Dalīties „PAULA BIRZNIECE. IR VIENKĀRŠI JĀDARA.“

PAULA BIRZNIECE. IR VIENKĀRŠI JĀDARA.

Pārsvarā mana ikdiena sastāv no skolas, taču skolas gaitām roku rokā seko arī Instagram blogs un Youtube kanāls. Instagram blogs ietver sevī fotografēšanu, kas mani ir aizrāvusi jau kopš 10 gadu vecuma. Ņēmu tēta fotoaparātu un fotografēju visu,  kas bija apkārt. Vienu brīdi pat sapņoju, ka kļūšu par fotogrāfi, nekur tālu arī tas nav pazudis.

Youtube ir lieliska vieta, kur pilnveidot savu video veidošanas prasmi. To es varētu darīt katru dienu,  nekad neapnīk,  kad montēju video es ieeju savā pasaulē un nejūtu, cik ātri laiks skrien . Un, ja filmu skatīšanos var nosaukt par hobiju, tad arī to es labprāt pieminēšu. Savā grafikā vienmēr cenšos atlicināt laiku,  lai noskatītos kādu filmu. Man pat ir īpaša klade priekš filmām, kur aprakstu filmas, ko esmu noskatījusies.

Viena no manām favorīt filmām ir “Her” – stāsta dēļ. Ja vēlies noskatīties filmu,  kas visa ir kā lieliska fotogrāfija, tad iesaku “Moonlight”.

Foto: Personīgais arhīvs

-Kā aizsākās tava blogeres karjera?

Instagram blogu sāku tādēļ, ka vajadzēja vietu, kur vēl varu darboties, izņemot Youtub. Tā nu vienkārši liku bildes un kaut kā sasniedzu pirmos 5 tūkstošus, tad jau 10 un tagad man ir jau 20000,  kas šķiet prātam neaptverami.

-Kas ir interesantākais tavā darbā/hobijā?

Man laikam visvairāk patīk tas,  ka ir iespēja satikt tik daudz jaukus un radošus cilvēkus, iegūt jaunus kontaktus, draugus ar kopīgām interesēm. Protams, arī pats video montēšanas process kā jau minēju.

-Un kas ir mazāk interesants?

Es pat īsti nemācēšu teikt, laikam viss ļoti patīk.

-Kādus sociālos portālus tu izmanto ikdienā? Kura ir tava mīļākā platforma?

Protams, Instagram un Youtube. Mīļākā aplikācija man ir Instagram, jo tā ir lieliska vieta, kur atrast iedvesmu, kad tās trūkst. Patīk, ka katrs tur var atrast to, kas patīk visvairāk. Izmantoju Youtubi, lai ieliktu jaunāko video un noskatīties, kādu video, ko ielicis mans mīļākais jūtuberis- Logan Paul. Top 3 veido arī Snapchat, jo tas ir vieglākais veids kā sazināties ar draugiem un skatītājiem, ja nezinu, kādu video, lai taisa nākamo.

Foto: Personīgais arhīvs

-Kā tu izdomāji, ka vēlies uzfilmēt pirmo video?

Šis ir ļoti interesants stāsts. Kad bija 12 gadi, pie manis katru dienu pēc skolas nāca draudzene. Uz Ziemassvētkiem viņai uzdāvināja IPad. Tā mēs pēc skolas sēdējām bezdarbībā un viņa ieminējās, ka jāfilmē Youtube video. Man nebija ne jausmas, kam tas ir vajadzīgs. Zināju tikai to, ka Youtubē var skatīties mūzikas videoklipus. Tā nu izveidojām manu  kanālu un pirmo video, kuru taisījām angliski, jo latviski vēl nezinājām, ka kāds to dara. Tas bija traki. Protams, to pēc kāda laiciņa beidzu darīt.

Nu jau manam personīgajam – MakeLifeBlue kanālam tūlīt būs jau  divi gadi.

-Vai filmējot video nākas sastapties ar kādām grūtībām?

Viena no vislielākajām grūtībām ar ko es saskaros ir motivācijas trūkums, kas reizēm uznāk vai arī nav iedvesma, taču mani skatītāji zina, ka man nav noteikts grafiks tā kā tas mazliet atvieglo to.

-Tu savos video, kas tiek publicēti Youtub kanālā runā par ļoti plašām tēmām, kā tu izvēlies par ko runāt?

Es ļoti reti, kad domāju, ko un kā filmēšu un runāšu. Pārsvarā ir tā, ka nolieku kameru un tad vienkārši sāku runāt, vai no rīta pamostos ar ideju, kādu vajag veidot nākamo video.

 

Foto: Personīgais arhīvs

-Kādas ir būtiskākās atšķirības starp  vlogu filmēšanu un postošanu Instagramā?

Laiks. Nevar salīdzināt, cik laika aizņem video ielikšana Youtubē, kas ir sākot ar makeup un kārtīgu istabu, beidzot ar video apraksta veidošanu. Arī Instagramā ir jāiegulda laiks, taču tas nav tik daudz, cik video. Ar Instagramu ir vieglāk sasniegt plašāku auditoriju, kas ir liels pluss, ja vēlas veidot Instagram blogu.

-Kā kļūt pamanāmam un populāram?

Nekad  neesmu sevi uzskatījusi par populāru, man nepatīk sevi tā dēvēt, bet lai cilvēki tevi pamanītu ir jācenšas un jādara. Tas nenotiek dienās, nedēļās, tie reizēm ir vairāki mēneši, ja ne pat gadi. Ir vienkārši jādara. Regulāri jāliek bildes, jo tā ir visvieglāk saprast, kas cilvēkiem visvairāk patīk, jāsaprot, kādu blogu grib veidot – lifestyle, ēdiena vai makeup – tiešām var būt jeb kāds blogeris, ir tikai jāmāk tas pārdot cilvēkam. Kad sasniedz 5 tūkstošu sekotāju slieksni, tad arī tas aiziet. Pēc maniem novērojumiem.

-Vai tavs tēls internetā atšķiras no tava ikdienišķā tēla?

Ļoti cenšos saglabāt sevi tāda kāda esmu ikdienā, lai skatītājiem un sekotājiem būtu patiesāka sajūta skatoties uz mani un manām bildēm. Protams, ir nianses, kas atšķiras video, tā ir balss un uzvedība, jo dzīvē es esmu atvērtāka, veidojot video es vienmēr domāju par to, lai nepasaku par daudz, taču izskatu es saglabāju vienādu, nav tā, ka priekš Instagram bildēm speciāli sapucējos, arī ikdienā man patīk un ir svarīgi, lai labi izskatos.

-Balstoties uz savu pieredzi, kas ir tas, ko tu ieteiktu jaunajiem jūtuberiem?

Ir vienkārši jādara. Nekas nenotiek uzreiz. Ja gribas filmēt, tad ir jāfilmē, kaut vai pļavu un tad montē. Ar katru video, ko izveidosi, video kļūs arvien labāki. Nevajag  padoties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

MAREKS KUHAĻSKIS.BEZ MOTIVĀCIJAS NAV PANĀKUMU.

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk