Dalīties „Latvijas basketbola izlase beidzot optimālā sastāvā“

Latvijas basketbola izlase beidzot optimālā sastāvā

Pagājušajā nedēļas izskaņā Latvijas vīriešu basketbola izlase pārbaudes turnīrā Klaipēdā nepiedzīvoja tos patīkamākos brīžus, taču ar šo nedēļu komanda beidzot ir optimālā sastāvā, jo no Āfrikas atgriezies Kristaps Porziņģis un ar vienību ir arī pārējie līderi.

Foto: Latvijas Basketbola savienība

Pārbaudes turnīrs Lietuvā valstsvienībai bija neveiksmīgs, jo tā vispirms ar 69:73 piekāpās Gruzijai, bet pēc tam cīņā par trešo vietu, pamostoties vien mača beigās, ar 76:80 atzina Polijas pārākumu un palika pēdējā starp četrām konkurentēm. Tiesa, šajā turnīrā Latvijas izlase bija tālu no optimālā sastāva, jo bez Porziņģa nespēlēja arī otrs Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) esošais latvietis Dāvis Bertāns, Jānis Strēlnieks un Ojārs Siliņš, turklāt duelī pret Poliju atpūta tika dota pieredzejušajam Kristapam Janičenokam.

Pēc cīņas pret Poliju izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis nenoliedza, ka dažbrīd komandas sniegums līdzinājās katastrofai, spēlētāji pieļāvuši muļķīgas kļūdas. Par laimi, šīs bija tikai pārbaudes spēles un līdz Eiropas čempionāta sākumam ir vairāk par divām nedēļām, tomēr valstsvienības pašreizējais sniegums jau izsaucis skepsi vairākos basketbola ekspertos.

“Zaudēt nekad nav patīkami, bet mūsu mērķis nav kļūt par pārbaudes spēļu čempioniem. Klaipēdā man, Dairim Bertānam un Jānim Timmam bija pirmās spēles jaunajā sezonā. Bija gan labas, gan ne tik labas epizodes, taču vēl ir laiks kļūdu labošanai un ar to tagad nodarbosimies,” pēc turnīra Klaipēdā gana optimistisks bija Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms, kurš pārbaudes cīņās pret Somiju nepalīdzēja muguras problēmu dēļ.

Tiesa, šaubas nerada komandas talants, jo tik spēcīga izlase tieši basketbola prasmju ziņā Latvijai kādu laiku nav bijusi (ja vispār ir bijusi), tomēr pārbaudes turnīrs Klaipēdā izsauca pārdomas par spēlētāju pašatdevi. Taču arī tas ir labojams, turklāt sagaidāms, ka, tuvojoties noslēdzošajām pārbaudes spēlēm, komandas sniegums un cīņasspars uzlabosies, jo Eiropas čempionāts tikai tuvojas.

Pirms šī turnīra nu jau kārtējā ceļgala savainojuma dēļ no izlases kandidātu saraksta tika svītrots uzbrucējs Jānis Bērziņš. Pagaidām nav skaidra arī basketbolista nākotne, jo viņš ir bez līguma, turklāt traumas ārstēšana varētu ieilgt. Savukārt pirms tam savas gaitas valstsvienībā bija noslēdzis arī Klāvs Čavars, kurš vienā no treniņiem guva sejas traumu. Līdz ar to Bagatskim pašam atteikties no basketbolistiem pagaidām vēl nav nācies. Patīkamu iespaidu atstājis debitants Artūrs Ausējs, kurš ikdienā spēlē “Liepāja”/”Triobet” vienībā. Lai arī šim basketbolistam, kurš karjeras laikā nav spēlējis nevienā no jauniešu izlasēm, pārbaudes mačos bijis ierobežots minūšu skaits, viņš to laikā darbojies negaidīti droši un pārliecinoši.

Ar šo nedēļu Latvijas valstsvienība gan beidzot ir optimālā sastāvā, jo no NBA misijas Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) atgriezies Porziņģis, kurš izlases treniņiem pievienojās otrdien. Viņš vēl nav piedalījies nevienā no četrām aizvadītajām pārbaudes spēlēm, tomēr sagaidāma viņa debija pieaugušo izlasē piektdien gaidāmajā mačā “Arēnā Rīga” pret Poliju, kur komanda varēs revanšēties par ciesto neveiksmi Klaipēdā. Tāpat kopējiem treniņiem pievienojies Dāvis Bertāns, kurš pagājušajā nedēļā ar Sanantonio “Spurs” speciālistu trenējās individuāli, kā arī nodarbības atsākuši Strēlnieks, Siliņš un Janičenoks. Līdz ar to varam gaidīt, ka šajā nedēļas nogalē pret Poliju valstsvienība beidzot spēlēs spēcīgākajā sastāvā.

Pēc piektdienas mača ar Polijas izlasi Latvijai būs atlikušas vēl trīs publiskas pārbaudes spēles, arī tām norisinoties “Arēnā Rīga”. 19.augustā gaidāma principiāla cīņa pret Lietuvu, dienu vēlāk būs jāspēkojas pret Rumāniju, bet 24.augustā notiks duelis pret Čehiju. Dienu vēlāk abas izlases vēl tiksies aiz slēgtām durvīm, savukārt pirmā spēle Eiropas čempionāta finālturnīrā Latvijas valstsvienībai paredzēta 1.septembrī Stambulā pret olimpisko vicečempioni Serbiju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Fotogrāfs Mareks Gaļinovskis: Ļoti svarīgi ir sākt ar sevi, ar mazumiņu – ar vidi ap sevi

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk