Dalīties „Leģendārais Kaspars Stupelis turpina veiksmīgi pārstāvēt Sportland Bottecchia riteņbraukšanas komandu“

Leģendārais Kaspars Stupelis turpina veiksmīgi pārstāvēt Sportland Bottecchia riteņbraukšanas komandu

Sacensību diena bija karsta un trase, kā vienmēr, bija sagatavota tā, lai velobraucējiem sacensību laikā nebūtu laika atvilkt elpu. Neskatoties ne uz laikapstākļiem, ne tikko nosvinētajiem svētkiem Sportland Bottecchia komanda pusmaratona distancē ieguva augsto otro vietu, zaudējot vien komandai Sportlife. Tāpat arī komandas braucēji uzrādīja lieliskus individuālos rezultātus: Dzintars Ausmanis finišēja otrais, Sandijs Kļaviņš devītais, Kaspars Stupelis 13.vietā un Kristaps Kancers 26.vietā.

Agnis Melderis
Sandijs Kļaviņš, foto: Agnis Melderis

–  Sandij, Talsos izcīnīji devīto vietu, kura komandai deva vērtīgus punktus. Tu esi viens no komandas līderiem un vilcējspēkiem,  kā pats esi apmierināts ar komandas sniegumu?

Sandijs Kļaviņš: Komandas sniegums ar katrām sacensībām tikai uzlabojas. Komandas dalībnieku fiziskā forma iet tikai uz augšu. Turklāt tagad, kad komandai ir pievienojušies divi jauni braucēji, komandas iespējas izcīnīt augstas vietas tikai palielinās. Runājot tieši par Talsiem, domāju, ka otrā vieta komandu vērtējumā bija maksimums, ko varējām paveikt, it īpaši tik skarbos laika apstākļos. Ceru, ka pats pēc veselības atgūšanas varēšu atgūt tādu fizisko formu, kādā biju sezonas sākumā un krietni vairāk palīdzēt komandai.

Dzintars Ausmanis, foto: Agnis Melderis
Dzintars Ausmanis, foto: Agnis Melderis

– Dzintar, Talsos otrā vieta atpaliekot tikai par divdesmit sekundēm no distances līdera Raivja Jansona (Sportlife),, kurā brīdi saprati, ka šis posms būs tavējais?

Dzintars Ausmanis: Jau pēc starta kāpuma un pirmā tehniskā posma kājas jutās labi arī pašsajūta bija laba, jutu, ka varēšu pacīnīties par vietām.

– Tukumā trešais, Talsos otrais. Tev kā kuldīdzniekam ir parocīgi šie Kurzemes posmi?

–  Parocīgi tik daudz, ka pa ceļam no Rīgas uz Kuldīgu var iebraukt apskatīt trasi, tuviniekiem nav tik tālu jābrauc, lai atbalstītu klātienē.

– Plus 30 grādi pēc Celsija. Kā pats paciet sacensības šādā karstumā? Varbūt karstums ir tavs sabiedrotais?

– Karstumu paciešu diezgan labi. Ir grūti, bet šķiet, ka citiem ir grūtāk.

Kaspars Stupelis, foto: Agnis Melderis
Kaspars Stupelis, foto: Agnis Melderis

– Kaspar, motokrosā esi leģendārs ar savu pieeju treniņiem un attieksmi pret savu darbu, tādēļ esi arī guvis ievērojamus panākumus. Jau otro posmu pārstāvi “Sportland Bottecchia” komandu un esi starp līderiem pusmaratona distancē. Vai īpaši gatavojies MTB sacensībām vai tā ir ielikta bāze, uz kuras spēj nobraukt tādā līmenī?

Kaspars Stupelis: Ir patīkami, ka “Sportland” veikals un arī velokomanda ir uzņēmusi mani sava saimē, to ļoti novērtēju un no savas puses cenšos dot atpakaļ visu, ko varu.

Par līderi gan sevi neuzskatu, jo pagaidām reāli minos ap 10.vietu, bet zinu, ka varu labāk un uz to arī atlikušo vasaru mēģināšu pastrādāt. Jāatzīst, ka tomēr cenšos ceļgala rehabilitāciju likt pirmajā vietā un arī šobrīd ar 1000 nomītajiem kilometriem baigi lielais cīnītājs vēl neesmu un katrās sacensībās arī jāuzmana ceļgals, jo otrreiz to labot negribētos.

Domāju, ka vairāk darbojos uz savas ziema ieliktās fiziskās bāzes un apjoma.

– Esi bijis kantētājs tādiem meistariem kā Serģim, Baksam un Vilemsenam, kad organisms pēc mačiem ir izspiests kā citrons. Ir kāda formula, kā piespiest organismu strādāt vairāk nekā 30 grādu karstumā un kā pats juties Kamparkalnā?

– Motokross ir pasmags sporta veids, tur fiziskajai slodzei vēl nāk klāt tas faktors, ka esi sapakots pilnā ekipējumā un, ja ir liels karstums, tiešām reizēm viegli nav.

Tomēr gadu gaitā esmu sapratis, kādi treniņi jāveic, lai šādu karstumu varētu pārvarēt un galvai nepazustu loģiskā domāšana.

Piemēram, pirts apmeklējumi, Bikramjogas treniņi, kurus izmantoju, lai arī ziemas mēnešos neatradinātos no karstuma. Un, protams, pareizi un sapratīgi fiziskie treniņi cauru gadu.

Kaspars Stupelis, foto: Agnis Melderis
Kaspars Stupelis, foto: Agnis Melderis

– Talsu posmā komanda ieguva otro vietu. Kā pats juties trasē?

– Jā, Talsu posmā uz pjedestāla kāpām kā pirmie zaudētāji, tādēļ turpmāk jācenšas vēl vairāk, lai varam uzvarēt….

Pats neesmu baigi stratēģiskais braucējs, tādēļ minu, cik varu un beigās, kad nevaru, mēģinu izdzīvot.

Gāja, protams, ļoti smagi, bet domāju, ka nebiju vienīgais, kam bija gruti. Turklāt jāņem vērā arī tas, ka neesmu īpaši viegls velobraukšanas sportam, tādēļ jāmēģina arī pievērst uzmanība tam. Kā organizatori smejas – biju labākais no smagsvariem.

Protams, arī Jāņu svinības nenāca mačiem par labu, jo cenšos pēc 15 gadu startiem pasaules čempionātā pabaudīt mazliet vasaru un dzīvi ieraudzīt no citas puses.

– Kristap, pirmais posms Sportland Bottecchia komandas sastāvā. Kā pats iejuties komandas sastāvā un vai trasē izdevās tas, ko pats biji cerējis?

Kristaps Kancers: Šis periods līdz Talsu posmam psiholoģiski nebija viegls, jo tika pieņemts lēmums par komandas maiņu. Uz Talsu posmu sakrita vairākas lietas – gan Līgo svētki, gan lielais karstums, kas treniņu procesu nedaudz pamainīja.

Sacensību dienā bija prieks iepazīties klātienē ar jaunajiem komandas biedriem. Starts no pirmā koridora kopā ar komandas biedriem un kalns tika noforsēts labi. Bet kaut kas tomēr laikam nebija tā, kā vajadzēja un pirmo trases daļu pamatīgi saguru. Saņemot maiņas ūdeni, sāku justies arvien labāk. Bet bija jau zaudēts pārāk daudz un līdz finišam sanāca vien saķert to, ko sākumā palaidu garām. Tādēļ arī ar savu sniegumu apmierināts esmu tikai daļēji. Trase, kā jau visas iepriekšējās, bija ļoti laba un prasīja tiešām daudz spēkus. Šīs bija arī pirmās sacensības ar komandas velo – “Bottecchia” – jāsaka kā ir – velo ripoja godam!

Foto:  Agnis Melderis
Foto: Agnis Melderis

Šīs nedēļas izskaņā, 10.jūlijā komanda Sportland Bottecchia atkal cīnīsies plecu pie pleca, jo kārta būs SEB MTB riteņbraukšanas seriāla 4.posmam Vietalvā. Sinoptiķi sola, ka tieši svētdiena būs visas nedēļas vasarīgākā diena, tādējādi var prognozēt, ka daudziem velobraucējiem Pļaviņu novada ceļi un meža takas būs kārtējais pārbaudījums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

A.Sprukts un D.Leitāne uzvar triatlonā Latvijas Olimpiādē

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk