Dalīties „KRISTAPS ZVEJNIEKS: ESMU IEMĀCĪJIES PĀRSPĒT PATS SEV“

KRISTAPS ZVEJNIEKS: ESMU IEMĀCĪJIES PĀRSPĒT PATS SEV

Trīskārtējais olimpietis kalnu slēpošanā Kristaps Zvejnieks atzīst, ka šobrīd cenšas saprast, vai turpināt profesionālo karjeru kalnu slēpošanā vai arī to noslēgt un turpināt karjeru trenera lomā. Bet, kamēr viņš vēl skaļi savu lēmumu nav paudis, Kristaps bauda Latvijas rudeni un nedēļas nogalēs iepazīst Latviju.

 

Sportland jaunās kampaņas galvenais vēstījums ir par to, kā, izmantojot dažādas tehnoloģijas apģērba un apavu ražošanā, tajos justies ērti un komfortabli visos apstākļos. Kas, tavuprāt, ir komfortabls apģērbs?

Pirmkārt, laba lietus jaka, jo es nebaidos no laika apstākļiem un aicinu arī pārējos cilvēkus to nedarīt, otrkārt, ērtas treniņbikses, jo tās valkāju tikpat kā katru dienu gan esot mājās, gan trenējot jauniešus. Treškārt, dažāda izmēra kvalitatīvas ceļojumu somas, jo bieži pārvietojos un esmu ceļā, tapēc man patīk, ja varu sakārtot visu nepieciešamo ērtā veidā. Vēl man svarīgas ir kvalitatīvas sporta un brīvā laika kurpes, jo daudz kustos, kā arī labas saulesbrilles.

Cik liela vērtība kvalitātei un komfortam visos tā aspektos ir tavā dzīvē, tai skaitā, arī sportā? Pieņemu, ka apģērbam kalnu slēpošanā ir īpaši liela nozīme…

Kvalitāte un komforts man ir ļoti svarīgas vērtības. Kalnu slēpošanā, īpaši profesionālajā sportā, ekipējuma kvalitātei ir liela nozīme, jo tas būtiski ietekmē komfortu specifiskajos laika apstākļos, kas bieži vien ir arī mīnus 20 grādu aukstums. Profesionālajā kalnu slēpošanā vēl nav izgudroti sacensību apģērbi, kas nodrošinātu pilnīgu komfortu īpaši aukstos laikapstākļos, bet ikdienas slēpošanā apģērbs ir ļoti tehnoloģiski attīstīts.

Kādiem apaviem un apģērbam tu dod priekšroku rudens sezonā?

Nezinu kādēļ, bet esmu radis staigāt ziemas apģērbā līdz pat vasaras sākumam un arī otrādāk – varu staigāt vasaras apģērbā līdz pat ziemas sākumam. Neesmu salīgs, man patīk aukstums un dažāda veida norūdīšanās rituāli, piemēram, peldēšana aukstā ūdenī ziemas laikā. Iespējams mans sporta veids ir mani norūdījis, bet es vienmēr esmu uzskatījis, ka arī izkāpšana no komforta zonas ir vajadzīga. Rudenī priekšroku dodu brīvam apģērbam un visbiežāk valkāju treniņtērpu. Protams, man ļoti patīk vilkt arī uzvalku, kad tas nepieciešams. Bet rudens sezonā dodu priekšroku plānām dūnu jakām, lietus jakai, kā arī Reebook vai Timberland brīvā stila apaviem.

 

Kādi ir tavi tuvākie un tālākie mērķi profesionālajā sportā? 

Šobrīd esmu ieilgušā karjeras pauzē, kas sākās pēc iepriekšējās Olimpiskās sezonas noslēguma. Saskāros ar finansiālām grūtībām kalnu slēpošanas nodrošināšani. Tika mainīts likums par ziedojumiem sportam, un nolēmu paņemt gadu brīvu no profesionālā sporta, lai mazliet atietu no tā un sakārtotu jautājumus savā dzīvē, kuriem pirms tam fiziski nebija laika un nepieciešamības. Tuvākie mērķi būtu saprast, vai vēlos turpināt profesionālo karjeru kalnu slēpošanā vai arī to oficiāli noslēgt un turpināt karjeru trenera lomā. Tālākie mērķi izrietēs no mana lēmuma, kuru iespējams pats jau esmu pieņēmis.

Ko tev nozīmē tas, ka jau trīs reizes esi piedalījies Olimpiskajās spēlēs? 

Katra sportista lielākais sapnis ir piedalīties grandiozākajā sporta arēnā pasaulē, tam tiek veltīts viss laiks un enerģija vairāku gadu garumā. Tas prasa neiedomājami daudz enerģijas un lielu motivāciju. Man tas pierāda to, ka pat vislielākie un neiedomājamākie bērnības sapņi piepildās, ieguldot tajā mērķtiecīgu un neatlaidīgu darbu. Es kalnu slēpošanā esmu sasniedzis daudz vairāk nekā kādreiz biju iedomājies un pārkāpis pāri visām grūtībām, kuras sports sev nes līdzi. Tā ir mana lielākā dzīves pieredze, un caur to esmu iemācījies pārspēt pats sevi.

Foto: LOK

Kā tu pavadi savu brīvo laiku?

Savā brīvajā laikā atpūšos kopā ar draudzeni, daudz saigāju pa mežu un nedēļas nogalēs dodos izbraukumos pa Latviju. Pēc iepriekšējās olimpiskās sezonas sapratu, ka esmu pabijis daudzviet pasaulē, bet ļoti maz iepazinis savu dzimto zemi. Tādēļ man patīk apskatīt jaunas vietas Latvijā un pavadīt laiku pie dabas un jūras. It īpaši man patīk Kurzeme.

Foto: no privātā arhīva

Kā, tavuprāt, vislabāk sasildīties laikā, kad aiz loga ir lietains un pelēks?

Būt aktīvam arī gada drūmajā laikā, nebaidīties no nepatīkamiem laika apstākļiem un lietus. Vajag iet ārā un pārvarēt fiziski nepatīkamo, bet pēc tam iekurināt kamīnu un noskatīties labu filmu vai seriālu.

Foto: No privātā arhīva

Teksts: Liene Pālēna

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

SPORTO VISA KLASE 6. SEZONAS ATKLĀŠANAS VIDEO

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk