Dalīties „NBA paziņos Zvaigžņu spēles sākuma sastāvu – Kādas izredzes ir Kristapam Porziņģim?“

NBA paziņos Zvaigžņu spēles sākuma sastāvu – Kādas izredzes ir Kristapam Porziņģim?

Pērnā gada izskaņā NBA vadība paziņoja, ka tiek mainīta Zvaigžņu spēles dalībnieku noteikšanas kārtība, ar kuru bija neapmierināti daļa spēlētāju, taču viņu vidū nebija talantīgā liepājnieka. Fanu balsojuma laikā Porziņģis ar savu tviterkontu pat savāca vairākus tūkstošus balsis saviem komandas biedriem, ne sev pašam.

Jau kopš 1997./1975.gada sezonas līdzjūtēji nosaka NBA Zvaigžņu spēles sākumsastāvu. Šajā sezonā tika lemts, ka fanu balsojums dos 50% balsu kopsvara, pa 25% atvēlot Ziemeļamerikas mediju žurnālistiem un pašreizējiem līgas spēlētājiem, kuriem būs atļauts balsot arī par sevi.

Ņujorkas “Knicks” spēka uzbrucējs Kristaps Porziņģis atzinis, ka jaunā sistēma var ietekmēt viņa izredzes nokļūt Zvaigžņu spēlē, taču par to nesatraucas. Tikmēr viņa komandas biedrs Karmelo Entonijs, kurš Zvaigžņu spēlē piedalījies astoņas reizes pēc kārtas, izrādīja sašutumu un neslēpa, ka balsos par sevi, jo tā darot arī prezidenta vēlēšanās. Viņš “The New York Post” norādīja, ka šis ir fanu balsojums un spēlētājiem nevajadzētu balsot par spēlētājiem, kā arī žurnālistu veidotajai žūrijai nav jāiejaucas šajā procesā.

Lai iekļūtu Visu zvaigžņu spēles sākuma sastāvā balsojumā jāiekļūst labāko trijniekā un pērnā gada NBA debitants Kristaps Porziņģis saglabā iespējas jau otrajā sezonā piedalīties Zvaigžņu spēlē, par spīti savainojumiem un veselības likstām.

Ziemassvētkos sākušais trīs nedēļu ilgais fanu balsojums ir noslēdzies. Pirmie starprezultāti 6.janvārī liecināja, ka liepājnieks ticis pie 184 166 balsīm, no sava komandas biedra atpaliekot par pieciem tūkstošiem balsu. Abi Ņujorkas “Knicks” spēlētāji starp Austrumu konferences uzbrucējiem un centriem dalīja piekto un septīto vietu, no līdera – Klīvlendas “Cavaliers” zvaigznes Lebrona Džeimsa (595 288 balsis) atpaliekot par vairāk nekā 400 000 fanu balsīm, kas ir vairāk nekā abiem Ņujorkas spēlētājiem kopā.

Arī vicelīderis Jannis Adetokunbo no Milvoki “Bucks” pirmajos starprezultātos bija savācis vairāk nekā pusmiljonu balsu, kas skaidrojams arī ar nacionālo faktoru, jo par šo spēlētāju balsoja arī viņa līdzjutēji dzimtajā Grieķijā. Līdzīgā veidā arī Rietumu konferencē vicelīderis gruzīns Zaza Pačulija no Goldensteitas “Warriors” saņēmis savu tautiešu balsis. Jāpiebilst, ka atsevišķi tiek balsots mazajiem spēlētājiem, kur ceļazīmi uz Zvaigžņu spēli saņems divi spēlētāji katrā konferencē. Saliekot visus basketbolistus vienā listē, Porziņģis ierindojas 21.pozīcijā starp visiem līgas spēlētājiem.

https://www.youtube.com/watch?v=UGYwcnh4TOM

Noslēdzoties otrajai balsošanas nedēļai, situācija tabulās daudz nebija mainījusies. Arī 12.janvārī uzzinājām, ka Porziņģis joprojām atrodas septītajā pozīcijā Rietumu konferencē ar 324 106 līdzjutēju balsīm, no sestajā vietā esošā komadas biedra atpaliekot vien par dažiem tūkstošiem. Skatoties uz neko neizsakošo kopvērtējumu, liepājnieks nokrities līdz 23.pozīcijai.

NBA lielākais spīdeklis Lebrons Džeims vienīgais savācis vairāk par miljonu balsīm, viņa komandas biedrs Kevins Lavs pirms pēdējās balsošanas nedēļas bija savācis 473 328 balsis un nez vai Porziņģim atlikušajā nedēļā līdz 16.janvārim izdevās sadeldēt aptuveni 150 000 balsu starpību, taču izredzes nav zudušas.

Foto: flickr.com
Foto: flickr.com

Ja pērn 2016.gada Latvijas labākajam sportistam līdz Zvaigžņu spēlei pietrūka 100 000 balsu, kad tika izvērsta Latvijas Televīzijas aģitācijas kampaņa, tad šogad eksperti prognozē, ka varētu tikt savāktas vairāk balsis.

Par labu liepājniekam balsojumā norāda tas, ka pieskaitot pašu basketbolistu un mediju žūrijas balsis, netiks ņemts vērā pārsvars, ar kādu fani balsojuši par saviem favorītiem, bet gan tikai vietas.

Jo vairāk līdzjutēju balsu, jo mazāk punktu. Tā piemēram, ja par aizvadītā gada par labāko Ņujorkas sportistu atzītais Kristaps Porziņģis saglabās septīto vietu arī pēc balsojuma trešās nedēļas, viņš iegūs 7×2=14 punktus, jo skatītāju balsojums ir divreiz vērtīgāks par pašu basketbolistu un žurnālistu balsīm.

Jāpiebilst, ka katrs spēlētājs varēja balsot par trim uzbrucējiem un diviem aizsargiem katrā konferencē, ieskaitot sevi un saviem komandas biedriem.

Faniem balsot par saviem mīluļiem Visu zvaigžņu spēlei bija iespējams līdz 16.janvārim, reizi dienā to darot NBA mājaslapā, speciālā viedtālruņu aplikācijā, “Google”, kā arī sociālajos tīklos “Twitter” un “Facebook”. Atsevišķas balsošanas platformas bija sarūpētas NBA faniem Ķīnā, kur varēja balsot arī “Sina Weibo” un “Tencent Microblogs” lietotāji.

https://www.youtube.com/watch?v=NxHAihulT5Q

Saprotams, ka Porziņģis nebija vienīgais latvietis, par kuru varēja nobalsot. Sanantonio “Spurs” sastāvā spēlējošais Dāvis Bertāns regulāri tiek laukumā uz vairākām minūtēm un par viņu savas balsis atdeva, piemēram, viņa komandas biedrs Mets Boners un NBA draftētais latvietis Jānis Timma.

2017.gada NBA Zvaigžņu spēle notiks 19.februārī Ņūorleānā, kur tā risinājās arī 2008. un 2014.gadā. Tiesa, sākotnēji par norises vietu Zvaigžņu spēlei tika izraudzīta Ziemeļkarolīnas štata Šarlotes pilsētā, taču jau jūnijā NBA vadība paziņoja par norises vietas maiņu, jo izraudzītā štata likumi ierobežo transpersonas izvēlēties sabiedrisko tualeti.

Pērn NBA paraugspēle pirmo reizi notika ārpus ASV robežām un, kā zināms, spožajam debitantam Porziņģim pietrūka nepilnu 100 tūkstošu balsu līdz iekļūšanai sākumsastāvā starp Austrumu konferences vīriem spēlei Kanādas pilsētā Toronto. Vēlāk izrādījās, ka liepājnieks nav iekļauts arī rezervistu sarakstā un nācās piedalīties Uzlēcošo zvaigžņu spēlē, kurā tiek izcelti labākie līgas debitanti un spēlētāji, kas NBA aizvada otro sezonu. Starptautiskās komandas sastāvā latvietis guva 30 punktus.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju ar Ņujorkas “Knicks” spēlētāja Kristapa Porziņģa veselības stāvokli, vairāki eksperti pieļauj vēstures atkārtošanos un par lielāko intrigu – 19.janvāra (naktī uz 20.janvāri pēc Latvijas laiak zonas) sākumsastāva paziņošanā – nosaukuši jautājumu, vai fanu balsu ziņā tiks apsteigts komandas biedrs Karmelo Entonijs. Zvaigžņu spēles rezervistu saraksts tiks paziņots vēl nedēļu vēlāk – ceturtdien, 26.janvārī (naktī uz piektdienu).

Nedēļu pirms Visu Zvaigžņu spēles Latvijas faniem būs vēl svarīgāks datums, par kuru lasītājiem atgādina Sportland Magazine, jo 12.februārī Ņujorkas “Knicks” savā mājas arēnā “Madison Square Garden” uzņems Sanantonio “Spurs”.

Pirmo reizi NBA vēsturē laukumā tiksies divi latvieši un par šo faktu varam pateikties talantīgajiem Kristapam Porziņģim un Dainim Bertānam.

Atbildes spēle Teksasas štata otrajā lielākajā pilsētā risinašies 25.martā pāris nedēļas pirms regulārās sezonas noslēguma, kurā katra komanda aizvada 82 spēles. Jau tagad zināms, ka daudzi līdzjutēji pošas uz Ņujorku apciemot leģendāro sporta būvi tieši 12.februāra vakarā. Pēdējo reizi abi spēlētāji laukumā tikās Spānijā.

https://www.youtube.com/watch?v=GxprpSbiWq0

Šajā sezonā pirmo reizi NBA vēsturē tika atzīmēts vēl kāds vēsturisks fakts saistībā ar Latviju, jo par oktobra un novembra mēneša labākā spēlētāju tika nominēts liepājnieks Kristaps Porziņģis. Lai arī pārsteigumi izpalika un balvu saņēma Lebronss Džeimss no Klīvlendas, nominācija šai kategorijai ir augsts un iepriekš nebijis vērtējums. Savā pirmajā sezonā Kristaps Porziņģis divreiz (novembrī un janvārī) tika izvirzīts labākā nedēļas spēlētāja balvai. Arī šajā sezonā jau divreiz liepājnieks izvirzīts šai balvai. Pirmo reizi latvietis nedēļas spēlētāja balvai tika izvirzīts 2008.gadā, kad Andris Biedriņš bija NBA līderis savākto atlēkušo bumbu ziņā un 14 spēles pēc kārtas sasniedza “double-double”. Tiesa, Biedriņam pie nominācijas atkārtojuma neizdevās tikt.

Kristaps Porziņģis jau savas pirmās NBA sezonas sākumā ieguva Latvijas Gada uzlēcošās zvaigznes titulu. Otro sezonu liepājnieks sāka ar Latvijas Gada sportista titulu iegūšanu, neļaujot sesto reizi šo godu iegūt skeletonistam Martinam Dukuram. Latvijas Gada balva sportā 12 gadu ilgajā vēsturē galvenajā nominācijā basketbolists tika kronēts pirmo reizi.

Latvijas žūrija novērtēja to, ka Liepājā uzaugušais basketbolists NBA pirmajā sezonā bija otrs labākais debitants, vairākkārt saņēma labākā mēneša debitanta balvu un bija viens no sava kluba līderiem. Otrās sezonas sākumā Porziņģis ir otrs punktīgākais komandā un tikpat ražīgs atlēkušo bumbu lauciņā.

https://www.youtube.com/watch?v=9BV1LiQSjTo

Tiesa, jāpiebilst, ka Kristaps Porziņģis nevarēja ierasties uz balvas pasniegšanas ceremoniju Rīgā, jo dažas stundas pēc tās noslēguma Ņujorkā izgāja laukumā un palīdzēja savai komandai ar 106:95 pārspēt Orlando “Magic”. Liepājnieks spēlē trāpīja abus trīnīšus un un divus divpunktniekus, 27 spēles minūtēs guva komandas otru labāko lietderības +/- koefientu +10. Tiesa, spēli noslēdzošās ceturtdaļas sākumā Porziņģis un Nikola Vučevičs satriecās ar ceļgaliem un guva savainojumu, kurš aizsāka latviešu lieliskā talanta likstas un neziņa par katru nākamo spēli laukumā. Lai arī incidents oficiāli tika nosaukts par ceļgala sasitumu, šobrīd sportistam konstatēts ahileja cīpslas iekaisums un nozīmēti magnētiskās rezonanses izmeklējumi.

Nenoliedzami, sportistu piemeklējušās veselības likstas ietekmēja līdzjutēju un ekspertu balsojumu par Zvaigžņu spēles sākumsastāvu.

Taču, ka pasaules metropolē nav piemirsts, ka tieši latvietis ir pagājušā gada labākais Ņujorkas sportists “The New York Post” vērtējumā un tas nebūt nav pašsaprotami.

Respektablā izdevuma skatījumā Porziņģis vienpersoniski populārā baskebola kluba faniem radīja cerību uz ko vairāk par atrašanos rezultātu tabulas lejasgalā. Jau piecus gadus neviens no 11 ASV lielākās pilsētas sporta klubiem nav spējis uzvarēt kādā profesionālājā līgā – ne amerikāņu futbolā, ne basketbolā, ne hokejāne beisbolā, kur augstākajā līgā spēlē pat divas komandas.

Komandu sporta spēļu lielākā zvaigzne Ņujorkā ir amerikāņu futbola spēlētājs Odels Bekhems juniors, kura klubs “Giants” jau nodrošinājis dalību izslēgšanas spēļu kārtā, taču savai komandai dotais Porziņģa cerību asns tika novērtēts augstāk.

Tieši tāpēc mēs novēlam Porziņģim veiksmīgu atveseļošanās posmu un šonakt no Dīķa otrā krasta gaidīsim ziņas par Visu zvaigžņu spēles sākumsastāvu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Kikboksa vicečempions Maikls Dela Kruzs elektrizēs Tavu fitnesa dienu

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk