Dalīties „PAVASARIS GALVĀ“

PAVASARIS GALVĀ

Izskatīgā biatloniste ANNIJA KEITA SABULE šogad pārauga junioru vecumu un nākamgad startēs pieaugušo konkurencē. Par to, ka sniegs nokusis, viņa tikai priecājas, jo pavasaris ir viņas mīļākais gadalaiks, kad var sākt baudīt citas sportiskās aktivitātes.

Annija Keita Sabule

Sniegs nokusis un nu aizvien biežāk spīd silta saule. Tu kā ziemas sporta veidu pārstāve par to bēdājies vai priecājies?

Šobrīd noteikti priecājos, jo varu izbaudīt pavasara sporta aktivitātes, piemēram, riteņbraukšanu. Es ļoti priecājos par pavasari, jo tas ir mans mīļākais gadalaiks! Pēc ziemas sezonas vienmēr gaidu sauli un siltu laiku, jo drūmais, aukstais un tumšais laiks tomēr apnīk, gribas vairāk pozitīvisma.

Biatlona sezona jau kādu laiku noslēgusies, ar ko esi aizņemta šobrīd?

Šobrīd galvenais ir studijas, jāpabeidz semestris. Vidzemes augstskolā mācos komunikāciju un sabiedriskās attiecības, tāpēc pavasari cītīgi veltu mācībām. Paralēli apmeklēju treniņus, bet tie ir vieglāki, jo pēcsezonas periods ir laiks, kad varu vairāk laika veltīt sev un tam, ko pati vēlos darīt. Varu vairāk atpūsties. Vasarai gan man ir daudz plānu, došos uz ārzemēm pasaules kausos atbalstīt savu draugu Mārtiņu Blūmu riteņbraukšanas sacensībās. Sākšu arī cītīgi trenēties ziemas sezonai, apmeklēšu sporta nometnes.

Kā tu izlēmi studēt žurnālistisku un sabiedriskās attiecības?

Pēc skolas beigšanas man nebija konkrētu ideju, ko studēt. Citiem jau no bērnības ir sapnis kļūt, piemēram, par ārstu, bet man šāda konkrēta virziena nebija. Esmu cilvēks, kuram labi padodas komunicēt ar citiem, esmu atvērta, man ir viegli uzturēt kontaktu, varu arī rakstīt, tāpēc izdomāju, ka šīs studijas būs vieta, kur varēšu izpausties. Tas, ka studēju komunikāciju zinātnes, gan nenozīmē, ka kļūšu par sabiedrisko attiecību speciālisti vai žurnālisti, bet vismaz būšu attīstījusi arī citas savas stiprās puses, ne tikai biatlonu.

Tieši pirms mēneša norisinājās Latvijas čempionāts biatlonā, kāpēc tu tajā nepiedalījies?

Jā, tā tik tiešām bija. Pēc junioru pasaules čempionāta Igaunijā apslimu un man bija jālieto antibiotikas, līdz ar to nevarēju sacensībām sagatavoties. Ar treneri nospriedām, ka uzreiz pēc slimības nebūtu prātīgi startēt un bojāt veselību. Veselību likām pirmajā vietā.

Šis bija pēdējais gads, kad varēji startēt junioru grupā. Kad ar Tevi runājām pirms gada, stāstīji, ka esi pārdomās, vai kļūt par profesionāli. Ja jau vasaru esi nolēmusi veltīt treniņiem, tad lēmums ir pieņemts?

Šobrīd nedomāju par biatlona pamešanu. Ja godīgi, man likās, ka to izdarīt ir krietni vienkāršāk! (Smejas.) Bet tā nav! Sports un biatlons ir pārāk neatņemama sastāvdaļa no manas dzīves, tāpēc ir jāturpina strādāt. Nākotnē redzēsim, kā man izdosies. Katrā ziņā esmu apņēmības pilna!

Nākamgad startēsi IBU kausos?

Par to vēl nezinu, jo jāskatās, cik Latvijas komandai vispār būs vietu un kāds sastāvs uz sacensībām tiks sūtīts. Protams, vēlos tur startēt!

Tev taču ir arī sapnis par piedalīšanos pasaules kausos kopā ar pasaules labākajām biatlonistēm?

Nākamgad tas noteikti nenotiks, par to varu domāt tikai nākotnē. Svarīgākais šobrīd ir savest kārtībā veselību, jo šobrīd ar to nākas pacīnīties. Ja nākamgad braukšu uz IBU kausies, vairāk varēšu novērtēt savus spēkus un spējas, tad arī varēšu saprast, vai profesionālais sports man vispār ir piemērots. Paralēli arī nedrīkstu aizmirst par mācībām.

Vai piekrīti teicienam – jo lielāks mērķis, jo vieglāk trāpīt?

Līdz galam nepiekrītu gan. Biatlonā stāvus šaušanā ir lielāks mērķis, nekā guļus šaušanā, bet tas nenozīmē, ka pa to ir vieglāk trāpīt. Ja to attiecina uz dzīves mērķiem, arī īsti nepiekrītu. Ejot uz lielāku mērķi, ir vieglāk aplauzties. Tāpēc arī šobrīd runāju tikai par IBU kausiem, nevis Pasaules kausu. Galviņā mērķus var salikt visādus, bet, kad jāatskatās, kā tie īstenojušies, visādi var gadīties.

Teici, ka vasarā atbalstīsi sacensībās atbalstīsi savu draugu. Pati arī nodarbojies ar kalnu riteņbraukšanu?

Vairāk prieka pēc, nekā nopietni. Ar riteņbraukšanu uzturu sevi formā, tas noder arī biatlonam. Ja ir jāizvēlas starp skriešanu vai braukšanu ar riteni, es noteikti izvēlos otro variantu. Vasarā es pati arī piedalos dažādās riteņbraukšanas maratonu sacensībās, bet tikai Latvijā.

Kalnu riteņbraukšana ir salīdzinoši bīstams sporta veids. Nebaidies, ka varētu gūt kādu traumu, kas varētu traucēt biatlonam?

No vienas puses taisnība, daudzi sportisti izvairās no aktivitātēm, kas varētu izraisīt traumas, bet riteņbraukšana ļoti labi papildina biatlonu. Tāpēc arī biatlonisti daudz brauc ar riteni. Satraumēties var visur, arī ejot pa ielu. Es par traumām nedomāju, labāk daru to, kas man patīk.

Tu esi kaislīga ceļotāja. Kuras ir vietas, kur Tev visvairāk patīk būt?

No vietām, kur esmu bijusi, man ļoti patīk Itālija. Man tur patīk viss – cilvēki, daba, ēdiens! Tā ir mana mīļākā vieta. Es noteikti vēlos kādreiz aizbraukt uz Jaunzēlandi. Tur ir gan kalni, gan sniegs, bet tai pat lalikā arī vasara. Tur vienuviet ir pieejams viss, kas ir dabā.

Tad tomēr sniegs Tev pietrūkst arī vasarā!

Jā. Šobrīd varbūt vēl nē, bet augustā sniegs tiešām pietrūkst, gribas ātrāk braukt uz kalniem. Pirmās sniega nometnes parasti ir tikai rudenī, un tās ir grūti sagaidīt.

Dodoties ceļojumos, somā Tev vienmēr līdzi ir sporta tērpts?

Pavisam noteikti! Vienmēr somā atradīsies vieta šortiņiem, krekliņam un “Nike” botiņām. Kad ir brīvs laiks, noteikti paskrienu. Skriešanas ekipējums ir ērtākais, ko paņemt līdzi ceļojumā, jo skriet var praktiski visur, turklāt inventārs somā neaizņem daudz vietas.

Ar sportiskajām aktivitātēm un savu ikdienu dalies arī “Instagram”, kur esi sakrājusi pat vairāk nekā 10 000 sekotāju! Aktivitāte sociālajos tīklos noder arī sportā?

Pavisam noteikti, jo tas palīdz piesaistīt atbalstītājus un sponsorus, kas nav mazsvarīgi. Viens no maniem sponsoriem ir arī “Nike Latvija”.

Biatlonistes itāliete Doroteja Vīrere un čehiete Gabriela Koukalova ne vienu vien līdzjutēju ieguvušas, jo sacensībās startē uzkrāsojušās. Tev sacensību laikā ir svarīgi, kā izskaties, vai galvenais, ka ir ērti?

Protams, arī man ir svarīgi, kā es izskatos, jo tā es jūtos labi. Uzkrāsošanās un matu ieveidošana man neprasa nekādu piepūli, drīzāk tieši sagādā prieku! Un, ja es labi jūtos, iespējams, labāk arī startēju!

Ko tu ieteiktu izdarīt ikvienam cilvēkam šai vasarā!

Pieņemt kādu izaicinājumu, kuru līdz šim ir bijis bail īstenot!

Un ja mēs to attiecinām uz Tevi pašu?

Izlēkt ar izpletni! Vienmēr esmu vēlējusies to izdarīt, bet tā arī nav sanācis, vienmēr to atlieku. Bet šai vasarā to noteikti īstenošu!

 

Teksts: Artis Kamals

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Sestdien Liepājā nāc uz jaunā Sportland veikala atklāšanas svētkiem!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk