Dalīties „Olimpietis Jānis Leitis: We Run Riga sacentīšos ar draugiem“

Olimpietis Jānis Leitis: We Run Riga sacentīšos ar draugiem

 

Jānis Leitis ir tāllēcējs, kuram lieliski padodas arī 400 metru skriešana. Vieglatlētam pieder Latvijas rekords 400 metros (45,88 sekundes), ar kuru 2012.gadā nopelnīta iespēja startēt Londonas olimpiskajās spēlēs (46,41 sekundes). Sportists trīs gadus nodzīvojis ASV, kur iegūts maģistra grāds uztura zinātnē. Tur sports ir ļoti attīstīts un sportošana ir lielā cieņā, sarunā ar Sportland Magazine pavēstīja Jānis Leitis. Par to varēja pārliecināties nule kā aizvadītajās Olimpiskajās spēlēs Rio, kur ASV sportisti izcīnīja visvairāk zelta medaļas.

Jebkurā sporta veidā ir ļoti liela konkurence, kvalifikācijas normatīvus izpilda daudzi, taču uz olimpiādi aizbrauc tikai paši labākie. Sports ir cēls un reizē nežēlīgs. Tieši tāpēc katrs Jāņa Leiša pasniedzējs un profesors Nebreskas universitātē ļoti lepojās, ka pazīst olimpieti no Latvijas, jo saprata, ko nozīmē ceļš līdz starta līnijai olimpiskajā stadionā.

Kautrīgajam latvietim bija grūti, pat neiespējami paskaidrot, ka viņa dzimtenē 35.vieta no 70 startējošajiem netiek novērtēta, kaut rezultāti ir blīvi un tuvu viņa paša sasniegtajam nacionālajam rekordam.

Tāpēc Jānis cenšas interneta komentārus nelasīt.Viņam pieder 14 Latvijas čempiona tituli vieglatlētikā gan telpās, gan stadionā. 2009.gadā EČ-U23 Jānis Leitis kļuva par kontinenta čempionu tāllēkšanā, pārvarot 7,90 metrus. Divus gadus vēlāk viņam līdz astoņiem metriem pietrūka nieka divi centimetri.

27 gadus vecais sportists plāno kvalificēties 2017.gada pasaules čempionātam vieglatlētikā, taču paralēli lielajam sportam viņš atradis sevi uztra zinātnē. Kā pirmo sasniegumu Jānis Leitis neslēpj sadarbību ar piena pārstrādes uzņēmumu „Tukuma piens”. Nesen dienas gaismu ieraudzīja trīs proteīna dzērieni cilvēkiem, kuri sporto. Daudzi atpazīst nelielo melno pudelīti, kura piesātināta ar olbaltumvielām un ir piemērota aktīva dzīvesveida piekritējiem.

Tieši Jānim Leitim, sadarbojoties ar Tukuma pienu, ir tapis „Baltais Protein” dzērieniem ar ķiršu, greipfrūtu-ingvera un vaniļas garšām.

Jaunais uztura zinātnieks lepojas ar savu sasniegumu, iesaka draugiem un ir pārliecināts, ka tas ir tikai sākums daudzsološai sadarbībai ar uzņēmumu Tukumā.

Jānis Leitis jau tuvākajā laikā plāno dibināt savu uzņēmumu un konsultēt gan sportistus, gan amatierus, gan visus pārējos cilvēkus uztura jomā. Pēc trīs gadu prombūtnes, atgriežoties Rīgā viņš pamanījis divas jaunas tendences.

Pozitīvā ir tā, ka cilvēki parkos skrien, kas ir patīkami, jo kādreiz Leitis krosiņus skrējis vienatnē.

Otra tendence, ne visai pozitīva – galvaspilsētā viņa prombūtnes laikā parādījušās neskaitāmas konditorejas, kurās tiek tirgotas bulciņas, smalkmaizītes un kūciņas.

 Uztura jomas profesionālis norāda, ka sportā daudz izšķir nianses, tostarp atbilstošs un pilnvērtīgs ēdiens. Augstvērtīgu rezultātu vārdā sevi jāradina pie stingra režīma, taču ierindas skrējējiem, gatavojoties We Run Riga, nekas ļauns nenotiks, ka kāja paslīdēs kūciņas virzienā. Vienīgi jāpievērš uzmanība diennakts laikam, kad tā tiek ēsta, jo enerģijas pārpilnam ēdienam vajag atvēlēt dienas pirmo pusi,

tāpēc ogļhidrātiem bagātu kūciņas gabalu labāk apēst no rīta, nevis ejot gulēt.

Vakarā labāk vispār neēst divas stundas pirms miega. Dienas otrajā pusē ēdienam jābūt vieglam, šķiedrvielām bagātam. Tie var būt dārzeņi un salāti, bet ne kalorijām bagāti ēdieni. Ideālajām brokastīm noder parastākā putra un veselīgas uzkodas no ogām un dārzeņiem līdz olbaltumiem bagātinātam beztauku jogurtam. Saldinātas sulas un jogurti gan nav ieteicami.

Par modes tendenci kļuvušo maratonskriešanu Jānis Leitis nosauc par sava organisma bendēšanu, it īpaši, ja šo distanci izvēlas ofisos strādājošie. Piecu un 10 kilometru skrējieni Mežaparkā kopā ar We Run Riga citiem dalībniekiem būs pa spēkam ikvienam un nav uzskatāma par ekstrēmismu, uzsver vieglatlēts.

Olimpiskajās spēlēs katrā sporta veidā valsti var pārstāvēt pat trīs sportisti. Ir valstis, kur neviens nespēj izpildīt kādu no normatīviem, citā, piemēram, Kenijā maratona normatīvu izpilda 200 sportisti, taču tikai trīs no viņiem tiek uz olimpiādi. Latvijā zinām savus ātrākos skrējējus, tikmēr pasaule bez Prokopčukās zinās tikai Palaimeiku, Ikaunieci un Sirmo – sportistus, kas var cīnīties ar labākajiem elites vieglatlētiem.

Tomēr nokļūšana līdz olimpiādei ir paliekoša vērtība jebkuram sportistam, kas vērtējams kā milzīgs panākums. Jānis Leitis lieliski atceras savu zvaigžņu minūti, kad Londonas olimpiskajā stadionā vairāk nekā 120 tūkstošu skatītāju pilnajās tribīnēs izgāja arēnā un skrēja 400 metrus. Viņš nedaudz pārdega, nedaudz kļūdījās, taču tas nemaina piedzīvotos mūža mirkļus.

Jānis 10. un 11.septembrī būs kopā ar skrējējiem, kuri We Run Riga vēlas piedzīvot savus dzīves emocionālākos momentus.

Noslēdzot sarunu, Jānis piedāvā ieskatīties sociālā tīkla Facebook video, kur redzams, kā viņš spēj uzlekt uz 1,58 metrus augstas kastes. Tiesa, ar to būšot par maz, lai sacenstos par vietu TOP10, skrienot 10 kilometrus We Run Riga jau 11.septembrī.

Tiekamies We Run Riga 10. un 11.septembrī!

#WeRunRiga #Nike

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Olimpisko aizkulišu stāsti

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk