Nike Riga Run sacensību trasi veic arī nūjotāji, iešanas disciplīnas dalībnieki, komandas, uzņēmumu kolektīvi, skolēni, kuri savus spēkus var samērot stafetes skrējienā 4 x 2,5 km, turklāt Nike Riga Run pulcē arī ievērojamu skaitu bērnu, kam nav jāpaliek pie auklītēm, kamēr vecāki, piemēram, skrien 10 vai 5 kilometru distanci. Aptuveni 1500 bērnu vecumā no 2 līdz 12 gadiem var, pārfrāzējot teicienu, skriet vecāku pēdās. 2014. gadā Latvijā vērienīgākais sporta un labdarības pasākums Nike Riga Run svinēja piecu gadu jubileju, piesaistot rekordlielu dalībnieku skaitu – aptuveni 8500 sportot gribētāju, no kuru dalības maksas pieci eiro tikai novirzīti ziedot.lv labdarības projektam Mazajām sirsniņām.
Nike Riga Run sacensību stingro pamatakmeni licis SIA Sportland, tiesa, šobrīd sacensības organizē biedrība Baltic Events, kuras pamatmērķis ir organizēt sporta pasākumus un realizēt ar sportu un veselīgu dzīvesveidu saistītus sociālos projektus. Īpaša uzmanība tiek pievērsta, lai sports kļūtu par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, sākot jau no bērnības, tāpēc daudzi organizētie projekti vērsti tieši uz bērnu un jaunatnes iesaisti. Bieži sportošana tiek stereotipizēta kā kaut kas ļoti grūts un piemērots tikai retajam. Piedalīšanās Nike Riga Run ir pa spēkam arī tiem, kas uzsāk veselīgu dzīvesveidu ar garām pastaigām un regulārām, bet ne ļoti intensīvām fiziskajām aktivitātēm.
Pamatīgā gatavošanās
Pavasarī sezonu atklāj vērienīgais Rīgas maratons, savukārt rudenī notiek NIKE RIGA RUN, kas ir viens no sezonas noslēdzošajiem skrējieniem. Tomēr būtiskākā atšķirība no citām skriešanas sacensībām ir ilgstošais treniņu process, ko organizatori piedāvā ikvienam interesentam. Šogad tas sāksies 7. maijā un turpināsies līdz pat septembrim. Otrdienās un ceturtdienās plkst. 19.00 Mežaparkā, bet pirmdienās Uzvaras parkā plkst. 18.30 jau tradicionāli varēs sagatavoties visām NIKE RIGA RUN disciplīnām -skriešanai, iešanai, nūjošanai, arī skrituļslidošanai. Līdz šim treniņi bijuši ārkārtīgi populāri un apmeklēti. Pērn vidēji tos apmeklēja 526 dalībnieki, bet absolūtais rekords Mežaparkā – 809 dalībnieki. Lielu stimula devu regulāriem treniņiem deva Tallink kompānijas garantētais ceļojums uz Stokholmu četrām personām, ja vien apmeklēti vismaz divdesmit treniņi un startēts pasākumā. Šī akcija notiks arī šogad.
Dažādība katrai gaumei
Iespējams, par nūjošanas kustību zināmu stereotipu gūzmu ir radījis muzikālais projekts Duets Sandra. Dziesmas videoklipā Nūjotājs redzama grupas soliste Sandra ar paprāvu sekotāju bariņu – nūjotāju, tiesa, pensijas vecumā, saucot: hei, nūjotāj! Tomēr šāds stereotips ir absolūti kļūdains. To apstiprina arī NIKE RIGA RUN organizatori, vērtējot, ka nūjotāju konkurencē vecuma amplitūda ir ļoti svārstīga.
Tāpat kā skrējējiem, kas savas prasmes var pilnveidot pie Nike Run Club treneriem Arņa Ozoliņa un Ineses Nagles, arī nūjotājiem ir iespēja augt profesionāla trenera vadībā, proti, par šo segmentu rūpējas trenere Linda Andrusa. Tikpat interesanta disciplīna ir brīvdabas funkcionālā nodarbība, kurā ļaudis pilnveidojas fitnesa trenera, nūjošanas instruktora un Brīvdabas funkcionālo treniņu kluba vadītāja Roberta Radičuka vadībā. Šīs nodarbības mērķi ir citi: iešana, vingrinājumu veikšana, neliela paskriešana – tā, lai gūtu drošu un efektīvu slodzi. Nodarbības ir piemērotas gan iesācējiem, gan pieredzējušiem sportistiem. Iesācējiem nodarbības palīdzēs sagatavoties intensīvākiem treniņiem, bet pieredzējušajiem sportistiem dažādos slodzi. Savukārt skrituļslidotāji savas ātrgaitas prasmes uz asfalta var slīpēt korifejas Evitas Krievānes pārraudzībā.
Gandarījums ikvienam
Pirms gadiem sešiem, kad notika pirmais NIKE RIGA RUN skrējiens, šis sports un veselīgais dzīvesveids kā kults tikai pamazām sāka iekustēties un kļūt populārs. Parādīt ikvienam, ka fiziskas aktivitātes – tas ir aizraujoši, interesanti un trendīgi, noteikti izdevies arī ar šā pasākuma starpniecību. Kā pagājušogad izdevās salasīt astoņarpus tūkstošu dalībnieku? Popularizējot skriešanu un organizējot foršus pasākumus. Sniegta iespēja tiek visiem, kas to vēlas, – draudzīgos treniņapstākļos un sakārtotā sacensību vidē.
Teksts: Ralfs Dravnieks