Dalīties „Labākie no labākajiem“

Labākie no labākajiem

A grupa

Francija (FIFA rangā 25. vieta)
Līderis:
Olivjē Žirū (Londonas Arsenal), dzimis 1986. gada 30. septembrī

 

Francijas futbola valstsvienībai beidzamajos gados nav veicies diez cik labi, būsim godīgi – fiasko ir sekojuši cits citam. Taču šoreiz visam vajadzētu būt citādi – franči spēlēs savās mājās, viņiem ir nokomplektēts labs sastāvs un beidzot pārvarētas arī nebeidzamās iekšējās nesaskaņas, kuras šo izlasi plosījušas gadiem. Vai ar to pietiks, lai uzvarētu turnīru? Redzēsim. Taču pamatīgu troksni šī komanda sacels pavisam noteikti.

Šveice (FIFA rangā 12. vieta)
Līderis:
Stefans Lihtenšteiners (Turīnas Juventus), dzimis 1984. gada 16. janvārī

Diez vai Šveices izlase ir spējīga uzvarēt kādu lielo turnīru, un, visticamāk, tā nenotiks arī šoreiz. Taču šveicieši ir stabila, augsta līmeņa komanda, kurai vienkārši ir jāiziet no grupas. Un tad jau var notikt jebkas – arī aizspēlēšanās, piemēram, līdz pusfinālam.

Rumānija (FIFA rangā 16. vieta)
Līderis:
Rezvans Racs (Madrides Rayo Vallecano), dzimis 1981. gada 26. maijā

Rumānijas izlase beidzamo desmitgadi bija zaudējusi gandrīz visu no agrākās spozmes, taču turnīrs ir šīs komandas iespēja parādīt, ka mūsdienu paaudze atkal ir gatava varoņdarbiem.

Albānija (FIFA rangā 38. vieta)
Līderis:
Etrits Beriša (Romas Lazio), dzimis 1989. gada 10. martā 

Albānijai jau pats iekļūšanas fakts Eiropas čempionāta finālturnīrā ir vēsturisks notikums. Domājams, izkļūt no grupas šiem vīriem būs grūti, tomēr, ja reiz viņi ir finālturnīrā, iespējams, būs spējīgi arī uz jauniem varoņdarbiem.

Apskati jaunās pavasara apavu kolekcijas!

B grupa

Anglija (FIFA rangā 9. vietā)
Līderis: Veins Rūnijs (Mančestras United), dzimis 1985. gada 24. oktobrī

Anglija, līdzīgi kā Francija, visos beidzamajos lielajos turnīros ir mocījusies un bijusi tālu no sava labākā snieguma. Regulāri nav izdevies izkļūt pat no grupas, un šīs neveiksmes jau kļuvušas par sava veida lāstu.
Par to, ka šoreiz viss būs citādi Anglijas gadījumā, tiek runāts pirms katra turnīra. Arī šī reize nav izņēmums, un šķiet, ka angļi beidzot varētu izšaut. Lai vai kā, viss būs angļu rokās un ļoti daudz kas būs atkarīgs no Veina Rūnija. Futbolista, kas beidzot ir nobriedis vīrs un, pēc visa spriežot, gatavs uz saviem pleciem iznest komandas līdera smago nastu.

Krievija (FIFA rangā 24. vietā)
Līderis: Deniss Glušakovs (Maskavas Spartak), dzimis 1987. gada 27. janvāris

Krievija un tās līdzjutēji pirms visiem lielajiem turnīriem sevi uzskata par vienu no turnīra favorītēm un domās ir vismaz pusfinālā, ja ne finālā. Ar retiem izņēmumiem parasti no tā gan sanāk tikai čiks un krievi izgāžas. Tomēr vienlaikus ar šo komandu ir tieši tāpat kā ar bitēm – nekad neko nevar zināt –, un šoreiz Krievijai ir tiešām simpātiska izlase. Tāda izlase, kura beidzot var sasniegt arī ko lielu.

Velsa (FIFA rangā 17. vieta)
Līderis: Gerets Beils (Madrides Real), dzimis 1989. gada 16. jūlijā

Velsa, līdzīgi kā Albānija, iekļūstot šajā finālturnīrā, jau ir pārspējusi pati sevi. Un, lai gan komandā spēlē vēl nesen par vienu no pasaules brīnumbērniem uzskatītais Gerets Beils, diez vai tā šajā turnīrā gāzīs kalnus.

Slovākija (FIFA rangā 26. vieta)
Līderis:
Mareks Hamšīks (Neapoles Napoli), dzimis 1982. gada 1. aprīlī

Slovākija nekad nav sasniegusi kaut ko lielu, un, lai gan komandā ir tiešām interesanti spēlētāji, maz ticams, vai tai šajā turnīrā izdosies izkļūt no grupas.

C grupa

Vācija (FIFA rangā 4. vietā)
Līderis:
Manuels Noiers (Minhenes Bayern), dzimis 1986. gada 27. martā

Vācija ir pašreizējā pasaules čempione un nevar nebūt viena no galvenajām šā turnīra favorītēm. Komandas galvenajam trenerim Joahimam Lēvam ir izdevies aizstāt vairākus no izlases aizgājušos atslēgas spēlētājus, un, iespējams, šī komanda Eiropas un pasaules futbolā dominēs vēl ilgi.

Polija (FIFA rangā 35. vietā)
Līderis:
Roberts Levandovskis (Minhenes Bayern), dzimis 1988. gada 21. augstā

Šī var būt poļu lielā iespēja – diez vai bija iespējams iekļūt vieglākā grupā, un, ja Polija nespēs izkļūt no tādas, ir liels jautājums: ko tā spēj vispār? Tā ir retorika, un problēmām ar otrās vietas ieņemšanu grupā šai izlasei nevajadzētu būt. Un tad jau Robertam Levandovskim un viņa vīriem var atvērties arī otrā elpa.

Ziemeļīrija (FIFA rangā 30. vietā)
Līderis:
Kails Lafertijs (Norvičas City), dzimis 1987. gada 16. septembrī

Vēl viena komanda, kurai jau pati iekļūšana finālturnīrā ir liels sasniegums. Lai gan, ņemot vērā sastāvu, ziemeļīri nudien nav peramie zēni, nekas neliecina par to, ka viņiem šajā turnīrā varētu izdoties sasniegt kaut ko vērā ņemamu.

Ukraina (FIFA rangā 29. vietā)
Līderis:
Jevgeņijs Konopļanka (Seviljas Sevilla), dzimis 1989. gada 29. septembrī

Lai gan Ukrainas futbols beidzamajos pāris gados piedzīvojis nopietnu krīzi, valsts izlasei tomēr ir izdevies kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram. Taču komandā nav spēlētāju, kuri varētu pārējos paraut aiz sevis un likt šai izlasei sasniegt kaut ko lielu.

D grupa

Spānija (FIFA rangā 3. vietā)
Līderis:
Andress Injesta (Barselonas Barcelona), dzimis 1984. gada 11. maijā

Spāņi dominēja pasaules futbolā trīs lielos turnīrus pēc kārtas, taču beidzamajā pasaules čempionāta finālturnīrā piedzīvoja absolūtu izgāšanos un neizkļuva pat no grupas. Šajos gados spāņu spēlētais futbols nav mainījies, taču ir mainījies kas cits. Futbols kā tāds. No Spānijas romantiskā spēle vairs īsti neder. Skaidrs ir tas, ka šī ir pēdējā šīs paaudzes iespēja vēl reizi izcīnīt kaut ko lielu un būtisku.

Horvātija (FIFA rangā 18. vietā)
Līderis:
Luka Modričs (Madrides Real), dzimis 1985. gada 9. septembrī

Horvāti ir iekļuvuši smagā grupā, un gan Čehijai, gan Turcijai, nemaz nerunājot par Spāniju, ir pa spēkam viņus apsteigt. Tomēr šī komanda ir tik simpātiska un kreatīva, ka intuitīvi šķiet – viņiem vajadzētu iziet no grupas, iekļūt play-off un soļot pretī nezināmajam. Horvātijas gadījumā tās šoreiz var būt arī pašas augstākās vietas.

Čehija (FIFA rangā 26. vieta)
Līderis:
Petrs Čehs (Londonas Arsenal), dzimis 1982. gada 20. maijā

Čehiem acīmredzami nav paveicies. Šī ir viena no turnīra tā sauktajām nāves grupām, un kāds būs lieks. Lai cik arī interesantu futbolu rādītu Čehija, ļoti iespējams, ka par liekajiem kļūs tieši viņi.

Turcija (FIFA rangā 21. vietā)
Līderis:
Arda Turans (Barselonas Barcelona), dzimis 1987. gada 30. janvārī

Turcija savā ziņā ir līdzīga Krievijas izlasei. Bravūras daudz, taču izpildījums ne vienmēr tas labākais. Šī būs turku iespēja parādīt, ka mocīšanās kvalifikācijas turnīrā bija tikai sagadīšanās.

E grupa

Beļģija (FIFA rangā 1. vietā)
Līderis:
Edens Azārds (Londonas Chelsea), dzimis 1991. gada 7. janvārī

Pasaules ranga līdere ir iekļuvusi šā turnīra nāves grupā, un var notikt arī tā, ka nemaz neiziet no grupas. Tomēr diez vai tā notiks – beļģu supertalantu paaudze beidzot ir izaugusi no jauniešu vecuma, un izskatās, ka būs gatava realizēt arī visaugstākos uzdevumus. Un pilnīgi iespējams, ka šajā turnīrā mēs ieraudzīsim komandu, kura tuvākajos gados dominēs Eiropas futbolā.

Itālija (FIFA rangā 15. vietā)
Līderis:
Džanluidži Bufons (Turīnas Juventus), dzimis 1978. gada 28. janvārī

Iepriekšējā Eiropas čempionāta finālisti itāļi piedzīvoja pamatīgu fiasko beidzamajā pasaules čempionātā. Turklāt arī toreiz Itālija bija ielozēta turnīra pašā spēcīgākajā grupā. Tas, ka vēsture var atkārtoties un Itālija var palikt grupā, ir pilnīgi iespējams. Tomēr, ja no tās izdosies iziet, iespējams ir arī tas, ka itāļi uzvar visā turnīrā.

Zviedrija (FIFA rangā 34. vietā)
Līderis:
Zlatans Ibrahimovičs (Parīzes PSG), dzimis 1981. gada 3. oktobrī

Zviedrija ir Zlatana komanda, un no tā, kā veiksies Zlatanam, lielā mērā ir atkarīgs arī tas, kā veiksies Zviedrijai. Šis pilnīgi noteikti ir Zlatana pēdējais lielais turnīrs, un no tā aiziet viņš vēlēsies, visai pasaulei parādot, kurš tad ir pats labākais. Taču, lai to izdarītu, jau grupu turnīrā būs jāuzvar beļģi vai itāļi.

Īrija (FIFA rangā 31. vietā)
Līderis:
Robijs Kīns (Losandželosas Galaxy), dzimis 1980. gada 8. jūlijā

Lai gan īriem ir diezgan laba komanda, izkļūt no šīs grupas tai diez vai izdosies. Augstākais – tā var pakutināt nervus kādam no varenajiem.

F grupa

Portugāle (FIFA rangā 7. vietā)
Līderis:
Krištianu Ronaldu (Madrides Real), dzimis 1985. gada 5. februārī

Portugāle ir lielo turnīru neveiksminiece, un arī Krištianu Ronaldu, lai gan izcīnījis pasaules labākā spēlētāja titulu, tomēr kaut kā pietrūkst. Un tā ir kāda nozīmīga uzvara kopā ar izlasi. Vienlaikus to izdarīt būs grūti – komandas biedri ir klasi vājāki par savu līderi, bez Ronaldu Portugālei, visticamāk, būtu lielas problēmas pat kvalificēties lielajiem turnīriem, un var izrādīties, ka Ronaldu tā arī paliek spēlētājs, kas titulus izcīnījis tikai kopā ar klubiem.

Austrija (FIFA rangā 10. vietā)
Līderis:
Marko Arnautovičs (Stoukas City), dzimis 1989. gada 19. aprīlī

Austrijai gandrīz divdesmit gadu nav bijis īsti konkurētspējīgas futbola izlases. Tomēr šai paaudzei ir pa spēkam atrisināt vissarežģītākos uzdevumus, un komandā ir sapulcināts īsts zvaigžņu sastāvs. Ja austriešiem izdosies izkļūt no grupas, var gadīties tā, ka viņus būs grūti kādam apturēt.

Ungārija (FIFA rangā 20. vietā)
Līderis:
Balāžs Džudžāks (Bursas Bursaspor), dzimis 1986. gada 23. decembrī

Ungārijai pagātnē bijušas ļoti lielas uzvaras un varena komanda. Beidzamajos gados gan no tā nekas vairs nav palicis pāri. Vienlaikus šī komanda ir pirmā ļoti daudzu gadu laikā, kurai izdevies par sevi atgādināt pasaulei. Kas zina – var gadīties, ka to ungāri izdara arī šoreiz.

Islande (FIFA rangā 36. vietā)
Līderis:
Kolbeins Sigtorsons (Nantes Nantes), dzimis 1990. gada 14. martā

Iespējams, Islande ir šā turnīra vājākā komanda, un, tāpat kā Albānijas, Velsas vai Ziemeļīrijas komandām, panākums tai ir jau pati iekļūšana finālturnīrā. Tomēr tas, ka šie vīri nepadosies bez cīņas, ir skaidrs – veiksmes gadījumā islandieši var sagādāt arī kādu sensāciju.

 

 

 

 


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Gatavojamies skriešanas sacensību sezonai ar Nike+ Run Club

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk