā pasaulē. Vai tevi vēl kaut kas spēj pārsteigt?

Protams! Mani pārsteidz tas, kā un cik dažādi cilvēki dzīvo un saprot lietu kārtību. Fotografējot man nereti izdodas izbaudīt to dzīvi, ko es citos apstākļos iespējams nekad nevarētu redzēt, kur nu vēl izbaudīt. Piemēram, pārvietošanos privātās lidmašīnās, jahtās, kā arī klaju naudas šķērdēšanu. Piemēram, reiz fotografēju kādu pasākumu, kur klients ar viesiem laistījās ar 200 šampanieša pudelēm, kur  katras pudeles vērtība ir vidēji 50 eiro. Vai arī redzēt, kā cilvēki atpūšas – Krimā, piemēram, braukāju līdzi un fotografēju vairāku ģimeņu atvaļinājumu, kur pārgājienā līdzi devās pat pavārs, bet citā reizē vēroju Disnejlendas gaismu šovu Tokijā.

Kas ir šī gada atmiņā paliekošākie darbi?

Šogad notikušas daudzas aizraujošas lietas, bet viena no tām bija došanās līdzi Gumball 3000 dzīvesstila rallijā un fotografēšana tuksnesī. Tāpat sanāca Dubaijā fotografēt, kā cilvēki izklaidējas. Bet varu droši teikt, ka katrs no maniem darbiem ir aizraujošs notikums, kā rezultātā es ieraugu pasauli visā tās krāšņumā.

Teksta autore: Liene Pālēna

Foto autors: http://zavadskis.photo

Komentāri

  1. fotoamatieris

    bildes ir wow

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Emīls Ozoliņš: Bail tikai pirms vēl neizmēģināta trika

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk