Dalīties „RAMONA SALMIŅA: LAIME IR MŪSOS PAŠOS“

RAMONA SALMIŅA: LAIME IR MŪSOS PAŠOS

Latvijas Televīzijas laika ziņu vadītāja Ramona Salmiņa uzskata, ka fiziskām aktivitātēm laiks ir jāatrod – ja laika nav, tad tā visbiežāk ir vienkāršu attaisnojumu meklēšana. Pati Ramona laiku atrod ne tikai garām pastaigām, bet arī tam, lai palīdzētu un iepriecinātu tos, kas iet cauri grūtākam dzīves posmam.

– Pavasaris ir laiks, kad visi mostamies no ziemas miega – kādas ir tavas pavasara apņemšanās?

– Aizvadītais gads man bijis lielu pārmaiņu, jaunu izaicinājumu un iespēju gads, tādēļ no šī gada sagaidu vēl daudz vairāk. Taču nekas nenotiek sēžot un gaidot, ir jāceļas, jāiet un jādara. Šopavasar es esmu apņēmusies vēl vairāk pilnveidoties, augt un attīstīt sevi ne vien profesionālā ziņā, bet arī garīgi un emocionāli. Vēlos neatlaidīgi sekot saviem mērķiem, sasniegt tos, izvirzīt jaunus, piepildīt sen sapņotas, bet vēl nerealizētas ieceres, piemēram, apgūt klavierspēli.

– Kādā intervijā esi teikusi, ka daba tevi aizrauj. Kas ir tavas mīļākās vietas dabā, kur doties, lai restartētos?

– Man ļoti patīk pastaigas gar jūru. Mēs ar draugu abi esam aktīva dzīvesveida piekritēji, līdz ar to brīvdienās vienmēr cenšamies izbraukt kaut kur ārpus pilsētas – staigāt, baudīt skaisto dabu un Latvijas pilsētu šarmu.

– Minēji, ka esi aktīva dzīvesveida piekritēja – ar kādām sportiskām aktivitātēm visbiežāk nodarbojies?

– Manuprāt, mūsdienu aizņemtajā dzīves ritmā ir jāatrod laiks un jāieplāno sportiskas akivitātes. Es noteikti nevarētu iztikt bez garām un regulārām pastaigām. Tāpat savā ikdienā atvēlu laiku sporta zāles apmeklējumam vismaz trīs reizes nedēļā. Drīz jau ārā paliks siltāks, tad noteikti vairāk un biežāk nodarbošos ar fiziskām aktivitātēm brīvā dabā.

– Tu esi laika ziņu diktore, tātad vienmēr jātur roka uz pulsa par to, kādi laikapstākļi gaidāmi… Cik svarīgs tev ir apģērbs, ko vilkt dažādos laikapstākļos?

– Runājot par laikapstākļiem un atbilstoša apģērba izvēli, paradoksāli, bet man tas ne visai labi izdodas, jo es esmu tas cilvēks, kurš visbiežāk uzvilks laikapstākļiem neatbilstošu apģērbu. (smejas). Draugi bieži par to pajoko, sakot, ka man tomēr vajadzētu zināt, kad, piemēram, līs. Bet neatkarīgi no tā, kādi laikapstākļi ir aiz loga, es velku to, kas man pašai patīk, ir skaists, sievišķīgs un ērts. 

– Kas tevi dzīvē visvairāk iepriecina?

– Mans mīļotais vīrietis ir tas, kurš mani katru dienu iepriecina, motivē un uzlādē, par to arī esmu pateicīga viņam. Vēl mani uzlādē lietas, kuras daru paralēli tiešajiem darba pienākumiem. Viena no tām ir došanās uz Latvijas Onkoloģijas centru kā brīvprātīgajai. To daru jau aptuveni pusotra gada garumā reizi nedēļā. Šī pusotra gada laikā mana dzīves uztvere ir krietni mainījusies – tas, ko es tur redzu, dzirdu, jūtu, liek aizdomāties par daudzām lietām arī pašas dzīvē, par vērtībām un uzskatiem. Es šķietami nedaru neko daudz – aizeju pie cilvēkiem, aprunājos, uzklausu un  esmu līdzās, bet patiesībā šiem cilvēkiem un arī man tas nozīmē ļoti daudz. Mani iepriecina arī apkārtējā pasaule, jo mums apkārt ir tik daudz labu, vērtīgu un iespaidīgu lietu, mums tikai jāiemācās paņemt daļiņu sev. Vēl man patīk lasīt –  ir vairākas grāmatas, pēc kuru izlasīšanas esmu mainījusi savas domas un sapratusi daudzas lietas.

– Lai dotu citiem, vispirms jāsaņem pašiem… Kur tu rodi to optimismu, kas ir tevī?

– Man tas nav jārod, tas vienkārši manī mīt, bet līdz tam es pati sevi esmu aizvedusi – ar domām, vārdiem un darbiem. Gadiem ejot, es esmu sakārtojusi savu dzīvi, domāšanu, darbus un pārliecību par sevi tik ļoti, ka tas, kāda es esmu, ir dabiski, un man nav no rītiem jārod spēks piecelties no gultas, nav jārod optimisms kaut kur un nav jārod vēlme katru dienu dzīvot. Manuprāt, ir svarīgi atcerēties, ka viss sākas ar mums pašiem. Ja mēs savu dzīvi esam sakārtojuši un esam laimīgi, tad neviena lieta nebūs jāmeklē vai jārod, tas viss jau tur būs. Un man tā ir! (smaida).

Teksts: Liene Pālēna

Komentāri

  1. Linda

    Lišķe un liekule!
    Sava labuma un bagātu tētuku madniece!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

KASPARS BREIDAKS: DZĪVĒ SVARĪGS IR BALANSS

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk