Dalīties „Sevastova noslēdz ”U.S Open” starp astoņām labākajām tenisistēm“

Sevastova noslēdz ”U.S Open” starp astoņām labākajām tenisistēm

Ar zaudējumu kādreizējai ranga līderei Karolīnai Vozņacki (74. WTA) noslēdzies Anastasijas Sevastovas (WTA 48.) uzvaru gājiens Ņujorkā notiekošajā ‘’U.S Open’’, kur ceturtdaļfinālā nācās piekāpties dāņu tenisistes priekšā ar 0:6, 2:6.

 

   Maču ar servi iesāka Sevastova un pirmais geims solīja Artūra Eša stadionā sanākušajiem skatītājiem lielisku turpmāko cīņu. Izšķirošajos brīžos Sevastovai izpildot neveiksmīgus sitienus tīklā, Vozņacki spēja lauzt Anastasijas servi un izvirzīties vadībā ar 1:0. Otrā geima ieskaņā neveiksmīga epizode mūsu tenisistei beidzās ar kritienu un samežģītu potīti. Lai saudzētu traumēto vietu, Anastasija neielaidās garās izspēlēs un centās noķert pretiniece ar dropšotiem, taču pieredzējusī tenisiste šos sitienus viegli nolasīja, izvirzoties vadībā ar 2:0. Arī savu nākamo servi latviešu tenisiste pārliecinoši zaudēja, nonākot iedzinējos ar 0:3. Pirms ceturtā geima Sevastova izmantoja medicīnisko pārtraukumu, kura laikā pamatīgi tika nosaitēta traumētā potīte. Vozņacki šo situāciju spēja lieliski izmantot, liekot Anastasijai pārvietoties pa visu kortu, kas likumsakarīgi beidzās ar neveiksmīgiem atbildes sitieniem un zaudētu geimu – 0:4. Pirmajā setā īstus argumentus pretinieces pārspēšanai Sevastova atrast nespēja, zaudēts ar 0:6.

Anastasija Sevastova of Latvia hits a return against  Caroline Wozniacki of Denmark during their 2016 US Open Women's Singles match at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in New York on September 6, 2016. / AFP PHOTO / EDUARDO MUNOZ ALVAREZ

    Lai arī šādā, šķietami bezcerīgā situācijā vairums tenisistu būtu lēmuši par labu savai veselībai un izstājušies no tālākas dalības, sīkstā latviete cīņu turpināja, neskatoties uz nepatīkamo savainojumu.

    Otrais sets iesākas ar krietni agresīvāku spēli no Anastasijas puses, taču trūka precīza noslēdzošā sitiena, kas atkārtoti ļāva pretiniecei izvirzīties vadībā ar 1:0. Arī turpmākajos geimos Vozņacki spēja prasmīgi izmantot latvietes kļūdas, kas ļāva izvirzīties vadībā jau ar 4:0. 11. geimā dāņu tenisiste nespēja izmantot trīs breikbumbas, turpretī Sevastova, publikas atbalstīta, ar teicamiem sitieniem spēja noslēgt geimu par labu sev – 1:4.

    Jau spēles laikā neskaitāmi tenisa eksperti dažādos sociālajos tīklos apbrīnoja mūsu tenisisti par cīņassparu un cīnītājas raksturu, lai arī esot grūti noskatīties kā Sevastovu nomoka sāpes. Anastasija nepadevās!

Anastasija Sevastova of Latvia receives medical assistance as she plays against Caroline Wozniacki of Denmark  during their 2016 US Open Women's Singles match at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in New York on September 6, 2016. / AFP PHOTO / KENA BETANCUR

    Pēc uzvarētā geima Sevastova manāmi uzlaboja savas kustības kortā, kas 12. geimā ļāva izvirzīties vadībā ar 30:15, lielākajiem optimistiem cerot uz brīnumainu atspēlēšanos, taču Vozņacki spēja uzvarēt turpmākās trīs izspēles un nonākt rokas stiepiena attālumā no tikšanas pusfinālā. 13. geimā pie savas serves Anastasija pārliecinoši uzvarēja, kādā no izspēlēm mūsu tenisistei izpildot divus dropšotus un iespaidīgus sitienus, Vozņacki tika dzenāta no viena laukuma stūra uz otru. Lieki piebilst, ka skatītāji šo epizodi pavadīja ar skaļām ovācijām, uzmundrinot Anastasiju. Pie savas serves Karolīna Vozņiacki spēlēja nekļūdīgi un noveda maču līdz sev pozitīvam rezultātam – 6:0, 6:2.

The victor Caroline Wozniacki of Denmark (L) meets Anastasija Sevastova of Latvia following their 2016 US Open Women's Singles match at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in New York on September 6, 2016. / AFP PHOTO / KENA BETANCUR

    Lai arī gūtās traumas dēļ, šīs cīņas rezultāts objektīvi neatspoguļoja mūsu tenisistes talantu un spējas, aiz muguras ir fantastiski aizvadīts turnīrs, kas Anastasijai Sevastovai ļāva nopelnīt 450 000 ASV dolāru prēmiju un 430 reitinga punktus, kas jaunajā rangā noteikti ļaus pakāpties par vairākām vietām.

 

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Olimpietis Jānis Leitis: We Run Riga sacentīšos ar draugiem

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk