Dalīties „Kustību prieks un veiksme karjerā!“

Kustību prieks un veiksme karjerā!

Saprotams, ka katram darba dienas cēliens un obligāti darbā esamo stundu skaits atšķiras, tāpēc skriešana ir lieliska aktivitāte, ko izvēlas daudzi. Tā ir ērti pielāgojama ikvienam darba režīmam. Vari skriet no rītiem, vakaros un, protams, brīvdienās. Tieši šī neierobežotība un brīvība skriešanas laikos ļauj iemīlēt ārpus darba aktivitātes. Papildus jau tā valdošajai spriedzei darbā, tev nav lieki jāsatraucas vai paspēsi uz treniņu, kas sākas noteiktā laikā.

Labsajūta galvenokārt tiek mērīta emocijās, ko vairo ikdienas aktivitātes, notikumi un spēja darbu savienot ar sportu. Ja runa ir par labsajūtu, nav nozīmes ātrumam, jo mēs visi nekad nebūsim profesionāli sportisti, un arī nevajag! Bet mēs visi varam veidot savu ikdienu aktīvāku, sev interesantāku un piesātinātāku. Produktivitāte, ko jutīsi pēc labi aizvadītām darba stundām un patīkama skrējiena, būs neaprakstāma. Izvēlies skriet pa ceļu, ko nevari pieveikt vienā skrējiena distancē, jo skrējienam ir jābūt nevis vienam īsam tavas dzīves posmam, bet gan ceļojumam visas dzīves garumā. Tam ir jābūt harmoniskam darba un brīvā laika treniņam, kuru veicot tu gūsti nemitīgu prieku un apmierinājumu.

Kustība un kvalitatīvs ēdiens ir tās lietas, kas vairo izpratni par veselīgu dzīvesveidu, kam pateicoties tu iegūsti jaunu elpu un saproti, ka patiesībā visa atslēga ir balansā starp aktivitātēm un stundām, ko pavadi darba krēslā. Palūkojoties no malas, sēžot mājās un graužot burkānus tu vari justies vienlīdz slikti, kā sēžot mājās un ēdot čipsus. Jo viss noslēpums neslēpjas tikai pārtikā, ko uzņem, bet gan arī kustībās, ko dienas laikā veic. Kusties un jutīsi, kā jau pēc pirmajiem soļiem iegūsti pozitīvu uzmundrinājumu. Tāpēc pirms vai pēc darba pārauj sporta apavus, izej no mājas un skrien. Izveido to par pozitīvu un regulāru rutīnu un redzēsi, ka tas palīdz tavam ķermenim smaidīt.

Iemesls, kāpēc daudzi veiksmīgi, bet dažādu profesiju pārstāvji izvēlas skriet ir tas, ka skriešana stiprina raksturu, palīdz pārvarēt grūtības un iegūt harmoniju, kā arī palīdz sasniegt mērķus, iemāca atbalstīt un vēl daudz vairāk. Skriešana veicina ne tikai fizisku, bet arī garīgu attīstību. Turklāt izraušanās no mājas, lai ļautos sportiskām aktivitātēm ir lielisks un veselīgs veids, kas attur no ļaušanās liekiem kārdinājumiem. Tiklīdz tu saproti, ka nekas nevar būt labāks par sajūtām, ka tavs organisms, prāts un fiziskais ķermenis ir veseli, tā tu uzreiz saproti, ka skriešana kļūs par nozīmīgu un neatņemamu tava dzīvesveida daļu. Tas ir brīdis, kad esi aktīvs sevis dēļ un tas ir ļoti svarīgi. Nav nozīmes vai esi biroja darbinieks, kasieris, sētnieks, mākslinieks, aktieris, biznesmenis, baņķieris, šoferis vai jebkas cits, tu vari savu brīvo laiku pavadīt kvalitatīvi, turklāt labi ietekmējot savu veselību. Arī profesionāli sportisti nodarbojas ar sportu pirmkārt sevis dēļ, bet dara to intensīvāk, jo tas ir viņu darbs.

Un kas zina, varbūt tev sportista karjera iesāksies tik pat nejauši, kā riteņbraucējam Tomam Alsbergam, kurš bez ilgstošiem un mērķtiecīgiem treniņiem, pirmajās sacensībās ierindojās uzreiz aiz pirmā trijnieka un jau nākamajās sacensībās ieguva godalgoto pirmo vietu. Tālāk atlika vien turpināt ar nopietnākiem treniņiem, lai nu jau braukātu uz sacensībām pa Eiropu un ne tikai! Toms uzskata, ka „viss sākas galvā, ir jādara lietas, kas pašam patīk. Atrodi to, kam tu tici, kas tev patīk un ko tu mīli.” Ar šādu domu Toms dzīvo visā – sevī, sportā, ikdienā, attiecībās. Arī tu vari mainīt savas domas un padarīt savu ikdienu enerģiskāku, motivējošāku un veselīgāku, jo dzīve ir paredzēta tam, lai to dzīvotu aktīvi. Turklāt Latvijas septiņcīņas sportiste un 2014.gada Sieviešu skrējiena vēstnese Laura Ikauniece-Admidiņa uzskata, ka „tautas sports ir pakalpojums veselībai, kas ļauj uzturēties svaigā gaisā, nostiprinot muskuļus, uzlabojot asinsriti, elpošanu, ādas un kopējo veselību.” Bez kustībām nevar, tās ir nepieciešamas, lai ķermenis cirkulētu un atjaunotos. Skriešana atbrīvo prātu un saved kopā lielus ļaužu pūļus, tuvākais masu skriešanas pasākums norisināsies 10. un 11. septembrī, kad visi, kas vēlas pārbaudīt savas spējas un iespējams pārspēt savus personīgos rekordus, pulcēsies pie starta We Run Riga skrējienā. Tas ir skrējiens, kas dauzdiem jau kļuvis par tradīciju, bet kādam citam tas ik gadu kļūst par patīkamu, savu spēju izaicinājumu motivējošā atmosfērā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Šodien sākas “LOC CUP” cīņas basketbola laukumos

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk