Dalīties „Futbola sezona klāt!“

Futbola sezona klāt!

Sākoties jaunajam mācību gadam, aktuāls kļūst jautājums, kādās ārpusskolas aktivitātēs iesaistīt bērnus. Viena no labākajām iespējām ir piedāvāt trenēties Latvijas populārākajā sporta veidā – futbolā.

Futbols Latvijā ir populārākais sporta veids, pārējos atstājot tālu aiz sevis. 2016. gadā futbolā trenējās 13 441 bērns, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā basketbolā, kurā trenējās 8036 bērni. Pārējie sporta veidi atpaliek ļoti jūtami – trešajā vietā esošajam volejbolam pievērsušies 2445 jaunie censoņi, bet ceturtajā vietā esošajā hokejā trenējas 1756 bērni.

Rīgā, kur koncentrējies lielākais skaits bērnu un jauniešu, kuri trenējas futbolā, ir 15 organizācijas, kas piedāvā šādas iespējas. Lielākajām skolām ir filiāles dažādos pilsētas rajonos, savukārt atsevišķas mazākās skolas piedāvā treniņus vien vienā vietā un tikai dažām treniņu grupām un būtībā šādā veidā nodrošina nākotnes papildinājumu lielākajām skolām, kuras, bērniem sasniedzot pusaudža vecumam, nosmeļ krējumu jeb piesaista sev labākos.

Piedāvājam septiņu dažāda lieluma un vecuma futbola skolu vizītkartes.

FS Metta (treniņu maksa mēnesī – 50 eiro).

Zēniem un meitenēm iespējams trenēties no četru gadu vecuma. Nodarbības notiek Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā, Elektrum olimpiskajā centrā un Ķekavas novada sporta kompleksā. Sasniedzot attiecīgo prasmju līmeni, spēlētāji iekļūst elites futbolistu apmācības programmā un īpašajā futbola klasē Rīgas Hanzas vidusskolā. Treniņu metodika radīta, konsultējoties ar izcilākajām Itālijas, Zviedrijas un Anglijas futbola akadēmijām. Komandas lielā vienība Metta/LU piedalās Virslīgas turnīrā, dodot iespēju bērniem nākotnē izaugt līdz Latvijas futbola augstākajam punktam.

JDFS Alberts (treniņu maksa mēnesī – 45 eiro).

Kluba pieaugušo komanda piedalās Latvijas futbola 1. līgas čempionātā, bet dažāda vecuma jaunieši – Latvijas jaunatnes futbola čempionātā un Rīgas jaunatnes futbola čempionātā. Pēc traģiskās trenera Jura Docenko nāves 2008. gada janvārī, pieminot viņu, tika izveidota viņa vārdā nosaukta futbola skola. Respektīvi, Jura Docenko futbola skola Alberts dibināta 2008. gada 31. martā, par pamatu ņemot FK Alberts jaunatnes piramīdu. Futbola skolai ir, iespējams, labākais bērnu un jauniešu treneru korpuss, ieskaitot tādus vīrus kā Artūrs Zakreševskis un Gatis Kalniņš.

RFS (treniņu maksa mēnesī – Valsts un pašvaldības finansētās grupas bezmaksas).

Skola ir dibināta 1962. gada 1. janvārī. Mūsdienās Rīgas Futbola skolā (RFS) ar futbolu un regbiju nodarbojas vairāk nekā 500 bērnu. Tā ir ne tikai viena no lielākajām profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēm valstī, bet arī futbola klubs, kas ieņem nozīmīgu vietu Latvijas futbola dzīvē – RFS lielā komanda šobrīd ir Virslīgas līdere un tātad atrodas pašā Latvijas futbola piramīdas augšgalā. Treniņi notiek dažādos Rīgas rajonos gan meitenēm, gan zēniem. RFS apvieno sevī labākos Latvijas futbola speciālistus, kas ieguvuši augstāko pedagoģisko izglītību un kuriem ir tiesības strādāt par treneriem dažāda vecuma nacionālajās izlasēs.

FK Dinamo Riga (treniņu maksa mēnesī – 40 eiro).

Klubam ir deviņas filiāles, viena no tām arī ārpus Rīgas – Jūrmalā. Klubā futbolā trenējas aptuveni 850 bērnu. Komandas mīnuss ir tas, ka tās piramīdas augšgalā nav lielās komandas, līdz ar to bērniem un jauniešiem nav, kurp tiekties, un agri vai vēlu būs jāpāriet uz citu klubu. Par treneriem strādā tādas Latvijas futbola leģendas kā Mihails Zemļinskis, Dzintars Zirnis un Anatolijs Čebans, nodrošinot augstu treniņu kvalitāti.

TFS Nikars–Vanagi (treniņu maksa mēnesī – 50 eiro).

Nozīmīgākā telpu futbola jeb futzāla skola Latvijā. Vienlaikus sniedz iespēju bērniem sajust arī lielā futbola garšu un nekoncentrējas tikai uz treniņiem telpās. Kluba piramīdas virsotnē atrodas spēcīgākā Latvijas futzāla komanda Nikars. Treniņi notiek divās vietās Rīgā – Juglā un Mežciemā. Kopumā skolu var raksturot kā mazu, bet ģimenisku, un būtībā vecākiem jārēķinās, ka, tuvojoties pusaudžu gadiem, bērniem būs jāpāriet uz kādu citu komandu. Vadošais treneris ir Lauris Hincenbergs.

SK Supernova (treniņu maksa mēnesī – 40 eiro).

Klubā trenējas ap 600 bērniem dažāda vecuma grupās (dzimuši no 1998. gada līdz 2012. gadam). Klubs darbību sācis 2002. gadā un šo gadu laikā kļuvis par vienu no vadošajiem sporta klubiem Rīgā. Vienīgais futbola klubs Siguldā, Saulkrastos un Krimuldā. Tomēr Supernovai nav savas lielās komandas un tās audzēkņi pagaidām vēl nevar lepoties ar būtiskiem sasniegumiem lielajā futbolā.

FS Rikor (treniņu maksa mēnesī – 36 eiro).

Iespējams, pati mazākā futbola skola Rīgā, taču noteikti ne sliktākā. Gluži otrādi. Turklāt mēneša treniņu maksa tajā ir zemāka nekā citās. Lai nodrošinātu bērnu vispusīgu attīstību, paralēli futbola nodarbībām atbilstoši bērnu vecumposmam tiek organizētas nodarbības arī vingrošanā, peldēšanā vai vieglatlētikā. Gan futbola, gan papildus organizētās nodarbības notiek Rīgas centrā. Skolas nosaukums izveidots, savienojot divus vārdus, kuri ir svarīgi gan skolas dibinātājiem un treneriem, gan bērniem un viņu vecākiem: Rīga un Cor, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē ‘sirds’.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

MĀRTIŅŠ ALEKSANDROVIČS: JA ESI NEATLAIDĪGS, VISS IR IESPĒJAMS

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk