Dalīties „Inese Nagle: Skrējiens mierīgā gaisotnē ļaus aizmirst ikdienas steigu“

Inese Nagle: Skrējiens mierīgā gaisotnē ļaus aizmirst ikdienas steigu

– Inese, cik sen ar fiziskajām aktivitātēm rūpējies par savu veselību?

-Sports manā dzīvē ir jau kopš bērnības – trenējos vieglatlētikā kopš 1998.gada un turpinu to darīt vēl šodien. Iznāk, ka manai sportošanai šogad ir pilngadība. Sāku skriet barjeras, iepatikās un tagad vairs nevaru bez tām dzīvot. Vispār bez sportiskām aktivitātēm un lieliskas fiziskās formas nevaru iedomāties savu dzīvi.

– Ar sportu uz Tu

– Manuprāt, sporta aktivitāšu iekļaušana ikdienā ir nepieciešama ikvienam cilvēkam, jo tas palīdz kļūt labākam – gan garīgi, gan fiziski.

– Cik svarīgi katram cilvēkam ir kustēties un būt aktīvam?

– Sports katram  asociējas ar dažādām sajūtām – vienam tā ir fiziskās formas, bet citam laba garastāvokļa uzlabošana vai domu sakārtošana, vēl citam – konkrētu rezultātu sasniegšana. Motivācija un vēlme sportot katram ir sava.

– Esi vieglatlēte, ko Tev nozīmē skriešana?

– Skriešana  ne tikai uztur fizisko formu, bet arī veic sevis garīgu sakārtošanu. Man patīk būt spēcīgai, ātrai, atlētiskai, patīk izaicinājumi un sacensības, patīk sajust uzvaras garšu. Skriešana nosaka manas ikdienas ritmu, tā disciplinē, dod spēku un vairo motivāciju. Tā ir manas dzīves neatņemama sastāvdaļa.

– Ko Tev dod sports?

– Sports ietekmē to, kāda es esmu – tas audzina raksturu, disciplinē ikdienu, mani pašu. Tas palīdz būt stiprai, būt labākai un iemāca būt mērķtiecīgai visās lietās, ko daru.

– Ar ko nodarbojies ārpus sporta?

– Esmu pabeigusi visas lietas, kas saistītas ar izglītību, tādēļ lielāko daļu no mana brīvā laika šobrīd aizņem darbs. Es atbildu par Nike mārketingu Latvijā, kas prasa ļoti daudz enerģiju.

– Tātad, ne soli no sporta. Kādi ir Tavi Nike+ Run Club treneres ieteikumi, cik daudz cilvēkam jākustas?

– Fizisko aktivitāšu nepieciešamība un biežums ir atšķirīgs katram cilvēkam individuāli, bet noteikti vajag izkustēties vismaz divas trīs reizes nedēļā, jo ar divām reizēm var uzturēt formu, bet ar trim reizēm nedēļā ķermenis jau sāk trenēties.

– Strauji tuvojas We Run Riga un tūkstošiem skrējēju 10. Un 11.septembrī piedalīsies 5 un 10 kilometru skrējienos. Kā un kur vislabāk pārbaudīt savas spējas pirms lielā rudens starta?

– Ideāla vieta, kur aizvadīt skriešanas treniņus ir Nike+ Run Club treniņi gan Mežaparkā, gan Uzvaras parkā, kurus es vadu kopā ar kolēģi Arni Ozoliņu. Tie ir piemēroti ikvienam, neskatoties uz vecumu, vai fizisko sagatavotību, jo slodzi un intensitāti katrs sportists var pielāgot pats. Par treniņu laikiem un norises vietām rudens un ziemas sezonā var sekot līdzi informācijai Facebook domubiedru grupā: Nike+ Run Club Mežaparks

– Pastāsti sīkāk, daudziem interesē ieteikumi, lai sasniegtu labāko rezultātu un izvairītos no traumām

– Nike+ Run Club treniņi tiek aizvadīti ne tikai vienveidīgi skrienot garās distances, bet treniņos tiek iekļauti gan garāki, gan īsāki intervālu skrējieni, kā arī tiek izpildīti dažādi spēka un koordinācijas vingrinājumi. Ikvienam patīk redzēt progresu un ir ideāla sajūta apzināties, ka esi to paveicis pats saviem spēkiem, neatlaidīgu darbu un apņēmību. Ir tikai jānosprauž mērķis, ko vēlies sasniegt, un jāiet tam pretī.  

-Vai skriešanas apģērbam un apaviem ir kāda nozīme?

– Ikvienam sportistam, kas vēlas sasniegt savus nospraustos mērķus ir svarīgi izvēlēties atbilstošu sporta ekipējumu. Sportojot, gan apaviem, gan apģērbam ir milzīga nozīme – tiem noteikti ir jābūt atbilstošiem katra sporta veida specifikai. Katram sporta veidam ir atšķirīgas kustības un ātrums, tāpat arī segums, uz kāda tiek aizvadīti treniņi. Piemēram, skriešanas apavi ir paredzēti kustībai uz priekšu – tie tiek veidoti, lai skrējiens būtu gan amortizējošs, gan atsperīgs, bet tie nav tik stabili sānu kustībām. Tādēļ, lai sasniegtu pēc iespējas labākus rezultātus un izvairītos no traumām, es ieteiktu izvēlēties sporta veidam atbilstošu ekipējumu.

– Rudens ir klāt, kur vislabāk skriet gada aukstākajos mēnešos? 

– Jāizvēlas atbilstošu vietu savam uzstādītajam treniņu mērķim. Ieteiktu pēc iespējas ilgāk un vairāk trenēties svaigā gaisā un tikai tad, kad laika apstākļi nav tik patīkami – treniņus aizvadīt telpās. Bet, kā jau mēs visi zinām – nav nepatīkamu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. 

– Kur pati trenējies?

– Man patīk dažādība un treniņu vietas mainu – spēka treniņiem izvēlos kādu sporta klubu, kur pieejams nepieciešamais inventārs, savukārt, sprinta treniņiem izmantoju stadionu, bet, ja tas ir kāds garāks skrējiens, tad es ieteiktu izvēlēties mežu, vai kādu parku, jo pilsētas ielas ikdienas treniņiem nav īsti piemērotas gan straujās satiksmes, gan ne tik svaigā gaisa dēļ. Skrējiens mierīgā gaisotnē ļaus aizmirst ikdienas steigu un pilnīgāk izbaudīt to, kā arī, koncentrējoties tikai uz treniņu, iespējams sasniegt labāku rezultātu.

– Kas Tevi visvairāk iedvesmo tik aizrautīgi sportot?

– Man patīk teiciens: „ja Tavas bailes no zaudējuma ir lielākas nekā vēlme uzvarēt – Tu zaudēsi”. Tādēļ mani iedvesmo spēcīgi atlēti, tādi kam acis mirdz, kas apzinās, ko grib un neatlaidīgi iet uz to. Bet nedrīkst arī aizmirst to, ka laime ir tas ceļš, ko mēs ejam un nevis tikai mērķis. Arī es vēlos iedvesmot, dalīties pieredzē, kopā sportot un redzēt prieku cilvēku acīs.

– Paldies Inese par iedvesmojošo sarunu!

– Tiekamies Nike+ Run Club bezmaksas treniņos!

Tiekamies We Run Riga 10. un 11.septembrī!

#WeRunRiga #Nike

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Liepājnieki gatavosies izturības sacensībām “Karostas mezgls”

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk