Dalīties „Ikšķilē par SEB MTB maratona uzvarētāja titulu cīnīsies pieci riteņbraucēji“

Ikšķilē par SEB MTB maratona uzvarētāja titulu cīnīsies pieci riteņbraucēji

Otro gadu pēc kārtas Latvijas vērienīgākais riteņbraukšanas seriāls – SEB MTB maratons – noslēgsies ar posmu Ikšķilē. Pierīgas novads sagaida dalībniekus ar ļoti aizraujošu un interesantu trasi, kas pamatā vedīs pa Ogres “Zilajiem kalniem”. Pēdējais posms nesīs atbildes uz vairākiem jautājumiem par uzvarētājiem “Toyota Hybrid” un “Virši – A” distancēs.

Prestižajā “Toyota Hybrid” distancē kopvērtējumā tiek vērtēti pieci labākie no septiņiem posmiem. Pirms Ikšķiles posma prestižākajā “Toyota Hybrid” distancē vīriešiem uz goda pjedestālu un čempiona titulu kandidē pat pieci kalnu riteņbraucēji, tādējādi sacensības sola nebijuši intrigu.

“Toyota Hybrid” distancē uz čempiona titulu kandidē Dmitrijs Sorokins, Mārtiņš Blūms, Ivars Prokofjevs, Arnis Pētersons un Oskars Muižnieks. Pērn Ikšķilē ātrākie bija ZZK komandas braucēji Pētersons un Blūms, bet titulu sev nodrošināja Andris Vosekalns (Rietumu banka-Rīga). Kā būs šogad? Kurš visātrāk veiks 64 km garo distance? Kuram Ogres “Zilie kalni” būs veiksmīgāki? – to noskaidrosim jau svētdien, 25. septembrī.

SEB MTB seriālā pērn Ikšķiles posms debitēja sacensību kalendārā, un tieši šeit dalībnieki parūpējās par vienu no aizraujošākajām sacensībām. Šogad Ikšķiles posmam atkal uzticēts noslēgt SEB MTB seriāla sezonu, bet intriga solās būt vēl lielāka. Sacensības solās būt īsteni spraigas, jo šī būs viena no retajām reizēm sezonā, kad visi valsts spēcīgākie kalnu riteņbraucēji pulcēsies vienās sacensībās.

Šobrīd līderpozīcijās atrodas “Rietumu banka – Rīga” komandas pieredzējušais riteņbraucējs Dmitrijs Sorokins, kura kontā 4900 punkti. Dmitrijs izcīnījis 1000 punktus Cēsis – Valmiera un Smiltenes posmos, 990 punktus pievienojis Vietalvā, 963 Kuldīgā, bet 947 Talsos. Tieši Talsu posma punkti jācenšas uzlabot Sorokinam. Otrajā vietā kopvērtējumā šobrīd ir “Sportlife.lv” pārstāvis Oskars Muižnieks. Alūksnietis sakrājis 4871 punktus. (978 Cēsis – Valmiera, 983 Smiltenē, 965 Siguldā, 984 Vietalvā, 961 Kuldīgā). Lai pietuvotos Sorokinam, Oskaram jācenšas ievērojami uzlabot Kuldīgā gūtos punktus, cerot, ka savu punktu ražu neuzlabos Sorokins.

Trešajā vietā šobrīd ir “ZZK/ Cēsis” komandas riteņbraucējs Ivars Prokofjevs, kurš nopelnījis 4866 punktus (989 Cēsis – Valmiera, 981 Smiltenē, 972 Vietalvā, 978 Kuldīgā, 946 Talsos). Ivaram, lai uzlabotu savas pozīcijas, ievērojami ir jāuzlabo Kuldīgas punkti.

Pieci labākie posmi pirms Ikšķiles:

Dmitrijs Sorokins – 4900

Oskars Muižnieks – 4871

Ivars Prokofjevs – 4866

Ņemot vērā, ka pēdējā posmā startēs visi labākie Latvijas kalnu riteņbraucēji, arī tie, kuri startējuši četros SEB MTB maratona posmos, objektīvāka aina par situāciju kopvērtējumā izvērtējot šobrīd četrus labākos posmus. Šeit bez minētājiem trim favorītiem, cīņā par uzvaru kopvērtējumā klāt nāks arī vēl divi “ZZK/ Cēsis” riteņbraucēji – Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms.

Šādā vērtējumā joprojām pirmais ir Dmitrijs Sorokins, tomēr tikai 11 punktus no viņa atpaliek Mārtiņš Blūms. Trešais, vērtējot četrus posmus, ir Prokofjevs, kuru no līdera šķir 33 punkti, bet tikai punktu komandas biedram zaudē Arnis Pētersons. Uz labāko trijnieku pretendē arī Muižnieks, kuru no līdera šķir 46 punkti.

Četri labākie posmi pirms Ikšķiles:

Dmitrijs Sorokins – 3953

Mārtiņš Blūms – 3942

Ivars Prokofjevs – 3920

Arnis Pētersons – 3919

Oskars Muižnieks – 3907

Pērn uzvarētāja liktenis Ikšķilē izšķīrās finiša taisnē, visiem favorītiem esot kopā. Šāds scenārijs izdevīgāks būtu Sorokinam, kurš nedrīkst Blūmam sevi pārspēt par 11 punktiem. Lai kopvērtējumā pirmās trīs vietas izņemtu “ZZK/ Cēsis” sportisti, tad visiem trim būtu jāveic varens izrāviens un jāiegūst vismaz 34 punktu pārsvars pār Sorokinu. Ievērojami sarežģītākā situācijā cīņā par uzvaru ir Muižnieks, tomēr arī Latvijas Olimpiādes čempions pacīnīsies par iekļūšanu labāko trijniekā.

“Toyota Hybrid” distancē sievietēm pirms pēdējā posma drošā līderpozīcijā ir Lelde Ardava (“Rietumu banka-Rīga”), kurai gan pēdējos posmos nav izdevies apturēt Katrīnu Jaunslavieti (“EbikeMachine”), kas pēc bērniņa nākšanas pasaulē sacensībās allaž atbraukusi pirmā. Abām sezonas spēcīgākajām braucējām konkurenci centīsies izrādīt Ingrīda Šmite un Madara Fūrmane, kuras sev garantējušas medaļas sezonas izskaņā.

Ne mazāk aizraujoša solās būt 40 km garā “Virši-A” distancē. Vīru konkurencē šajā vērtējumā uz čempiona titulu arī kandidē pieci braucēji, kuri starpā ir nieka 38 punkti. Tādējādi arī šajās sacensībās daudz ko izšķirs trases pēdējie metri.  Spraiga cīņa par uzvaru kopvērtējumā solās būt arī komandu vērtējumā, kur “Rietumu banka – Rīga” pārsvars pār “ZZK” ir vien 61 punkts. “ZZK” pēdējā posmā noteikti centīsies sadeldēt pārsvaru un pacīnīties par uzvaru kopvērtējumā.

Spraiga cīņa par uzvaru kopvērtējumā solās būt komandu vērtējumā, kur “Rietumu banka – Rīga” pārsvars pār “ZZK” ir vien 61 punkts. “ZZK” pēdējā posmā noteikti centīsies sadeldēt pārsvaru un pacīnīties par uzvaru kopvērtējumā.

Visa informācija par SEB MTB Maratona sacensībām, Ikšķiles posma distanču kartes un starta laiki atrodama sacensību mājaslapā www.velo.lv.

Latvijā populārāko kalnu riteņbraukšanas seriālu – SEB MTB maratonu – jau 15. sezonu rīko Igo Japiņa sporta aģentūra sadarbībā ar uzticamu partneri SEB banku.  SEB MTB sacensību galvenais auto – “Toyota Hybrid”. Sacensības rīkot palīdz uzticamie partneri “Virši-A”, “Mammadaba”, “Rasēns” un “Lakto PRO”. Balvas uzvarētājiem nodrošina “Sportland”, sacensību enerģijas dzēriens “Isostar”, sportistu oficiālais ūdens – “Zaķumuiža”.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Sporto Rīga: ar skriešanas piedzīvojumu tiks svinēts vasaras āra treniņu sezonas noslēgums

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk