Mettas jauniešu komandas ir līderes visās vecuma grupās. Tas veicinājis to, ka Mettā spēlējošo bērnu tēvi jeb fāteri, kā paši sevi sauc, ir apvienojušies un bieži vien kuplina dažādus Latvijas amatieru turnīrus. Kā atzīst kustības dibinātājs un līderis Uldis Kapaklis, futbols ir gandrīz visa ģimenes dzīve, lai arī dēlam Kārlim ir 11 gadu.
Ar futbola skolas Metta ģenerālsekretāru Ģirtu Mihelsonu aprunājamies, lai atskatītos uz desmit gados paveikto. Jā, tieši tā – 2. maijā aprit precīzi 10 gadu, kopš dibināta Metta.
Mettas dibinātāji un tās galvenie cilvēki no pirmās dienas bijuši Ģirts Mihelsons un Andris Riherts, kas ir ne tikai Latvijas futbola virslīgas kluba FS Metta/LU galvenais treneris, bet arī viens no Mariana Pahara palīgiem Latvijas nacionālajā izlasē. Andris un Ģirts iepazinušies, spēlēdami futbola kluba Auda sastāvā, kur trenējušies pie ievērojamā jauniešu futbola speciālista Jura Docenko.
Dibinot savu futbola klubu, abi vēlējušies iet savu ceļu, veidot klubu, kam būtu personīgas vērtības, tradīcijas un stūrakmeņi. Metta akcentē trīs galvenās vērtības: ģimeni, izglītību un futbolu. Kā uzsver Ģirts, Mettas nosaukums pie dibinātājiem atnācis pats. “Tas ir kas ir augstāks par to, kas esam mēs ar Andri. Metta ir pāri visam. Varbūt tas izklausās mītiski vai traki, tomēr Mettas nosaukums pie mums atnācis, kā Dieva sūtīts. Nevelti mūs dēvē gan par svētajiem, tīrajiem, gan arī par sektantiem.”
Arī kluba zaļi baltās krāsas nozīme ir kas tāds, kas ikdienā palīdz pārvarēt grūtības, jo zaļā ir mūžīgās dzīvības simbols, tā ir bezgalīga un pilna enerģijas, gluži kā mēs visi, savukārt baltā ir nebeidzamās gaismas un ticības krāsa. Arī futbola laukumā dominē šīs divas krāsas.
Sava ceļa gājēji
FS Metta savu ceļu iet, veidojot spēcīgu futbola piramīdu, kādas pietrūkst lielākajai daļai Latvijas futbola klubu. Strādājot pie sava kluba koncepcijas, dibinātāji iedvesmojušies no labākajiem pārstāvjiem Latvijas futbolā. Sistēmas ziņā – no Skonto, jo spēcīgākas futbola sistēmas Latvijā par Skonto 2006. gadā nebija. Īsto audzēkņu izvēles ziņā – no Genādija Šitika, kam piemitušas fenomenālas spējas saskatīt futbolista talantu jauniešos. Savukārt pedagoģiskajā ziņā, kā strādāt ar saviem audzēkņiem, – no Jura Docenko, kas mācējis iedvest pārliecību ikvienā jaunajā futbolistā.
FS Metta/LU virslīgas komanda nevar lepoties ar augstām vietām Latvijas futbola augstākajā sabiedrībā, tomēr 2011. gadā izcīnītais Latvijas 1. līgas tituls ir ļāvis Mettai iekļauties Latvijas virslīgā, kurā klubs spēlē vēl joprojām. Lai arī pagājušajā sezonā palikuši pēdējie, tomēr pārspēlēs parādījuši savu patieso cenu, turklāt 7. vieta ir augstākais sasniegums futbola elitē līdz šim. Panākumi jāsasniedz pakāpeniski. Ģirts vēlas, lai Metta ir čempioni nevis tikai vienā sezonā, bet ilgtermiņā – kā tas šobrīd notiek ar jauniešu un bērnu komandām praktiski visos vecumos. Visam nepieciešams laiks. Un patiesi, ja salīdzinām ar lielākajiem Eiropas klubiem, visiem ir vismaz 100 gadu vēsture. Arī šie klubi nav bijuši savu valstu čempioni jau pirmajā sezonā.
Mettai sadarbība ar Sportland veidojusies jau no pirmās sezonas, ko Ģirts raksturo kā roka ar cimdu – savā starpā ir lieliska sapratne un spēja pielāgoties situācijām. Ģirts par to ir ļoti priecīgs, turklāt vienmēr ir bijusi vēlme spēlēt Nike formās, kuras izplata Sportland veikali.
Ģirts arī uzsver, ka Metta nav Ģirts Mihelsons vai Andris Riherts. Šogad viņi svin desmitgadi, tomēr tikai 30 gadu jubilejā varēs pa īstam saprast, vai FS Metta savus mērķus ir sasniegusi un vai ir ilgtermiņa klubs. Protams, sapnis ir iegūt Latvijas čempionu titulu un spēlēt Čempionu līgā.
Apskati jaunās pavasara apavu kolekcijas!
FS Metta sasniegumi
- Dibināta 2006. gada 2. maijā.
- gads – meistarkomandas pirmā sezona 1. līgā (4. vieta).
- gads – 1. vieta 1. līgā, kvalificēšanās virslīgai.
- gads – 8. vieta virslīgā.
- gads – 7. vieta virslīgā (līdz šim augstākais sasniegums).
Bērni
Alans Kangars: “Nevaru atbildēt, ko man nozīmē, ka fāters spēlē futbolu. Skaidrs ir tas, ka no sava pirmā dzimšanas mēneša esmu uz futbola laukuma.”
Līva Polka: “Tas, ka tētis spēlē futbolu, arī mūs ar brāli ieveda futbola pasaulē. Tēta un mammas atbalsts man ir ļoti svarīgs!”
Ričards Dimpers: “Man patīk, ka arī mans tētis spēlē futbolu, jo tad viņš man var pamācīt dažādas māņkustības, ko es arī varu izmantot futbolā, un tas man palīdz sasniegt labākus rezultātus.”