Dalīties „ĪSTAIS LAIKS DOTIES IZBRAUKUMOS“

ĪSTAIS LAIKS DOTIES IZBRAUKUMOS

Vasara jau rit pilnā sparā, tādēļ šis ir īstais laiks velobraucieniem vai izbraukumiem ar skrituļslidām. Velobraukšana ir ne tikai patīkama nodarbe, bet arī sniedz daudzas citas priekšrocības.

 
Velobraukšana tiek asociēta ar prieku
Velobraukšanai ir dažādi plusi – gan ekonomiski, gan sociāli, gan veselības stāvokli veicinoši. Ne mazsvarīgi – riteņbraukšana ir arī sociāla aktivitāte, kas mums šajā laikā ir ļoti nepieciešamas. Dažādi pētījumi visā pasaulē rāda, ka riteņbraukšana cilvēkus dara laimīgus, piemēram, holandiešu veiktajā pētījumā (https://www.dutchcycling.nl/images/downloads/Dutch_Cycling_Vision_EN.pdf) teikts, ka 59 procenti riteņbraucēju šo nodarbi asociē ar prieku. Tāpat riteņbraukšana tiek asociēta ar neatkarību, elastīgumu, spēju būt laikā un ar nodarbi, ko ir viegli un patīkami izbaudīt.

Palīgs mentālās veselības stiprināšanā
Pētījumi arī rāda, ka riteņbraukšana ir lielisks veids veselības stiprināšanai. Velobraukšana var samazināt saslimšanu risku ar sirds slimībām un depresiju, kā arī palīdz cīnīties ar ikdienas stresu, kas šajā laikā neapšaubāmi ir salīdzinoši augsts. Fiziskas aktivitātes vienmēr bijis lielisks palīgs cilvēka mentālā stāvokļa uzlabošanā, tādēļ šobrīd, kad dzīvojam salīdzinoši saspringtā un emocionālā laikā, tās ir vēl vairāk nepieciešamas. Vismaz 30 minūšu garš velobrauciens katru dienu uzlabos ne tikai fizisko, bet arī emocionālo labsajūtu.

Velomaršruti Latvijā
Tā kā no velobraukšanas ir ļoti daudzi ieguvumi, tad laiks izvilkt savu velosipēdu no mājām un doties izbraukumā. Ja vēl neesat tikuši pie sava ideālā velosipēda, tad noteikti ieskatieties Sportland veikalos un internetveikalā, kur šobrīd daļai velosipēdu ir pat 40 procentu liela atlaide. Kur doties ar savu jauno velo? Latvijā ir daudzi interesanti velomaršruti, ko vērts izpētīt. Piemēram, 3-4 stundu laikā izdosies izpētīt Ķemeru vēsturiskā kūrorta maršrutu, kas ļaus iepazīties ar Ķemeru pilsētas nozīmīgākajiem kultūras un vēstures pieminekļiem, no kuriem lielākā daļa ir nesaraujami saistīti ar Ķemeru kūrorta attīstības līkločiem. Iecienīts velomaršruts ir arī no Cēsīm uz Valmieru, kas 45 kilometru garumā virzās līdztekus Gaujas senlejai, savienojot divus vēsturiskus centrus  – Cēsis un Valmieru. Maršruta posms starp Rāmniekiem un Valmieru ir pārsvarā pa nomaļiem meža ceļiem un takām, kas ir lieliskas Gaujas nacionālā parka savvaļas dabas vērošanas vietas, bet jārēķinās, ka pārvietošanās pa tām prasa izturību. Bet tiem rīdziniekiem, kas vēlas doties brīvdienu velo braucienā, patiks Rīga-Jūrmala velomaršruts, kas ir 21 kilometru garš un aizņem aptuveni 80 minūtes laika. Atliek tikai izvēlēties un dodamies velobraucienos!

Vairāk informāciju par velomaršrutiem atradīsi te  👉 https://www.bicycle.lv

foto no https://www.bicycle.lv mājas lapas

Teksts: Liene Pālēna

 

💥 IZMANTO ĪPAŠO PIEDĀVĀJUMU UN IEGĀDĀJIES SAVU VELO, SLIDAS, LONGBORDU VAI SKREJRITENI PAR ĪPAŠI IZDEVĪGU PIEDĀVĀJUMU! 💥 

Dodies uz lielākajiem SPORTLAND veikaliem un izvēlies savu jauno un jautro pārvietošanās līdzekli! 
 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

SAGATAVOJIES SKRĒJIENAM PIENĀCĪGI

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk