Dalīties „Porziņģis spēlēs NBA Uzlēcošo zvaigžņu spēlē; latvieša krekli – septītie pārdotākie līgā“

Porziņģis spēlēs NBA Uzlēcošo zvaigžņu spēlē; latvieša krekli – septītie pārdotākie līgā

NBA aizvadītajā naktī no ceturtdienas uz piektdienu (27.janvārī pēc Latvijas laika) paziņoja līgas galveno treneru balsojuma rezltātus Visu zvaigžņu spēles rezervistu sastāvam, kurā katrā konferencē izvēlējās pa četriem aizsargiem un trim uzbrucējiem. Nosaukto vidū nebija latviešu spēka uzbrucēja Kristpa Porziņģa. Pēdējās izmaiņas iespējamas kāda spēlētāju traumas vai veselības likstu gadījumā, tad par aizvietotāju lems basketbola līgas komisārs.

Kristaps Porziņģis otro gadu spēlēs NBA Uzlēcošo zvaigžņu spēlē, kur pērn Starptautiskās komandas sastāvā guva 30 punktus. Šogad viņš ir Austrumu konferences devītais rezultatīvākais uzbrucējs ar vidēji spēlē gūtiem 18,8 punktiem, kas ir par nepilniem pieciem punktiem vairāk nekā savā debijas sezonā. Liepājnieks būs vienīgais sava kluba pārstāvis Uzlēcošo talantu spēlē, jo tai netika izraudzīts atzīstami spēlējošais debitants Mindaugas Kuzminskas no Lietuvas.

Visu zvaigžņu spēles sastāvā ar vienu izņēmumu iekļauti visi izslēgšanas spēļu zonā spēlējošo komandu pārstāvji, tāpēc saprotams, ka Austrumos 11.vietā esošā Ņujorkas “Knicks” komanda pēc vairāku gadu pārtraukuma nebūs pārstāvēta NBA zvaigžņu paraugspēlē.

Pirmo reizi deviņu gadu laikā šajā mačā nepiedalīsies Porziņģa komandas biedrs Karmelo Entonijs, kurš laukumā vienmēr izgājis kopš 2008./2009.gada sezonas. Tomēr šo antirekordu pārspēj Dveins Veids, kurš Zvaigžņu spēlē nepiedalīsies pirmo reizi kopš 2005.gada. Līdzjutēju, žurnālistu un pašu spēlētāju balsojumā, pēc kura trīs labākie tika sākumsastāvā, Porziņģis starp Austrumu konferences uzbrucējiem ieņēma sesto vietu, kamēr Entonijs astoto, kas izskaidro sākušās runas par komandas līdera aizmainīšanu uz citu klubu, kuras pastiprina baumas par nesaskaņām ar Ņujorkas kluba prezidentu. Karmelo Entonijs ar vidēji 22,7 punktiem spēlē ir trešais rezultatīvākais spēlētājs līgā, kurš nav ticis izraudzīts dalībai Visu zvaigžņu spēlei, tāpēc nevar teikt, ka ir pirmais aiz strīpas palikušais.

Jāpiezīmē, ka Ritumu komandā trešdaļu no 12 spēlētāju sastāva aizņems visas līgas līderes Goldesteitas “Warriors” spēlētāji. Tikmēr otrajā vietā esošā Dāvja Bertāna Sanantonio “Spurs” būs pārstāvēta tikai ar vienu spēlētāju, kamēr uzvaru skaita ziņā no kareivjiem atpaliek vien par trim uzvarām.

Foto: AP Photo/Seth Wenig
Foto: AP Photo/Seth Wenig

Taču ne visu nosaka uzvaru procents rezultātu tabulās. NBA ziņo par to, ka sezonas pirmajos mēnešos Porziņģa jeb KP6 krekli ir bijuši septītie pirktākie visā līgā pēc nbastore.com datiem. Debijas sezonā Porziņģa krekli bija ceturtie pirktākie.

Apkopotie dati par NBA spēlētāju populārākajiem krekliem 2016.gada pēdējos trijos mēnešos:

  1. Stefans Karijs (Goldensteitas “Warriors”)

  2. Lebrons Džeimss (Klīvlendas “Cavaliers”)

  3. Kevins Durants (Goldensteitas “Warriors”)

  4. Kairijs Ērvings (Klīvlendas “Cavaliers”)

  5. Rasels Vestbruks (Oklahomsitijas “Thunder”)

  6. Dveins Veids (Čikāgas “Bulls”)

  7. Kristaps Porziņģis (Ņujorkas “Knicks”)

  8. Kavai Lenards (Sanantonio “Spurs”)

  9. Džimijs Batlers (Čikāgas “Bulls”)

  10. Deriks Rouzs (Ņujorkas “Knicks”)

Porziņģis ir vienīgais, kurš spējis Ņujorkā stāties pretī līderim Karijam, kura krekli ir pārdotākie 43 ASV štatos, taču ņujorkieši visvairāk pirkuši kreklu ar KP6. Jāpiebilst, ka Karmelo Entonijs atrodas vien 15.vietā kreklu pirkšanas topā.

Summējot spēlētāju pārdotos kreklus, dati parāda, ka abu latviešu pārstāvētās komandas Ņujorkas “Knicks” un Sanantonio “Spurs” ierindojas labāko sešiniekā aiz Goldensteitas, Klīvlendas, Losandželosas un Čikāgas komandām.

Iepriekš ziņots, ka svētdien, 12.februārī savstarpējā spēlē tiksies Kristapa Porziņģa un Dāvja Bertāna komandas, kas Latvijas faniem būs vēl svarīgāka par Zvaigžņu spēli, jo Ņujorkas “Knicks” savā mājas arēnā “Madison Square Garden” uzņems Sanantonio “Spurs”. Pirmo reizi NBA vēsturē laukumā tiksies divi latvieši un par šo faktu varam pateikties abiem talantīgajiem basketbolistiem. Atbildes spēle Teksasas štata otrajā lielākajā pilsētā risinašies 25.martā pāris nedēļas pirms regulārās sezonas noslēguma, kurā katra komanda no līgas 30 komandām aizvada 82 spēles. Jau tagad zināms, ka daudzi līdzjutēji pošas uz Ņujorku apciemot leģendāro sporta būvi tieši 12.februāra vakarā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Andrejs Zavadskis. Komunicēt caur fotogrāfiju ir jāprot, citādi tā nav fotogrāfija!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk