Dalīties „MATĪSS KARRO: VĒLOS BŪT VĒL LABĀKS“

MATĪSS KARRO: VĒLOS BŪT VĒL LABĀKS

Motokrosa braucējs Matīss Karro atzīst, ka vismaz pagaidām sports ir viņa dzīves prioritāte, kam tiek pakārtots viss pārējais. Šogad viņš vēlas iegūt Latvijas čempiona titulu un izbaudīt ikvienas sacensības, kurās startēs.

– Beidzot esam sagaidījuši pavasari – ar kādām sajūtām tas ir iesācies tev?

– Pavasaris, saules enerģija, krāsas un siltums – kas gan var būt vēl labāks? Viss plaukst, arī smaids cilvēku sejās. Man arī, protams, ir mērķi, ko vēlētos šajā pavasarī piepildīt un izdarīt. Melnais darbs paliek rudens beigās un ziemas laikā, un pavasarī šovs var sākties.

– Kas šobrīd ir aktuālie notikumi tavā profesionālā sporta dzīvē?

– Tās noteikti ir augsta līmeņa sacensības, kurās varu ņemt dalību – Pasaules čempionāts, Vācijas čempionāts. Tāpat startēšu mājās – Latvijas čempionātā savu draugu un fanu priekšā. Visi šie notikumi ļauj man gūt lieliskas adrenalīna sajūtas un virzīties uz priekšu.

– Cik daudz laika nedēļā tu atvēli fiziskām aktivitātēm un treniņiem?

– Motosports, manuprāt, ir viens no grūtākajiem sporta veidiem. Lai profesionāli ar to nodarbotos, jāvelta ļoti daudz laika fiziskajiem treniņiem, kā arī sava talanta izkopšanai. Treniņi ir katru dienu 2-3 reizes dienā. Protams, treniņu apjoms lielā mērā ir arī atkarīgs no kalendāra un tā, kādas sacensības ir paredzētas. Treniņi ir ļoti dažādi – skriešana, velobraukšana, vingrošana, slēpošana un citas aktivitātes, kas palīdz pilnveidot ķermeni.

– Vai bez motokrosa tevi aizrauj un interesē arī citi sporta veidi?

– Man ļoti patīk skriet, jo tad es varu iegrimt savās domās un patīkami sakārtot, pārdomāt dzīves soļus. Tāpat mani aizrauj mazliet ekstrēmākas lietas, piemēram, palēkāt ar velo pa tramplīniem vai doties slēpot uz kalniem.

– Kur tu smelies iedvesmu un rodi motivāciju nemitīgai sevis attīstībai sportā?

– Iedvesmu un motivāciju man ļoti dod apkārtējie cilvēki, piemēram, tie, kas stāv trases malā un atbalsta mani. Viņiem es veltu savas uzvaras. Reiz bija situācija, kad braucienā biju līderis, bet pieļāvu kļūdu un finišēju tikai ceturtais. Biju ļoti dusmīgs uz sevi, bet tad pie manis pienāca maza meitenīte un mani apskāva, sakot, ka es biju pirmais un labākais. Viņa man tajā brīdī iedeva savu enerģiju uz vēl ilgu laiku, jo katru reizi, kad viņu atceros, vēlos būt vēl labāks.

– Tu atrodies kustībā gan ikdienā, gan sacensībās. Cik lielu nozīmi piešķir apģērbam, ko velc mugurā?

– Man patīk izskatīties labi un justies ērti. Vairākas reizes man ir bijušas ceļgalu traumas, un tas ir viens no iemesliem, kādēļ man vislabāk patīk Nike Air apavi – to zole ir biezāka un mīkstāka, līdz ar to man ir ērti staigāt un, protams, tie arī izskatās labi. Kā treniņos, tā sacensībās ir jābūt kvalitatīvam ekipējumam un apģērbam, jo tad  ir iespējams paveikt labāku darbu. Piemēram, lai veiktu precīzākus treniņus, es izmantoju Polar M430 pulsa metru, kas ļauj man sekot līdzi, lai ķermenis nebūtu pārslogots.

 – Vai tev ikdienā atliek laika arī citām lietām ārpus sporta?

– Man patīk pavadīt laiku ar draugiem, kā arī būt mājas ar saviem suņiem. Man ir arī sava mazā kolekcija – retro ielas motocikls un retro automašīna, ar ko labprāt izbraucu kādu līkumu.

– Ko noteikti vēlies šogad paveikt?

– Vēlos izbaudīt sacensības, kurās startēšu un uzvarēt Latvijas čempionātā. Tas nebūs viegli, bet mērķis ir uzstādīts, un esmu gatavs doties uz priekšu.

Teksts: Liene Pālēna

Komentāri

  1. janis pakalnins

    malacis.taa tik tureet.veiksmi tev Matiss

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

KETIJA ŠĒNBERGA: KUSTĪBA MANI IEDVESMO

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk