Dalīties „Rīgas triatlonā Savēlijs Suharževskis plecu pie pleca cīnās ar Eiropas labākajiem puišiem“

Rīgas triatlonā Savēlijs Suharževskis plecu pie pleca cīnās ar Eiropas labākajiem puišiem

Starptautiskajā Rīgas triatlonā svētdien, 13.augustā tikai aizvadītas sacensības Eiropas kausa posmā jauniešiem un Baltijas čempionātā pieaugušajiem. Sprinta distances vecumgrupu ieskaitē spēkiem mērojās triatlona cienītāji, veselības klasē sevi pārbaudīja šī sporta veida interesenti, taču ikdienā citu sporta veidu entuziasti Rīgas triatlonā startēja spraigajā Sportland stafešu cīņā. Sava distance bija izveidota arī bērniem, tādējādi dalībnieku kopsaits sniedzās vairākos simtos un visas dienas garumā netrūka arī aktīvu līdzjutēju un atbalstītāju.

42 jaunieši no 15 valstīm sacentās Eiropas kausa posmā, viņu vidū bija arī pieci Latvijas jaunieši. Deviņi atlēti pārstāvēja kaimiņvalsti Igauniju, no kuras bija ieradies ar pirmo numuru startējušais nākamais sacensību uzvarētājs Henrijs Rappo (0:56:27). Uz goda pjedestāla kāpa arī Saša Katerina (0:56:28) un Vilhelms Hiršs (0:56:41), kuri spēja radīt spriedzi par uzvaru līdz sacensību pēdējiem metriem. Pēc 750 peldējuma Savēlijs Suharževskis 20 kilometru velobraucienā spēja iekļauties līderu grupas pieciniekā un pēc piecu kilometru skrējiena izcīnīja augsto 4.vietu (0:57:03). Viņam 12.vietā sekoja Artjoms Gajevskis (0:59:00), 27.vietā Artūrs Zabothens (1:01:29) un 36.vietā Mārcis Pīnups (1:04:13), savukārt Zigmārs Kalvāns vienīgais neuzsāka skriešanu un nepabeidza distanci, jo velosegmentā uz Vanšu tilta tika apdzīts par apli.

Rezultāti 

 

Eiropas ātrāko meiteņu konkurencē startēja 25 jaunietes no 12 valstīm un ātrākais piecinieks finišēja vienas minūtes ietvaros. Latvijas ātrākā triatloniste Daniela Leitāne (1:04:35) noslēdza labāko desmitnieku un uzvarētājai no Austrijas zaudēja mazāk par 2 minūtēm. Aļika Škarstāne (1:15:10) finišēja 24.vietā.

Rezultāti

 

Baltijas čempionātā pieaugušajiem skriešanas trase bija nedaudz īsāka – 4,5 kilometri un tajā startēja 10 sportisti no 7 valstīm. Trešdaļa no visiem pārstāvjiem bija Baltkrievijai, divi no trim kaimiņvalsts sportistiem bija ieradušies Rīgas centrā lai savai valstij atnestu dubultuzvaru. Arvis Grencbergs (1:07:42) ierindojās 9.vietā.

Rezultāti

 

Sieviešu konkurencē startēja 6 dāmas no trim valstīm. Puse uz starta izgājušo sieviešu pārstāvēja Latviju, bet trešdaļa – Ukrainu, kuras valsts sportistes svinēja otru dubultuzvaru. Abas Baibas – Medne (1:12:54) un Niparte (1:14:10) sadalīja abas noslēdzošās vietas – ceturto un piekto, jo Anita Lebedeva uz Vanšu tilta pati netika galā ar savām tehniskajām ķibelēm velotrasē.

Rezultāti

 

Triatlons ir sporta veids visu vecumu aktīvistiem, tāpēc vairāki simti šī sporta veida cienītāju no Latvijas un kaimiņvalstīm sacentās savā starpā.

Uzvarētāji dažādās vecumgrupās

 

Spraiga cīņa izvērtās Sportland stafešu komandu starpā, kur uzvaras laurus plūca abu dzimumu jauktā komanda “Cheeseburgers meklējumos”, kura 16 komandu starpā bija otra ātrākā peldēšanas segmentā, pirmā uz divriteņa un otra ātrākā skriešanā, kā arī viena no ātrākajām šo sporta veidu maiņas zonā.

Rezultāti

 

Iespējams, ka tuvākajos gados Latvijā piedzīvosim zīmola “Ironman” festivālu, tāpēc trenējamies un tiekamies Rīgas triatlona svētkos arī Latvijas simtgadē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Īres kartingu vasaras sezonā paredzētas vēl divas varenas sacīkstes

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk