Dalīties „LAURA TIMOŠKO. SASKAŅĀ AR SEVI UN SAVU ĶERMENI.“

LAURA TIMOŠKO. SASKAŅĀ AR SEVI UN SAVU ĶERMENI.

Mūsdienās cilvēki bieži aizmirst svarīgāko, dzīvot saskaņā ar sevi un savu ķermeni. Tādēļ Sportland Magazine vēlējās noskaidrot, kā cilvēks var atrast mieru, kā uzsākt sava ķermeņa izzināšanu un kas nepieciešams cilvēkam, lai nodarbotos ar jogu. Lasi interviju ar Lauru Timoško  bodyART, deepWORK, jogas un TRX treneri.

-Pastāsti par sevi. Ar ko tu nodarbojies?
Tā īsumā –  esmu bodyART, deepWORK, jogas un TRX trenere. Veselīga dzīvesveida piekritēja.  Sieva, mājsaimniece, kā arī mamma divām burvīgām princesēm.
Kustība, dinamika, mežs, svaigs gaiss, miers, klusums – bez šī es savu ikdienu vairs nevaru iedomāties. Cik ļoti man ir nepieciešama kustība ikdienā, tikpat ļoti man ir nepieciešams pilnīgs miers un klusums, ko parasti es dodos gūt pastaigā vai skrējienā pa mežu vai gar jūru.
Brīvajos brīžos izmēģinu jaunas brokastu un veselīgo saldumu receptes.


-Kāds ir tavs stāsts, kā tu sāki nodarboties ar jogu un bodyART?
Pateicoties savām meitām, tagad daru to, ko no sirds mīlu un – kas man sagādā lielu baudu.
Esmu piedzīvojusi divas ļoti smagas grūtniecības – un pēc tām garu un grūtu ceļu, kā tikt atpakaļ savā ķermenī. Es tiku! Bet ķermenis nav vairs tas pats – ķermenis ir daudz skaistāks, gudrāks, pieredzējušāks, bagātāks…tāpat kā mans prāts.
Jogu uzsāku esot gaidībās ar pirmo meitiņu. Jau savas pirmās nodarbības pusē es sapratu, ka tas būs tas, ko es turpināšu padziļināti.
Pēc otrajām gaidībām  uzsāku bodyART mācības un C kategorijas trenera apmācības.
Pirms tam strādāju ofisā par mārketinga vadītāju.

-Kādi būtu tavi ieteikumi, kāpēc vajadzētu nodarboties ar jogu vai bodyART?
Jogu vai bodyART noteikti vajadzētu iekļaut kā vienu no nodarbībām savos ikdienas treniņos!  Abas šīs nodarbības ir kaut kas vairāk kā „pliks” treniņš! Pēc nodarbības tiek „pabarota” arī dvēsele un sirds, ne tikai fiziskais ķermenis. No zāles cilvēks iznāk harmonijas un enerģijas pilns.
Šajos treniņos liels fokuss tiek likts uz dziļo muskuļu stiprināšanu, skaistas stājas veidošanu, līdzsvara attīstīšanu un stipru, veselu ķermeni.

-Kādas jogas nodarbības tu ieteiktu pamēģināt? Kāpēc?
Es noteikti gribētu ieteikt izmēģināt visus jogas veidus – jo katram cilvēkam ir piemērots cits. Mani neuzrunā Kundalini joga, bet ļoti uzrunā Hatha un Yin joga – bet to es sapratu tikai tad, kad biju visus veidus izmēģinājusi. Protams, ne tikai no jogas veida ir atkarīgs, kur cilvēkam doties. Pasniedzējs – arī viņam ir ļoti liela nozīme. Vienu un to pašu nodarbību divi pasniedzēji var iedot pilnīgi dažādi.
-Ar ko tās atšķiras?
Viena nodarbība ir aktīvāka un dinamiskāka, cita mierīga, pozas tiek ilgi noturētas vairākas ieelpas, izelpas, trešajā tiek izmantotas gan noturētas pozas, gan dinamiskas un plūstošas. Kā jau teicu iepriekš – iesaku izmēģināt visus nodarbību veidus un atrast savu īsto un sev piemērotāko.

-Šis process ir sava veida meditācija, ne tā? Kas šajā meditācijas procesā tiek panākts?
Jebkura nodarbība ir sava veida meditācija, jo tad stundu vai divas velti laiku tikai sev un savam ķermenim. Jogā dziļāku meditāciju veic nodarbības beigās – kad tiek atslābināts ķermenis vairāku minūšu garumā.
Meditācija vispirms ir atrašanās miera pozā, parasti guļus stāvoklī (Savasana), kuras laikā tiek atjaunota dziļa, vienmērīga elpa, tiek atslābināti muskuļi, notiek apzināta sava ķermeņa apsekošana – vērojam, vai kādā locītavā vai ķermeņa daļā jūtams sasprindzinājums, atkal ar elpas un domu palīdzību aktivizējam savu spēju kontrolēt ķermeni un atslābināt to.

-Kāds būtu piemērotākais apģērbs, lai nodarbotos ar jogu?
Galvenais, lai cilvēks jūtas brīvi tajā apģērbā. Es gan parasti lūdzu, lai cilvēki velk apspīlētu apģērbu, jo man tad ir daudz vieglāk pamanīt kādas kļūdas un koriģēt tās.

-Kādas firmas apģērbiem tu dod priekšroku jogas nodarbībās?
Man patīk visu firmu apģērbi – laikam visvairāk man ir no Casall, Nike un Adidas.
Ļoti patīk arī apģērbi no specializētājiem jogas veikaliņiem.

-Nu pat kā sākusies rudens sezona, kas būtu galvenie ieguvumi, ko sniedz joga tieši šajā periodā?
Šajā periodā cilvēki paliek ļoti „skrienoši” – no vasaras plezīra ātri tiek iekšā vāveres ritenī un izkāpj no tā labākajā gadījumā atvaļinājumā. Jogas vai bodyART nodarbība palīdz no šī riteņa izkāpt uz mirkli ārā, pavērot sevi no malas un veltīt laiku tikai un vienīgi sev, savam ķermenim  un savām sajūtām.

-Ko nepieciešams ielikt savā sporta somā pirms došanās uz jogas nodarbību?
Paklājiņš, dzeramais ūdens, legingi, sporta krūšturis, krekliņš īsām rokām, krekliņš garām rokām! Sedziņa un vilnas zeķes meditācijai.

-Kas ir labas pašsajūtas pamatā?
Labas pašsajūtas pamatā ir būt saskaņā ar sevi un savu ķermeni, kā arī  ar to , ar ko Tu ikdienā nodarbojies.
Jo, ja būsi saskaņā ar sevi – tad arī ar apkārtējiem (ieskaitot ģimeni) viss būs harmonijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Foto izlase: Kr. Valdemāra ielas Nakts brauciens

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk