Dalīties „Mārtiņš Kapzems: Priekšroku dod Betmenam“

Mārtiņš Kapzems: Priekšroku dod Betmenam

Plaša profila speciālists. Tā varētu nosaukt TV šovu un pasākumu vadītāju Mārtiņu Kapzemu, kurš turklāt pats nodarbojas arī ar dažādu video producēšanu, sportošana ir viņa otrais vārds, bet viņa iecienītākais supervaronis ir… Betmens. Sarunu iesākam par vēl vienu Mārtiņa kaislību – ceļošanu, jo viņam priekšā atvaļinājums.

Tev priekšā šobrīd godam nopelnīts atvaļinājums. Kur esi nolēmis pavadīt brīvdienas?

Ar draudzeni, kura ir vāciete, brauksim uz Vāciju. Iesākumā nedaudz atpūtīsimies Berlīnē, bet pēc tam lidosim uz Bonnu. Tur ir nelieli kalni un lieliskas vietas braucieniem ar MTB. Vēl ir ideja aizbraukt līdz Luksemburgai, varbūt nedaudz apbraukāsim Franciju. Būs mikro eirotrips.

Kā vispār ir ar ceļošanu, Tev patīk ceļot?

Man ļoti, ļoti patīk ceļot. Kad biju jaunāks un finanses nebija tik daudz , lai veltītu laiku ceļošanai. Iepriekš nebiju sajutis to odziņu. Tomēr, kad nopelni savu pirmo naudu un aizbrauc uz Spāniju, Indonēziju vai citiem tālākiem punktiem, tu noķer to īsto ceļošanas sajūtu. Tas ir brīdis, kad arī naudu sāc tērēt citādāk – nepērc nederīgus krāmus, bet to vietā izvēlies sajūtas. Neuzturos dārgās viesnīcās, bet gan labāk izmantoju Airbnb un pats iepazīstu vidi.

Ir jau teiciens – pirkt nevis lietas, bet gan sajūtas, pieredzi.

Protams. Tas jau tevi padara pavisam par citu cilvēku. Nesen mēnesi nodzīvoju Bali. Iepazinos ar tik daudz cilvēkiem. Piemēram, satiku francūzi, kurš nolēma pamest darbu un dzimteni, lai nodotos savam sapnim un apceļotu pasauli, lai saprastu, ko dzīvē grib darīt. Arī pats ceļojumos sevi iepazīstu no jauna.

Klau, par Āziju dzirdēti visādi nostāsti, bet nodzīvot mēnesi Bali – tas ir lētāk nekā šeit?

Tas ir lētāk. Ja brauc prom uz ilgāku laiku, ir jāsaplāno savas finanses un jāsaprot, ko ņemt līdzi. Jā, tur var dzīvot arī pa dārgo un ēst vietās, kur jāmaksā 10-15 eiro no cilvēka, tomēr tas ir atkarīgs no tevis paša – ja ej un pēti, tad naktsmājas un maltītes var atrast par ļoti labām cenām.

Tu diezgan regulāri arī sporto. Kas šobrīd ir Tava iecienītākā aktivitāte?

Man ļoti patīk braukt ar velosipēdu – MTB un šosejā, kā arī sērfot. Ziemā vairāk arī vairāk sērfoju, bet bez tā visa man patīk cīņas sports, ar ko nodarbojos bērnībā, taču šobrīd no tiem palicis tikai kikbokss. Tāpat arī skrienu. Nevaru pieturēties pie 2-3 aktivitātēm, vajag kaut ko vairāk.

Kāds bijis pats trakākais pasākums, ko esi vadījis?

Bijuši visādi dulli pasākumi. Viens no trakākajiem, kas man pašam sniedz arī daudz enerģiju, ir Ghetto Games festivāls. Pagājušajā gadā tās bija četras dienas, kad no rīta līdz vakaram kačāju pūli. Tu it kā atdod enerģiju, bet skatītāji un paši pasākuma dalībnieki sniedz to atpakaļ, jo esi viņus iekustinājis. Šis pasākums man šķiet pats trakākais, pozitīvā nozīmē.

Tu bieži meties virsū jauniem izaicinājumiem tieši pasākumu vadīšanā?

Jā, bet vairāk tas bija sākumā. Tobrīd viss bija jauns. Nekad nebiju vadījis pasākumu Arēnā Rīga, bet tad nāca piedāvājums un 8.aprīlī tur novadīju Latvijas florbola čempionāta lielo finālu. Beidzot tiku pie lielā mikrofona Arēnā Rīga.

Man šis ceļš sākās ar downhill sacensību komentēšanu. Biju notraumējies un sacīkstēs nevarēju piedalīties, bet posma rīkotājs pajautāja, vai nevēlos tā vietā ar mikrofona palīdzību uzkurināt citus braucējus. Ar to arī viss sākās – metu ārā dažnedažādus jokus un cilvēkiem patika.

Līdz ar to nākamajās sacensībās vairs nebiju braucējs, mani pierunāja komentēt. Pēc tam jau sekoja ķēdes reakcija.

Kuru procesu savā darbā tu izbaudi visvairāk?

Ja cilvēkiem patīk, ko es daru, – tas mani pozitīvi uzlādē. Ja forši novadi pasākumu un tā organizētājs pasaka, ka esi ļoti labi paveicis savu darbiņu, ticis galā ar sarežģītām situācijām. Arī enerģijas apmaiņa ar pūli ir kaut kas fantastisks – es iekliedzu mikrofonā, cilvēki atbild pretī.

Tavuprāt, kādas prasmes ir nepieciešamas labam pasākumu vadītājam?

Spēja sagatavoties pasākumam un improvizēt. Protams, nodarbei ir arī jāpatīk, jo cilvēki jūt, vai jūties kā zivs ūdenī.

Šajā sfērā noteikti nepieciešama brīvības sajūta.

Noteikti. Es pats publikas priekšā jūtos tik brīvi. Kad man iedod rokās mikrofonu, ar to jūtos vēl labāk nekā bez.

Pirms kāda laika ar Renāru Zeltiņu piedalījies reklāmu sērijā, kur viņš bija Supermens, bet tu – Betmens. Tad man tev jājautā, kurš ir tavs mīļākais supervaronis.

(Smejas) Tu neticēsi, bet man vienmēr bija paticis Supermens, ar pildspalvu viņu pat zīmēju uz kājas un teicu, ka man būs šāds tetovējums. Tomēr tagad man labāk patīk Betmens, arī melnā krāsa man ļoti iet pie sirds, jo tā tā vienmēr būs modē. Supermens ir pārāk krāsains (smejas).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Futbols. Uz Eiropas čempionātu!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk