Dalīties „No Quiksilver līdz Roxy: Sieviešu sapnis par sērfingu un snovošanu“

No Quiksilver līdz Roxy: Sieviešu sapnis par sērfingu un snovošanu

Kad Quiksilver nolēma uzsākt sieviešu līniju 1990. gadā, tas bija drosmīgs gājiens. Sērfošanas un snovošanas tirgus vienmēr ir bijis ļoti svārstīgs, it īpaši, kad runa bija par sievietēm, kuras savu slavu sērfinga un snovošanas sabiedrībā vēl nebija tik ļoti uzspodrinājušas, atšķirībā no vīriešiem, kuriem šie sporta veidi, iespējams, bija saistošāki, līdz ar to arī izplatītāki un nozīmīgāki. Taču mūsdienās ir pierādījies tas, ka šis brends nu ir neatņemama sastāvdaļa sieviešu dzīvesstila vidē.

Jaunas idejas vienmēr ir prasījušas kāda līdz šim neaizsniegta sliekšņa pārkāpšanu. Kompānija ieraudzīja neizmantotu, milzīgu iespēju sieviešu sērfinga un snovborda tirgū. Kā vēlāk izrādījās, viņiem par šo iespēju bija taisnība.

Kā visas citas lietas, arī Quiksilver un Roxy dzima ūdenī, ar sākotnējo peldkostīmu līniju, tās debija tika piedzīvota 1990. gada vasarā un tā uzreiz guva panākumus. Ar nākamo gadu tika ieviesta Roxy sporta apģērbu līnija, kas gada laikā sasniedza pārdošanas apjomu viena miljona dolāru apmērā. 1992. gadā viss turpinājās ar džinsu līnijas dibināšanu un pirmajiem sniega apģērbu veikumiem.

Jau ar 1993. gadu Roxy bija iekarojusi vietu starp vadošajiem pasaules brendiem. Šajā gadā radās arī populārais Roxy logo. Zīmola popularitāte pieauga, tāpat kā darbinieku skaits. Kādā pēcpusdienā, Havaju salās, kā leģenda vēsta, Roxy komanda sēdēja pludmalē un vēroja sērfotājas, kad viņiem radās ideja par sieviešu īsajiem šortiem. Piedāvājot pieguļošus un elastīgus šortus, kas joprojām izskatījās sievišķīgi, tie uz visiem laikiem izmainīja sieviešu sērfinga tirgu.

1994. gads iezīmē vēl vienu nozīmīgu pagrieziena punktu Roxy stāstā: Līza Andersena, valdošā ASP(Pasaules sērfinga līga) sieviešu čempione, kļuva par pirmo biedru Roxy komandā. Līzai izdevās izcīnīt vēl trīs pasaules titulus. Viņa tiek uzskatīta par vienu no visu laiku ietekmīgākajām sieviešu sērferēm, un viņas ieguldījums Roxy brenda popularizēšanā ir bijis neatsverams. Līzas vadībā „Boardrider” komanda ir kļuvusi par visrespektētāko un atpazīstamāko pro komandu sieviešu sērfingā. Pašreiz komandas sastāvā ir tādas sievietes kā Megana Abubo, Čelsija Gordžesone, Veronika Keja, Keša Mīdore, Kula Barbjeto, tīņu fenomens Kerisa Mora, kā arī pašreizējā pasaules čempione Sofija Mulanoviča.

Loģisku nākošo soli pēc sponsorētas komandas izveides Roxy spēra 1995. gadā, kad izveidoja profesionālu pasākumu – ‘’Quiksilver/Roxy Pro Surfing event’’, kas notika Ziemeļkarolīnā, Saullēkta pludmalē. Desmit gadus vēlāk, Roxy Pro Hawaii ir viens no prestižākajiem un aizraujošākajiem ASP pasaules čempionāta posmiem. Šī posma panākumi noveda līdz citu sacensību izveides – Roxy Pro Fiji, Roxy Pro Gold Coast (Austrālija) un Roxy Jam UK. Roxy ir lepni par to, ka ir lielākais sadarbības partneris un sponsors sieviešu sērfinga pasaulē.

Līdz ar Roxy popularitātes strauju augšupeju, arī tā produktu līnija un auditorija auga straujiem soļiem. Aksesuāri un dažādas brilles pievienojās brendam 1995. gadā. Apavi, pulksteņi un ‘’Roxy girl, līnija priekš 7-16 gadus jaunām meitenēm, pievienojās jau nākamajā gadā. Tajā pašā gadā brends tika nominēts ‘’California Rising Star Awar’’ dizaina inovāciju un izcilības nominācijai. ‘’Sniega līnija’’, iekļaujot virsdrēbes un aksesuārus, izveidojās 1997. gadā, kopā ar jaunu bērnu apģērbu līniju. 1999. gads bija liels gads kompānijai, jo produktu klāstam tika pievienotas rotaslietas, somas, mugursomas, ceļošanas aksesuāri, skeitošanas piederumi, lampas un plakāti. Deviņdesmito gadu beigās, Roxy kļuva par meiteņu un jaunu sieviešu brendu visā pasaulē.

Milēnijums atnesa aizraujošus jaunumus, Roxy izveidojot pilnu snovborda ekipējuma līniju, līdz galam to nokomplektējot 2003. gadā. Paplašinoties Roxy ziemas produktu līnijai, paplašinājās arī centieni sponsorēt dažādus atlētus, personības un pasākumus. „The Roxy Chicken Jams”, meiteņu pro snovborda sērija, kuras debija tika piedzīvota 2004. gadā Insbrukā, Austrijā un Pārksitijā, Jūtā. Roxy profesionālā ‘’ziemas komanda’’ ir kļuvusi lielāka, pievienojoties austrālietei Torai Braitai, amerikānietei Aleksai Vaitai un Amberai Stekhauzai.

 

Roxy jau ilgu laiku ir bijis mediju uzmanības centrā. Pēc lielāko redakciju nopelniem, ievietojot lielas publikācijas tādos medijos kā ‘’Lucky’’, ‘’Teen Vogue’’ un ‘’In Style’’, kā arī pievienojot amerikāņu un starptautiskās publikācijas par sērfingu un snovošanu, tas bija laika jautājums līdz brīdim, kad Roxy nonāks TV un radio karstākajos pārraižu laikos. ‘’Surf Girls’’, sadarbība ar Roxy un MTW Networks, debitēja 2003. gadā. Seriāls bija īstens hīts , kas turpmāk palīdzēja popularizēt sieviešu sērfingu un Roxy daļu šajā sportā. Seriāls deva iespēju savu komandu papildināt ar divām dāmām – Kulu Barbjeto un Eimiju Fogelgesangu.

Roxy ir jauns, globāli izplatīts dzīvesstila brends, kurš piedāvā produktus katram aktīvas meitenes vai sievietes dzīves aspektam.

Sportland veikalos vari iegādāties Roxy ziemas sezonas nepieciešamos un krāšņos apģērbus , kā arī dažādus aksesuārus.

https://www.youtube.com/watch?v=GOCy_8ZKOR4

https://www.youtube.com/watch?v=57GHnl9p8lI

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Interesenti aicināti piedalīties koptreniņā ar ziemas peldētājiem un regbistiem

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk