Dalīties „MAREKS KUHAĻSKIS.BEZ MOTIVĀCIJAS NAV PANĀKUMU.“

MAREKS KUHAĻSKIS.BEZ MOTIVĀCIJAS NAV PANĀKUMU.

Kad man bija deviņi gadi, man bija pats vienkāršākais ritenis un pie mājām bija tāds kā tramplīns pa kuru visu laiku braukājos. Tad tētis man uz Jauno gadu uzdāvināja bmx riteni, es uzreiz aizbraucu uz skeitparku, lai mācītos trikus. Kopš tā brīža es braucu gandrīz katru dienu, tā ir mana dzīve.

Foto: Jānis Dreimanis

Pavisam drīz, pirmo reizi vēsturē- Rīgā, norisināsies viens no atzītākajiem un gaidītākajiem notikumiem bmx pasaulē- Simple Session. Sacensībās piedalās tikai profesionāļi un augstākās klases bmx braucēji. Šogad Latvijas vārdu pārstāvēs arī Mareks.

-Trenējies pašmācības ceļā vai ar treneru palīdzību?

Sāku braukt pats un, protams, vecāku mudināts, bet pašlaik man ir treneris, kurš arī ir manas ģimenes draugs – Aivars Šneiders.

Bet ļoti daudz darba ir ieguldījis mans tētis, kurš man meklē sponsorus un atbalsta mani.

-Vai tev bez bmx ir arī citas aizraušanās?

Man patīk staigāties un pavadīt forši laiku kopā ar draugiem. Esmu mēģinājis spēlēt futbolu, arī tagad ir forši ik pa laikam paspēlēt, bet man lielāku prieku izraisa braukšana ar bmx, tas ir daudz interesantāk.

-Kā paiet tava ikdiena?

Pašlaik kamēr vēl ir vasara un brīvdienas, es katru rītu braucu uz skeitparku un braukāju līdz pulksten 17:00, tad es dodos satikt savus draugus.

Kad iestājas skolas režīms, es no rīta dodos uz skolu, stundas man parasti notiek līdz 16:00, pēc tam es gandrīz katru dienu dodos uz skeitparku un trenējos.

-Kur visbiežāk aizvadi treniņus?

Vasaras mēnešos ir iespēja trenēties āra skeitparkos, bet ziemas periodā trenējos Monsterparkā. Dažreiz man patīk arī izbraukt pie mājas un pabraukāties pa ielām. Paralēli treniņiem, protams, ir arī sacensības, kas norisinās Latvijā, Igaunijā, Lietuvā.

-Kādi ir tavi līdzšinējie sasniegumi?

Šosezon esmu vinnējis 6 sacensībās profesionālajā grupā. Pēdējās sacensības, kurās startēju norisinājās Ventspilī, kur piedalījās arī braucēji no Amerikas un Anglijas. Man gāja labi un izcīnīju 3.vietu kopvērtējumā.

Vēl es ļoti priecājos par saviem sponsoriem, piemēram, mani sponsorē Vans, kas dod man apģērbu. Arī ritenis man tiek sponsorēts.

Jāuzsver, ka nekas nenotiktu bez mammas un tēta palīdzības, viņu atbalsts man ir galvenais.

-Kādos apavos tu visbiežāk brauc ar bmx?

Es dodu priekšroku Vans apaviem. Man ļoti patīk modelis- Vans style 112.

-Tu piedalīsies Simple Session, kas ir viens no bmx pasaulē gaidītākajiem notikumiem. Kādas ir sajūtas pirms sacensībām?

Jā, par to esmu ļoti priecīgs. Tas būs mans pirmais Simple Session un ir neliels uztraukums, jo šajās sacensībās piedalīsies tikai profesionāļi no dažādām pasaules valstīm.

-Simple session piedalās braucēji, kas pārstāv gan parka, gan ielas braukšanas stilu. Ar ko tas atšķiras? Kuru pārstāvi tu?

Atšķirība ir tā, ja jūs lidojat parkā, tad jums ir lieliskas izredzes veikt kādu triku, turpretī ielas stilā vairāk nākas slaidot pa reilu. Es pats pārstāvu ielas stilu, jo man patīk braukāties pa ielām, veicot dažādus un slaidojot.

Foto: MAREKS KUHAĻSKIS Facebook lapa

-Pastāsti par savu starptautisko pieredzi?

Man patīk ceļot uz dažādām valstīm sacensību ietvaros. Starptautiskajās sacensībās ir iespēja iepazīt jaunus cilvēkus un gūt pieredzi kā nekur citur.

-Kā tu raksturotu bmx pasauli kopumā?

Es teiktu, ka bmx ir “crazy”. Tas ir traumatisks sporta veids, jo gandrīz pēc katra treniņa ir kāds sasitums, sastiepums.

-Ko visvairāk nākas upurēt, lai iegūtu sasniegumus?

Tas laikam ir laiks kopā ar draugiem, ko pašlaik nākas zaudēt treniņu dēļ. Man ir daudz draugu, kuri nebraukā ar bmx. Patiesībā man arī bija tāds brīdis, kad pašam negribējās braukt, bet tagad es zinu, ka man priekšā ir Simple Session sacensības un ir daudz lielāka motivācija braukt un trenēties.

Pašlaik vairāk domāju par panākumiem un iespējām, jo pēc kādiem 5 gadiem es gribētu aizbraukt, piemēram, uz Ameriku un būt daļa no kādas lielas komandas, un filmēt foršus video.

-Kas ir galvenais, kas nepieciešams labam braucējam?

Motivācija, gribasspēks braukt, ģimenes atbalsts un sponsori.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

FOTO: Labākie Eurobasket fani ieņem ARēnu Rīga Latviajs - Lietuvas spēlē

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk