Dalīties „RAIMONDS PRŪSIS: KVALITĀTEI MANĀ DZĪVĒ IR AUGSTĀKĀ VĒRTĪBA“

RAIMONDS PRŪSIS: KVALITĀTEI MANĀ DZĪVĒ IR AUGSTĀKĀ VĒRTĪBA

Raimonds Prūsis stāsta, ka ekstrēmā skrituļslidotāja ikdienu noteikti raksturo smiekli un draugu sabiedrība. Bet tikpat svarīgs viņam ir laiks, ko veltīt tikai sev, un nereti viņš bauda vienatni tieši uz skrituļslidām.

Sportland jaunā kampaņa vēsta par to, cik svarīgi ir justies komfortabli dažādos apstākļos. Kā tu teiktu, kas ir tās lietas, kas tavu dzīvi padara ērtāku?

Ja runājam par nemateriālām lietām, tad tā noteikti ir mana ģimene un draugi, kam ir gaišs prāts un viegls gars. Bet manu dzīvi neapšaubāmi ērtāku padara arī skrituļslidas un velosipēds, kā arī laikapstākļiem atbilstošs apģērbs, kedas, jaka un zābaki.

Cik liela vērtība kvalitātei un komfortam visos tā aspektos ir tavā dzīvē, tai skaitā, arī sportā?

Pieņemu, ka apģērba ērtumam ekstrēmajā skrituļslidošanā ir liela nozīme…
Es teiktu, ka kvalitātei manā dzīvē ir augstākā vērtība, jo tā sniedz tīru sajūtu un pārliecību, neatkarīgi no tā, vai tās ir skrituļslidas, apģērbs vai kvalitatīva tēja un kafija. Kvalitāti vienmēr var just, un, ja kaut kas nav kvalitatīvs, tas ātri izzūd. Pavisam noteikti kvalitatīvs un komfortabls apģērbs manā sporta veidā ieņem lielu lomu, jo pretējā gadījumā nav iespējams justies brīvi un veikt nozīmīgus trikus.

Kāda ir ekstrēmā skrituļslidotāja treniņu ikdiena?

Mana ikdiena lielākoties paiet dažādos skeitparkos vai batutu zālē staipoties un trenējoties lēkāt. Bet kopumā jāsaka, ka ekstrēmā skrituļslidotāja ikdienu noteikti raksturo smiekli un draugu sabiedrība. Šajā sporta veidā iesaistītos vieno kopīgas sabraukāšanās un neliela savstarpēja sacensība, kurš prot labākus trikus.

Kādi ir tavi profesionālie mērķi sportā nākotnē?

Mans profesionālais mērķis ir izkopt savas prasmes līdz līmenim, kad pat vissarežģītākie triki izskatās vienkārši, plūstoši un nepiespiesti, tā teikt, ar stilu. Es uzsvaru lieku uz braukšanas stilu un pieeju, un to arī vēlos atspoguļot savā slidošanā, video sadaļās, jo ekstrēmā skrituļslidošana ir salīdzinoši individuāls sporta veids, kur braucējs parāda savu kreativitāti un unikālo pieeju.

Kā tu Latvijas laikapstākļos un dažādajos gadalaikos spēj saglabāt komforta sajūtu?

Fizisko komfortu man sniedz atbilstošs apģērbs. Rudens sezonā dodu priekšroku apaviem, kas nelaiž cauri mitrumu un notur temperatūru. Bet iekšējo komfortu man palīdz saglabāt tīrs prāts un grāmatu lasīšana.

Ko tev patīk darīt brīvajā laikā, lai uzņemtu enerģiju ikdienā?

Man patīk atpūsties ar draugiem pie dabas, laukos vai kādā skeitparkā trenējoties vai braucot tūrēs un filmējot video. Vēl spēju uzņemt enerģiju arī esot vienatnē, sakārtojot savu iekšējo pasauli, lasot grāmatas, apgūstot mūzikas instrumentus, vingrojot un meditējot. Kad ir iekšējs miers un maz tieksmju, ir vieglāk ikdienā iepriecināt citus un būt priecīgam. Vislabāk uzņemu enerģiju no miera, tāpēc laiku sev turu svētu. Nereti šis laiks vienatnē man ir arī uz skrituļslidām.

 

Teksts: Liene Pālēna

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

MADARA SENKANE: DZĪVĒ NAV NEPĀRTRAUKTI JĀKĀPJ ĀRPUS KOMFORTA ZONAS

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk